Skocz do zawartości

Polecane posty

sylwcia    195

Na podlasiu dziś pikna pogoda była słoneczko grzało od rana :). Wkońcu ten deszcz się uspokoił i da ludziom żniwa i sianokosy skończyć ;)

Jakub512    0

Południowa część woj. Łódzkiego, żniwa dopiero dziś zostały zakończone (pracę ciągle przerywał deszcz oraz drobne awarie i nietrafiony termin urlopu w pracy na etacie).

Stan pól po lipcowych deszczach opłakany, plony również. U wujka z kilkunastu ha zebraliśmy 16 zbiorników zboża, gdzie rok temu było ponad 30 a 2 lata temu 42 sztuki ...

Poniżej wrzucam film z dzisiejszego koszenia jęczmienia sianego w połowie maja na polu po zniszczonej przez dziki wschodzącej kukurydzy. Większość pól w mojej okolicy wyglądała podobnie, po deszczach ładnie utrzymały się jedynie pszenżyta a np. żyta czy pszenice ozime porosły chwastami.

Edytowano przez Jakub512

Tomek42    20

No a u mnie od prawie dwóch miesięcy suszy zaczął padać deszcz, :),może będzie można zaorać coś :) 

Wiadomość z agroFakt.pl

macio9554    19

Od 7 rano pada deszcz :) momentami intensywnie, niech pada jak najdłużej ziemia przyjmie każdą ilość wody :D

Milosz27    177

No ladnie popaduje od rana B) moze w koncu po kilku latach bedzie szlo jakosc normalnie orac pod zimowe bez dociazania pluga wszystkim czym się dalo.

Edytowano przez Milosz27

soltys48    315

północna wlkp PZL wczoraj w końcu zakończyłem żniwa a całą noc i do tej pory pada i to dość mocno-już jest 30mm

Famer21    6

Rzepak zasiany całe 15 ha. Oprysk, wieczorem bez wiaterku, a dziś pada - idealnie :)

woj. opolskie, orka jak i uprawa i siew warunki idealne. Idealnie mokro, bez bryłek większych jak ziarenko kukurydzy :)

Edytowano przez Famer21

Wsch Wlkp - pada od dwóch godzin, chociaż ciężko nazwac to deszczem... Susza straszna i z tego co widzę to wszędzie dziś sporawo leci z nieba, tylko tutaj wielki ch***

Nowy81    22

Wsch Wlkp - pada od dwóch godzin, chociaż ciężko nazwac to deszczem... Susza straszna i z tego co widzę to wszędzie dziś sporawo leci z nieba, tylko tutaj wielki ch***

Ja też z tych okolic. U mnie też kropi, Rzymu z tego to nie zbuduje....

marian2011    111

WLKP ,pada ciągle pada ,w piątek talerzowałem w gorączce i kurzu ,jutro nie wiem czy wyjadę bo może być błoto ,ale deszcz potrzebny ,kto jeszcze ma zboże czy słomę na polu to tylko jego wina słonecznie było ostatnio kilka dni

Mari82    10

z wlkp doszło do nas,tak jak u Ciebie wczoraj kurzyło się jak diabli teraz błoto ;-)

pedro2    342

Przerwało łomżing nad stawem, całkiem ładnie pada

LeF    24

Powiat Żnin w kujawsko pomorskim, deszcz przestał padać. Napadało 15,5 mm. Kto w kujawsko pomorskim ma mniej - pewnie nikt?

Daje to 31,5 mm w sierpniu.

Chwała tym, co siali po nocy rzepak - wiedzieli co robią!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się