Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

Nowy81    22

Nie sumuję bo nie ma co, u mnie w sierpniu na pewno nie spadło tyle.

Dziś 13l.

iron    415

U mnie dzisiaj nad ranem zaczęło i do 14 padało a w sumie lało i ok. 40 mm spadło.

Wiadomość z agroFakt.pl

garek    67

no to u nie pierwszy deszcz dzisiaj od 14 lipca !!!   33 litry

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

fireseba    101

U mnie akurat największa nawałnica przeszła lucerna już prawie leży nie wiem czy wykoszę. Pierwsza niedziela w tym roku przepracowana na polu przez deszcz.

Thomas2135    1302

U mnie tylko taka porządna mżawka pada z przerwami. Na Olsztynie jeśli wierzyć zdjęciom to woda przelewała się krawężnikami a miejscami auta w 0,5m wodzie stały.

robi57362    76

I ja dzisiaj zwozilem bele z drugiego pokosu (deszcz nie dal wczesniej kosic) bo piekne siano az szkoda zeby deszcz zobaczylo sasiedzi ze mnie wzieli przyklad rowniez

jesli pomoglem kliknij fajne

miwigos    94

Powiat Żnin w kujawsko pomorskim, deszcz przestał padać. Napadało 15,5 mm. Kto w kujawsko pomorskim ma mniej - pewnie nikt?

Daje to 31,5 mm w sierpniu.

Chwała tym, co siali po nocy rzepak - wiedzieli co robią!

U mnie 14 i narazie niepotrzebnie ,ja bym nie chciał siać w nocy ,a z rana taki deszcz ,tylko problem ze wzejściem rzepaku może być

dlatego się wstrzymałem z orką i siewami ,od jutra osro do pracy

Edytowano przez miwigos

damianzbr    994

A od wtorku słońce, oj może zrobić się klepisko. Ja raz taki nr. odwaliłem z jarą. Zasiana w mokra ziemię, jeden dzień deszczu a potem słońce przez kilkanaście dni i pozamiatane.

adiss    6

Powiat Żnin w kujawsko pomorskim, deszcz przestał padać. Napadało 15,5 mm. Kto w kujawsko pomorskim ma mniej - pewnie nikt?

Chwała tym, co siali po nocy rzepak - wiedzieli co robią!

Nie przechwalaj się  :) Inowrocław raptem 10mm i koniec . Dobrze że trochę rzepaku posiałem to na wschody będzie . Gorzej z następnym . 

pedro2    378

Pompuje ładnie ;) już 14mm przekroczyło

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

piotrb14    187

rzepak zasiany we wtorek i srode, w czwartek poszedł drobny deszcz 5l i teraz padać zaczeło. Zapowiadają się dobre wschody na mozajkach lubelskich gdzie trudno o dobre wschody na borowinie

Meg5    381

Powiat Lipno woj. kuj-pom. , aż 6,5 mm . 

Jedyną rzeczą jaką mam naprawdę [...] , jest moje własne życie i mój własny punkt wiedzenia .

pedro2    378

Prawda :) międzyplony i poplony będą bujać.. gorzej, że niektórzy jeszcze żniw nie skończyli u nas...

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

fireseba    101

Od 3 lat takiej ulewy nie widzialem. Podwurko po 30 sekundach plynelo jak rzeka, nie wiem ile spadlo ale w Augustowie gdzie nizej to woda do kolan. Takie silne opady sa niewskazane bo na gorkach woda splynie (glina) ale i tak na nich nie ma trawy a po dolach bedzie jeszcze 3 pokos

Agrest    527

U mnie spadło 30mm. Super!

Wczoraj wracałem z Rewy, to w okolicach Gdańska dziesiątki hektarów jeszcze nie skoszone.  O 10 rano kombajny już kosiły pomimo wilgoci, inni  orali i talerzowali.

U mnie jeszcze się nie zdarzyło żeby ktoś w niedzielę uprawiał.

fireseba    101

Za prace w niedziele mandat 500ZL jesli robota warta kasy to placic a my odpoczniemy a nie caly czas do przodu

Edytowano przez fireseba

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez garek
      Koledzy mam problem moja stara maszynka ( 20 letnia ) się wykończyła te wszystkie gilety machy polsilwery to se można wsadzić.Myśle nad taką http://facetaria.pl/merkur-klasyczna-maszynka-do-golenia-futur-satyna-merkur-solingen-niemcy-p-451.html ma ktoś może podobną i czy warto wydać tyle kasy ?
    • Przez Zetor5340
      Szukałem,nic nie znalazłem wiec napisałem ten temat.
      No,własnie na pewno czesc z was ma komórke,bo to przydatne urządzenie
      Chciałbym wiedziec jakie macie marki i modele swoich sprzetów,jesli to nie jest tajemnicą..
      Co jest w nich dobre i przydatne a co raczej nie pasuje i wam przeszkadza.
      Piszcie ,chetnie zobacze jakie posiadacie sprzety.
      Ja mam aktualnie Nokie 3310 i jestem zadowolony,nie psuje mi sie,jest prosta w obsłudze.
      A wady to wiadomo jak w starych telefonach,a mianowicie brak polifonii,troche juz sie muli ze starosci ale jakos chodzi,juz mi sie cyfry na przyciskach zmazaly ale mam ja tak dlugo ze jak pisze cos to juz pamietam gdzie co jest.
      Tak wiec prosze o wypowiedzi.
    • Przez MARTINUS
      Ja pierwszy raz jechałem, a potem uczyłem się jeździć CIAPKIEM :huh:
      -U-R-S-U-S- C-328
      Pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez Luke16
      Jako że jestem tech. wet. działając czynnie ponad 8 lat w zawodzie. Na moich terenach gospodarstwa, albo już się zamknęły, albo będą się zamykać. Wczoraj rozmawiając z klientem, sam stwierdził że dzieci krowy będą na zdjęciach widziały i też jestem tego zdania że obecne pokolenie jest pokoleniem ostatnim trzymającym bydło. Młode osoby? Na sporej ilości klientów na palcach jednej ręki policzę kto chce zostać i jeszcze jakiś palec zostanie. Nie mogę zrozumieć jedynej rzeczy, którą opowiadał mi dziadek, tata czy klienci że kiedyś gospodarstwo dziedziczylo się z dziada pradziadka. Teraz młodzi nie chcą nawet słyszeć. Już widzę co raz to więcej wyprzedanych gospodarstw. Co najwyżej ziemia zostaje i tyle. Niestety chodząc po tych oborach aż ciarki przechodzą bo piękna obora wyciągi a tam jedna krowa. Jak to u Was wygląda?