Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

Wiadomość z agroFakt.pl

Thomas2135    1192

U mnie sucho jak u większości. W miarę dobry deszcz padał w lipcu a w połowie sierpnia ze 2-3 razy. Co do przewidywania pogody to mogę się założyć, że we wrześniu deszczu nie zobaczę.
Wy zastanawiacie się kiedy siać zboże a ja zastanawiałem się czy w ogóle siać na gps po kukurydzy. Teraz już wiem, że nie ma sensu.

knoro93    165

Nie przesadzaj. Mamy 17 wrzesnia a Ty panikujesz. Jeszcze może dolać tyle że w pole nie wjedziesz. Do połowy października jest czas wiec trzeba cierpliwie czekać.

matingus    107

Tak tylko cierpliwość kiedyś się kończy,dobrze Ci mówić.
U jedynych pada a u innych susza,co się porobiło w tej pogodzie.
Łódzkie susza wieksza niż w tamtym roku.

Thomas2135    1192

Nie panikuję. Żeby zebrać żyto i posiać kukurydzę do połowy maja teraz już powinno być posiane. Rok temu w sąsiedniej wiosce posiał 7-8 września a ja 18, 25 września i 9 października. Jego na zimę było rozkrzewione i miało ok 15 cm a moje najlepsze może 10. Jego zielone a moje pożółkłe. Wszystkie po zimie przymarzły a najgorzej to ostatnie. Jak żyję nie pamiętam by napadało u mnie tyle, żeby w pole nie wjechać.

pedro2    342

Jak wynika z naszych prognoz, do końca tygodnia padać będzie głównie w południowej połowie kraju. W północnej połowie będzie sucho. W przyszłym tygodniu popada w całym kraju, jednak w dalszym ciągu najwięcej na południu, zaś najbardziej sucho będzie na północnym wschodzie i tak posucha pogłębi się.
Źródło: twojapogoda.pl

4 pokos usycha na pniu, miałem nie siać nawozu staruszek się uparł po 100kg saletry poszło potem ładnie popadało coś ok 20mm pięknie ruszyło, teraz nie wiem czy na wiosnę odbije. W nowej trawie nawet lucerna dostaje po d...

knoro93    165

Tak tylko cierpliwość kiedyś się kończy,dobrze Ci mówić.

U jedynych pada a u innych susza,co się porobiło w tej pogodzie.

Łódzkie susza wieksza niż w tamtym roku.

U mnie też jest susza jakbyś chciał wiedzieć. Ludzie sieją w popiół bo nie wiedza co robić. Szanse na wschody maja jedynie Ci którzy nie orali a dopiero teraz orzą i sieją w mokrą ziemie. Ja póki co mam poorane i spokojnie czekam na deszcz. Opady zapowiadają od połowy tygodnia wiec jestem dobrej mysli. Ciągle stoi mi przed oczami super rozkrzewiona arkadia na jesien której naleciało koło 4 ton o raz jantarka siana 17 października która weszła w zime w fazie 2-3 liści a potem dała plon 7 ton wiec jest czas.

Nie panikuję. Żeby zebrać żyto i posiać kukurydzę do połowy maja teraz już powinno być posiane. Rok temu w sąsiedniej wiosce posiał 7-8 września a ja 18, 25 września i 9 października. Jego na zimę było rozkrzewione i miało ok 15 cm a moje najlepsze może 10. Jego zielone a moje pożółkłe. Wszystkie po zimie przymarzły a najgorzej to ostatnie. Jak żyję nie pamiętam by napadało u mnie tyle, żeby w pole nie wjechać.

Nie wiedziałem że chodzi Ci o żyto ale jeśli tak no to faktycznie terminy Cie gonią. Myslalem że piszesz o pszenicy. Jedynie co to moge Cie pocieszyc tym że coś ma zaczac padać wkoncu wiec moze bedzie jeszcze dobrze :)

kizak    65

Trawa w czystym siewie posiana z początku września na dołkach piękna :rolleyes: ,na górkach :unsure: ,przez okno ani chmurki :( ,samochody jeżdżą po asfalcie i okurzone ,tylko smugi na masce po spłynięciu nocnej rosy :mellow: .

S-Piotr    48

W piątek niespodziewanie 12 litrów spadło a od wczorajszego popołudnia kolejne 27litrów , powinno wystarczyć na orkę pod pszenicę.

soltys48    315

pólnocna wlkp tak samo niby słońce świeci a zimno jak cholera!!

Deszczu dalej nie widać a jutro orka po kukurydzy

@damianos95 pszenżytko zielone, na wierzchu było po 4-5dniach,wykorzystało resztki wilgoci z ziemi i trochę pomagają mu obfite mgły 

Edytowano przez soltys48

Kula07    137

bo bliżej zimy niż lata to i zimny wiatr

To żeś pojechał. Do zimy mamy ok 3 miesięcy lato ledwo się skończyło a kalendarzowe jeszcze trwa. Więc do czego bliżej?

Pomorskie/Powiśle dalej sucho i na deszcz się nie zapowiada.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się