Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

Szymi40    373

Dawaj  ten deszcz  dalej na południe   bo u mnie  tylko pokropiło...    oj  gdyby padało u mnie  tak jak u  @Rafała  lub  @Rolnika  to bym   już  dawno  ryż   sadził  na  5-6  klasie.  ;)

jonek98    872

Sucho jak zwykle,juz kolo tygodnia praktycznie nic nie spadło.Mozna kurw...y dostać jak się słyszy że niektórzy żniw nie mogą skończyć bo pada a tu sucho jak cholera i tak od 2014 który był ostatnim w miarę udanym rokiem pod względem plonów

Wiadomość z agroFakt.pl

tobago    6

Wybrzeże od początku lipca nie było przerwy między deszczami dłuższej jak 2 dni. O jakości zboża można już zapomnieć, teraz kwestia ile uda się zebrać. Wszystko zaczyna porastać.

Kondzio55    24

Wczoraj orka po ugorze.

Na 3 klasie totalna skała nic wilgotnego nie ma,dalej 4 klasa piach.

Od tygodnia nie padało.Kukurydze już koszą bo już dojrzałe.My ok.30 ruszamy z kukurydza.

Milosz27    177

Wczoraj od 20 do rana spadło 14l i niema tego widać :) przyda się ten deszcz teraz może padać tylko żeby na początek września była pogoda na kukurydzę.

fireseba    101

W koncu zaczelo padac jak trzeba kosic siano gdzie byl deszcz w kwietniu maju czerwcu i lipcu!

marekfarmer    4520

u mnie  tylko  skromne 6l ale dobre  i  to  trzeba  będzie  siać  rzepak puki  ziemia  wilgoć  złapała

fireseba    101

fireseba Tobie to nie dogodzi.Nie pada zle, pada tez zle.Prawdziwy Polak Narzekacz. :P

Żeby to choć popadało a to tylko siąpi od 3 tygodni. W kukurydzy wodę mam od zimy (uprawa 70cm) a trawy w czerwcu tak "doprawiło" że w najlepszych miejscach jest jej 30% reszta to mniszek lekarski i zielsko. Na jesień zaorzę 80% łąk i połowę odsiewam trawą a połowę zbożem. Było tak socho że trawa siana w tamtym roku już będzie do odsiania.

knoro93    165

Podlasie w tym roku masakra u niektórych żniwa w połowie niektórzy nie zaczeli bo nie można na pole wjechać tak mokro ogólnie bida codziennie pada dwa tygodnie temu pare dni pogody było to kto nakosił ten ma wszystko stoi aż do teraz.

Thomas2135    1192

To dawaj je do mnie. Padało trochę w poniedziałek i środę a ziemia miejscami tylko na kilkanaście cm ma wilgoć. Już nie pamiętam by padało czy lało kilka godzin bez przerwy. To co spadnie to trawa ma na bieżące wykorzystanie. Kukurydzy deszczu wystarczy.

damianzbr    977

Tu anomalia lecz nie atmosferyczna.

Z serii jak przewrócić BIZONA. Jeśli wjechanie do rowu nie poskutkowało, weź ciągnik oraz linkę i szarp kanalię na bok może się uda.

widać kanał YT kogoś od koparek, pewnie przejazdy na takich pochyłościach ma opanowane do perfekcji, zawsze za bezpiecznik służy mu ramie na którym się oprze przewracająca koparka, a tutaj funkcję tą za pewne miała pełnić rura od wysypu. :D

Gdzie jest temat popular wideo bo nie widzę?

Edytowano przez damianzbr

Kondzio55    24

W nastepnym tygodniu bierzemy się za kukurydze bo szkoda jej jesli bedzie tak grzało.

Z rzepakiem narazie się wstrzymalismy bo sucho.

Meg5    344

W nastepnym tygodniu bierzemy się za kukurydze bo szkoda jej jesli bedzie tak grzało.

Z rzepakiem narazie się wstrzymalismy bo sucho.

U mnie też bierzemy się za kukurydzę ,ponieważ schnie w oczach . Od dwóch lat mam deszczomierz i jeszcze się nie zdarzyło by do niego napadało do pełna w ciągu doby . Koszmarna susza ! 

Powiat Lipno . 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się