Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dddpp    1

Ciemne chmury przyszły przeszły i zero deszczu jak zawsze. Już jeden sąsiad kukurydze skosił ...na ziarno!

milanreal1    290

Całą noc padał spokojny deszcz, razem 13,5mm. Dobre nawet tyle bo jest potwornie sucho, pług ciężko wbić.

Wiadomość z agroFakt.pl

Raptus902    30

Tragedia nie idzie wbić pługa. Myślałem, że nie może być gorzej jak w zeszłym roku, ale jednak chyba będzie gorzej.

RafaKdziela    135

Na glinach jest błoto takie ,że z górek nie można ujechać .Ziemia jest przelana na głębokość orki .Ale ,co dzień świeci słonko i trochę obsycha .Na piachu ora się idealnie i wilgoci jest ful .O 7 rano było u mnie 10 stopni .Rosy są takie ,jak by padał deszcz.

marian2011    111

Sucho jest kurzy się więc co dziennie trzeba filtr powietrza czyścić ,nowe lemiesze 4 skiby unia nawet dobrze się orało jednak po 6 ha już czubki starły się i  małe problemy ,jednak sąsiadowi pług 4 skiby obrotowy  co waży swoje wychodził to o czymś świadczy ,dobrze że teraz już zakonczyłem orki bo co dziennie większe gorączki i bez deszczu WLKP

marekfarmer    4525

Sucha  jesień  się zapowiada  cieńko  widzę  rzepaki

Niby  w lipcu  padało  sierpień  też   ale   zapasu   wody  w glebie  brak 

miwigos    80

Sucho jest kurzy się więc co dziennie trzeba filtr powietrza czyścić ,nowe lemiesze 4 skiby unia nawet dobrze się orało jednak po 6 ha już czubki starły się i  małe problemy ,jednak sąsiadowi pług 4 skiby obrotowy  co waży swoje wychodził to o czymś świadczy ,dobrze że teraz już zakonczyłem orki bo co dziennie większe gorączki i bez deszczu WLKP

co z tego że zaorałeś teraz wschnie i potem lament że nie wschodzi,pole musi być czarne ,likwidować samosiewy,i wilgpć bedzie orka i zaraz siew i wschody będą idealne 

jonek98    872

Zero deszczu,jescze choelrnie gorąco było.Takich upałów we wrześniu to nie pamiętam ;)

milanreal1    290

Zero deszczu,jescze choelrnie gorąco było.Takich upałów we wrześniu to nie pamiętam ;)

Rok temu chyba 12 września było +38, więc było jeszcze goręcej.

U mnie też strasznie sucho, na glinie nie daje rady orać.

soltys48    315

płn wlkp +30 suuucho poorane jutro kończę siać żyto od poniedziałku pszenżyto, może pod koniec tygodnia uda sie wyciąć kukurydzę

matingus    107

Na glinach jest błoto takie ,że z górek nie można ujechać .Ziemia jest przelana na głębokość orki .Ale ,co dzień świeci słonko i trochę obsycha .Na piachu ora się idealnie i wilgoci jest ful .O 7 rano było u mnie 10 stopni .Rosy są takie ,jak by padał deszcz.

Gdzie ty kolego mieszkasz,u mnie susza wieksza niż w tamtym roku.rosy brak,nic nie ma......

RafaKdziela    135
matingus kolego w kujawsko-pomorskim .Powiat Tucholski .Nadal jest ładnie mokro .Dziś kopałem ziemniaki anką to mimo ,że ziemniaki rosły na piachu to w dołkach błoto się waliło na taśmy .Ziemniaki ululane ,jak z kopalni hehe .Dziś u mnie o 15 było 30 stopni .Waliło słonko ostro .

pawelol111    709

W poniedziałek jak lunęło to momentalnie ciągniki bez napędu z rozrzutnikami posiadały na polach. Wilgoci ile trzeba, słonko pali aż za mocno. 

Poorane, uprawione lecz kolejne 10 dni zapowiadają bezdeszczowe. Nikt u nas jeszcze nie sieje ale nie ma wyjścia trzeba dziś zacząć bo na glinach może być niewesoło.

wdaniel    52

Poorane, uprawione lecz kolejne 10 dni zapowiadają bezdeszczowe. Nikt u nas jeszcze nie sieje ale nie ma wyjścia trzeba dziś zacząć bo na glinach może być niewesoło.

Ja czekam, bo w zeszłym roku nie czekałem i miałem poschodzone jak by siewnik nie chciał siać. Dosiewki robiłem w październiku samym siewnikiem bez agregatu, kolejne dosiewki w marcu i same straty, bo to już nie było to.

To co posiałem w zeszłym roku w połowie października i to jeszcze późnym wieczorem, jak była rosa, to byłem z tego zadowolony. Tak więc czekam...

Y635    2

buraki wykopane na polu jak na pustyni za kombajnem tuman kurzu a dzisiaj daje ostro 36 stopni

wdaniel    52

Ja wczoraj wyciągnąłem kombajn do kartofli, ale nakopię jedynie tyle, by mieć dla trzody. Jak nie popada solidnie, by ostygły, to nie będę kopał do kopca, co nie mam zamiaru widłami na rozrzutnik wyrzucać.

ws71    36

Północ woj.kujawsko-pomorskiego ,3 dni temu nie dało się orać  tak mokro , w żniwa topiły się kombajny,plony rewelacja ,choć jakość kiepska.Nawet w rowach jest woda co przez ostatnie lata się nie zdarzało :) 

wdaniel    52

U nas w opolskim wiosna była sucha, tylko na początku czerwca popadało. Plony uratowało to, że wiosna była zimna. Jak by nie to, że było chłodno, to wypaliło by tak samo, jak w zeszłym roku, a więc 1,5tony z hektara przy dobrych wiatrach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się