Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

fireseba    101

poszło na południu chyba młóci bo u mnie słabo ale i tak największy deszcz od miesiąca 5mm

bieniek_88    52

Leje już ponad dobę,raz słabiej raz mocniej. Dobrze, że zboża pokoszone i poplony na kiszonki posiane.

Edytowano przez bieniek_88

Janinka    0

U nas nic :unsure: niebo zachmurzone ale deszczu zero. Już sama nie wiem co lepsze pogoda i wysuszenie fasoli, czy deszczyk bo nic zrobic nie można tylko drapanie po ziemi :(

Wiadomość z agroFakt.pl

Milosz27    177

U nas wszyscy w polu dzisiaj walczyli pogoda jako taka tylko zimno. Rano kończyłem gruberować to się zaczynało kurzyć a tyle padało...

miglanc88    110

jak dla mnie to z tym deszczem mogło by parę dni poczekać , bo wczoraj skosiłem fasolę i trochę głupio by było trafić na porę deszczową  :lol:

witejus    113

ja się modle o deszcz :(

to przyjedż do Małopolski i weż  sobie kilka wiader deszczu ;[ :ph34r:

RafaKdziela    135

Wreszcie doczekałem się pogody i słomę kończę zbierać .Na polu zostało jedynie pszenżyto jare i trochę owsa .Na glinach pod górki jest jeszcze bardzo mokro.Z tydzień przydało ,by się pogody :-).

pedro2    342

Cały dzień chlapało i 7.5mm nie zapowiadają poprawy, a trzeci pokos jeszcze czeka nie ma widoku pogody...
Jak wyjezdzalismy tydzień temu przez kilka dni na 2 godziny pod wieczór do koszenia to się śmiali, że nie warto kombajnu odpalać teraz ja się śmieję mam pokoszone i pobelowane, a reszta płacze :D niektórzy maja swoje kombajny i jeszcze nawet nie zaczęli większość 50% tylko pokosili

pedro2    342

Fakt trawy dopisują pod 4 nie będę chyba dawał nawozu... dziś bez deszczu na szczęście Jutro kończymy słomę i zbieramy dzisiejszą trawę niby nadają pogodę... Wczoraj w centralnem rozpalili u mnie, sierpień masakra

marian2011    111

WLKP kto wytrzymał te kilka dni słonecznych spokojnie do dzisiaj  co gorętsi kosili ale wtedy to było mokre ziarno ,mniejsi będą teraz mieć robotę jakoś to dosuszyć więksi mają suszarnie albo dosuszali u znajomych ale koszty,dzisiaj nastało konkretna żniwna pogoda

wilhelm    401

Na Śląsku dziś pogoda jesienna. Zachmurzenie całkowite, czasem pokropi, chłodno.. Ale i pola juz prawie puste, chociaz dziśiaj widzialem jeszcze spory kawałek owsa do koszenia w okolicy..

Nikita_Bennet    100

ech. Rzeka podparta (dużo wody), kombajn ledwo wyjechał kilka razy na wzniesieniu, ciekawe co będzie jak zjedziemy niżej (zdrenowane 2 lata temu ale rzeka nie odbiera).

Ja wczoraj nie wyciągnąłem z pola dwóch przyczep, trza było rozpinać tak grzęźnie gdzie poprzednie lata z tymi przyczepami sobie czy zetorek czy mtz 952.3 zawsze radził bez grzebnięcia. Przyczepy nawet pełne nie były.

Dziś rano deszcz, w południe mżyło. Teraz chwila słońca. Może jutro się pojedzie kosić.

marian2011    111

No sąsiad dzisiaj skonczył koszenia właściwie jednak na 30 ha zostało kilka arów ,z żadnej strony nie dało się to skosić tak mokro ,gdyby żyli dziadkowie wzięli by kosę i wynieśli ,piękna gęsta pszenica jednak do 2-3 worków nie będzie warto odpalać kombajnu

Ansja    309

sierpien a ta pogoda licha,zimno czesto pada ,zniw nie idzie skonczyc,jeszcze sporo zboz do koszenia.

Valtra123    32

Dajcie spokój to jest jakaś masakra. Zboża leżą, podłoże mokre więc nawet nie próbowałem wjeżdżać bo bym się topił. Jak tak dalej pójdzie to będę musiał spryskać randapem i stracę od cholery kasy. Już teraz jest 16,7 % wilgotności więc hardcore.

RafaKdziela    135

U mnie pogoda raczej dobra i żniwa mają się na ukończeniu .Obornik pod rzepak zaorany i pole uprawione czeka na zasiew .Na inne wożę wapno i da rady wszędzie wjechać :-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się