Skocz do zawartości

Polecane posty

marian2011    111

Zasiane tydzień temu w popiół mimo to nie wiem jakim cudem zboże już kilka cm na wierzchu ,zwłaszcza na piachu bez grud ,WLKP na jutro pokazują że ma popadać ten 1-2 mm ,oby się im ta prognoza sprawdziła bo pokazywali już od tygodni deszcz a nic nie popadało

Wiadomość z agroFakt.pl

daanny    9

Też dzisiaj trochę siałem w ten popiół, chwilami aż trzeba było się zatrzymać bo nie było widać jak jechać, wschodnia wlkp też tragedia jak jutro nie popada to będzie masakra

szczypka    58

a ja w końcu zabrałem się za kopanie ziemniaków lekko nie jest w tym kurzu ale jakoś idzie 

a swoją drogą u was też jest "klęska urodzaju" c-330 jeżdzę na 1 a anna nie wyrabia tyle urosło kawałek ma ok 200m długości i w połowie muszę wysypać 

Peteer18    0

W łódzkim jaka sahara ja to bym przyrównał do Marsa.

Matingus próbowałeś orać?

U mnie w okolicach łęczycy to jak idzie się poprawić coś przy pługu to dłuta są gorące po jednym przejeździe przez pole. A sucho jest na 30 cm w głąb.

Luke16    144

Peteer18 to samo u nas. Na glinie nie idzie nic zrobić zaś, na piachach ludzie redlą... Czas na siewy jeszcze formalnie jest tylko musiało by teraz z 3 dni dobrze popadać żeby nasiąknęło. Zaś jak patrzę na pogodę długoterminową to do 13.10 szanse na deszcz są małe... 

Thomas2135    1190

2,8 to jeszcze ciepło. :) U mnie -2 i sucho jak u reszty. Tydzień temu pokropiło, ale równie dobrze mogło nie padać. Dzisiaj pochmurno a wczoraj słonecznie

marian2011    111

Sucho, rankiem zimno w południe ciepło z wieczora znowu zimno i taka pogoda łatwo o przeziębienie już czuję je i tabletki herbatki lecą ,

wilhelm    401

U mnie wczoraj koleś orał po kuku na kiszonkę, to nawet Kobus UG "właził" w glebe.. ale ziemia za pługiem suchutka.

matingus    107

W łódzkim jaka sahara ja to bym przyrównał do Marsa.

Matingus próbowałeś orać?

U mnie w okolicach łęczycy to jak idzie się poprawić coś przy pługu to dłuta są gorące po jednym przejeździe przez pole. A sucho jest na 30 cm w głąb.

Nic nie oralem i na razie nie będę nic robił.czekam może popada kiedyś......

Szkoda sprzętu.....

marian2011    111

Co widzę i czytam dobrze zrobili ci co zaczęli orkę od początku września ,nawet zwykłymi starymi Unii szło ,potem już z tygodnia na tydzień gorzej bo i tak u nas nic nie popadało ,potem i tak twardzizne głęboszowali i zaorali i teraz sieją ,u nas nie ma masakrycznych glin gdzie lecą same bryły to w tym temacie nie piszę

Adrian_K_90    59

Idą chmury, czarne, wręcz przerażająco czarne, ale deszczu z nich brak.

Co widzę i czytam dobrze zrobili ci co zaczęli orkę od początku września ,nawet zwykłymi starymi Unii szło ,potem już z tygodnia na tydzień gorzej bo i tak u nas nic nie popadało ,potem i tak twardzizne głęboszowali i zaorali i teraz sieją ,u nas nie ma masakrycznych glin gdzie lecą same bryły to w tym temacie nie piszę

Jak nie są to bryły o średnicy metra, to czasem chyba lepiej niż komplety puch. Rok temu po lucernie w bryły wielkości dwóch pięści udało się zasiać, i ładnie się uwałowało. Pszenżyto z trawą, plon zielonej masy rewelacyjny. Następne pokosy trawy susza już dotknęła,  ale to inna sprawa. Zaś rozpylonej ziemi to nawet nie jesteś w stanie dobrze uwałować.

soltys48    315

wczoraj -2* na wysokości 1,5m , dziś chmurzyło się niemiłosiernie a tu nic z tego pokropiło dosłownie 20-30kropelek i po deszczu podobno do 20 października

północna wlkp

wczoraj -2* na wysokości 1,5m , dziś chmurzyło się niemiłosiernie a tu nic z tego pokropiło dosłownie 20-30kropelek i po deszczu podobno do 20 października

północna wlkp

Milosz27    177

3 krople dzisiaj spadły a z rana się zapowiadało jak by chciało więcej popadać. Sucho i nic nie poradzimy, ci co maja zasiane na glinach na razie mają pustki a na lżejszym ładnie po wyłaziło i nawet nie źle to wygląda ale jęczmienie siane ok 10 września już siadają...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się