Polecane posty

PETECNC355    3

Brak słów normalnie. Z wujem zastanawiamy się czy warto będzie w ogóle cokolwiek siać. Jeżeli wiosny nie widać przynajmniej do połowy kwietnia to w najlepszym wypadku około 20 kwietnia ruszymy z nawozem i orką ( nie oraliśmy na zimę ) to jeszcze do końca kwietnia zdążymy ale jak przyjdzie siać w maju to pieprzymy i zasiejemy kawałek zielonki dla byków i ziemniaki i koniec na tym. Ziarna jeszcze wystarczy. Na słomę będzie żyto i trochę ziarna, byki się sprzeda i do następnego roku jakoś dotrwamy. Już jesteśmy przygotowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcon    7

W du*ie sie poprzewracało tej poodzie. W Boże Narodzenie nie było śniegu to teraz sobie odbija. Jak wejdziemy w pole w trzecim tygodniu kwietnia to będzie dobrze ( tak ja myślę ). A i dzisiaj śnieg, wiatr i 0 stopni. Piekna zima jest tej wiosny :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie na +5 nawet wbiło, nawet ziemia pokazała się, jeszcze by było tak 10 dni i śmiało bym wjeżdżał ale znając życie jutro albo już w nocy nawali z 5 albo 10 cm potem w dzień -1 a w nocy -10. Już 2 albo 3 tura gdzie śnieg już prawie całkowicie stopniał i nagle co ? Śnieg oczywiście. Ale to już tak jest jak mówił Szorc w "Złotych Łanach" to jest jak hazard, zawsze się liczy, że następnym razem będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Mogę tylko zazdrościc tym u których pada deszcz. U mnie spadło tyle śniegu, że obawiam się, czy samochodem wyjechac w drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

U mnie pada od 12 w pole to raczej się prędko nie da wejść ziemia zmarznięta śniegu z 10cm leży.Może po15 kwietnia da się coś w polu zrobić,a teraz trzeba czekać na wiosnę jak przyjdzie cieplo to w parę dni śnieg zginie mam nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

A tu w Pomorskim ladna pogoda teraz sie zachmurzyło ale kolo +3 widze i snieg powoli ginie nawet ziemia sie pokazuje:) Pewnie to chwilowe ale chociaz troche sniegu zginelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

ja wam zaprezentuję parę fotek.

 

tak było u mnie 1 stycznia:

 

post-22426-0-79551300-1364743717_thumb.jpg

 

A tak wczoraj i dziś rano:

post-22426-0-19285900-1364743862_thumb.jpg post-22426-0-68374600-1364744016_thumb.jpg

 

A tak chwilę temu. Przez popołudnie spadło około 10 cm śniegu, cuda normalnie. Nie wiedziałem ze ten pług do C-330 się aż tak przyda :/post-22426-0-31573800-1364744248_thumb.jpg post-22426-0-81585500-1364744877_thumb.jpg

 

Atak naprawdę, zapraszam na stronkę http://www.pogodynka.pl/polska/radary widać że na północ zmierza.

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Ja to już nie wiem co się dzieje w tej pogodzie. Wszyscy mówili o ociepleniu klimatu tylko jakoś tego ocieplenia nie widać...

Jestem bardzo ciekawy kiedy to w pole ruszymy, ale co na to poradzimy, to jest warsztat pod chmurą jak to mój tata mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Cóż, każdy chciał białe święta, ale ktoś na górze się pomylił. Nie ciekawie się robi, dobrze że jak była pogoda na początku marca, to gnój się wywiozło i zaorało.

 

Jak przeglądnąłem prognozę na następny tydzień, to pod koniec tego tyg. ma się "ocieplić" tak do 3', a w nocy około zera. Ogólnie jest nadzieja ze może niedługo ta wiosna nadejdzie. Na razie się zgubiła, a miało być na święta już ponad 10'

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

A tam wykrakałem, ten radar po prostu się sprawdza :D Przedtem był jeszcze fajniejszy, ponieważ był na bazie map Google, coś w podobne do http://radar.bourky.cz/ i wtedy byłem w stanie przewidzieć, czy burza w żniwa zahaczy o mój region, czy nie... Ale z braku pieniędzy zarzucono projekt. a szkoda, bo naprawdę, parę razy zdążyłem dzięki temu siano na wałki chociaż zwinąć, i odradziłem ojcu młucenie bo burza szła.

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

To co się dzieje w tym roku z pogodą to Normalnie Horror jakiś. Co się śnieg stopi to dopada Masakra W końcu ta 13 szczęścia nam raczej nie przyniesie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

A ja już w myślach widzę po 100 a nawet więcej fot dodanych do wpadki tygodnia :D

 

Nie ma co się spinać co będzie to będzie pogody się nie przeskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

łódzkie napadało około 10 cm śniegu i nadal pada.kiedy to się skończy.

zima ma odpuścić podobno na 1 maja.

co zasiać jakie będą plony.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak ktos chce to jeszcze dobry radar dla południowych regionów http://www.imeteo.sk/iradar.php a co do radaru pogodynki na mapach google są dostępne podczas zagrożenia groznymi zjawiskami u mnie 15 cm nowego sniegu dzisiaj a co do prognoz silny prąd struminiowy może przedłużyć chłody do maja http://pogodadlakazdego2.blog.pl/2013/03/27/czy-tegoroczna-zima-potrwa-do-maja-byc-moze/

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

tragedia z tą pogodą od rana pada i pada... i napadało około 15 cm śniegu nie wiem kiedy się wjedzie w pole ale chyba po 15 kfietnia a do zasiania jest owies i pszenica jara a i tak będe siał choćbym miał w maju siać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Za dużo chcecie od tej pogody. Pod koniec tygodnia opady śniegu mają być jeszcze w Hiszpanii, a wy w Polsce chcecie +15 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

Na śląsku dalej od nocy sypie, już dużo ponad 20cm jest, tyle śniega nawet przez całą zimę nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

to co się dzieje w tej pogodzie w tym roku to normalnie sajgon.dopiero wróciłem byłem wyciągnąć,jakaś rodzinka w padła w zaspę nie do wiary co się dzieje w tej pogodzie.

właśnie jest kevin w sam raz na taką pogodę.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj