Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom?

szczypka    58

kosiliśmy  do 24.15 zero rosy w oddali na zachód ode mnie było widać błyski 

dziś o 6 na zachodzie widziałem tęcze jak na razie nie padało jak się utrzyma to o 10 wyjeżdżam kosić 

u mnie jare lepsze od ozimin (pier.... lancet załatwił mi ozime)

Milosz27    177

U nas kosili pszenżyta nie wiem co z tym będą robić bo 18 % miało dosyć słomy dostałeś na dzierżawie jak Ci tam sypało ?

Z tego co wiem to na dzierzawie mam kukurydze a nie pszenzyto :D chyba ze o czyms nie wiem.

Okolo 23 chwile padalo i znowu przestoj...

matik123    71

może nie jeden się zastanowi w tym roku ile płacić za dzierżawę bo jak co niektórzy piszą że dają 1,5 tyś za ha plus oddają dopłatę to ja się pytam jakim cudem oni mają zysk przy plonie 4-5 ton pszenicy 

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    100

no jakby wczorajszy deszcz z zachodu nie doszedł do nas to może dziś by coś myślał.

Ba, niektórzy nawet wyjechali na 15 minut aby wrócić bo jednak wlało a w nocy też padało.

fireseba    101

U mnie pada co drugi dzień od 1mm do 2mm tyle co zmoczy siano i zboze a i tak ziemia spragniona. Jestem w połowie drugiego pokosu lecz po górkach to sam mniszek lekarski rośnie i wychodzi po 4 bele z ha nawet na 3 klasie. W tamtym roku siana trawa tez do odsiania tak wysuszyło i trzeba 100% traw odsiewać. Dla porównania średnio z ha trawy z całego roku wyjdzie 14bel mleczu z trawa a lucerny z jednego pokosu 22 belki

Jak wychodzi plon rzepaku ? Słyszałem że w tym roku będzie 25% mniej bo dużo wymroziło. Jako producent mleka jestem zaniepokojony cenami pasz treściwych gdyż jest ich mało.

post-53011-0-67163000-1470727422_thumb.jpg

Edytowano przez fireseba

czaro    13

W nocy dopadało 10 litrów. Ostatnie zboże w ostatniej chwili skoszone.  Żniwa strasznie szarpane, trwały ponad 2 tygodnie przy 17 ha do koszenia... Co kombajn przychodził, pokosił z 2-3 godziny i za chwile deszcz. Kombajnista się śmiał że chyba jakiś magnes na deszcz mamy. Wczoraj i przedwczoraj ludzie dużo nadgonili, nie było rosy, cieli nocami. Na polach zostało tak z 30-40% zboża. Dużo słomy leży, gnije od spodu a jak już wyschnie to strasznie się tnie podczas prasowania. Plony lepsze jak w tamtym roku oprócz pszenic i pszenżyt ozimych bo wymarzły. Ale na polach zielono od zielska, większość do pryskania.

mariuszmtz    70

leje i leje  ;[   dziś 10 sierpień zniwa powinny być zakończone a tu ile zboz stoi na polach ,teraz deszcz tylko szkodzi

jonek98    872

Ja chętnie przyjmę nadmiar deszczu od tych co żniw nie pokonczyli.W nocy z przerwami trochę padało ale trzeba więcej :)

marekfarmer    4525

Poplon nas "żywi", czy ziarno ?

A  co   Mleka  od krowy  nie pijesz  czy wołowiny  nie jesz.  Poplony    to bardzo  dobry  sposób na uzupełnienie  bazy  paszowej  dla bydła   jak pogoda sprzyja.

Nie samym ziarnem człowiek żyje

master20002    151

U mnie podobnie, susza straszna. Nie da się zrobic podorywek, nawet jak poklepie lemiesze to max 2-3 ha i pozamiatane, trzeba znów rozpalać kuźnie. Na piaskach to jeszcze szybciej lecą. Wody brakuje, łąki schnął. Nie wiem czy będzie sens siać rzepak w tym roku jak nie popada... W tamtym roku już siałem w taki pył za namową kolegi i wszystko poszło pod pług na wiosnę... Czekamy na deszcz w rozsądnej ilości.

Rolnik1973    1249

wlało że woda staneła na podwórku a teraz grzmi. Teraz może padać, a potem na wykopki żeby ładnie i sucho było.

bonifacyPGR    3

@marekfarmer ; ale z poplonu dobrego piwa nie nawarzysz... jęczmień potrzebny :D
@Rolnik1973; teraz może padać aż do wykopków..? prosze bardzo.. u Cb. może, bo ja jakoś nie wyobrażam sobie 3 tygodnie opadów i siewu rzepaku.

kuba55    432

u mnie  by miesiąc caly nie padalo i dobrze by było ,   w 2014 zniwa konczylem 1 sierpnia a  teraz co?

Wczoraj rozpoczęły się żniwa w okolicy, a dzisiaj sporo wlało i znowu wszyscy czekają na poprawę pogody, której nie widać na horyzoncie.

chopin    3

witam.. koledzy jak sytuacja w rejonie kpr-tka? grad i ulewa wyrządziła duże szkody w warzywach?

ansu    73

Witam dzisiaj wysiałem poplony pod buraki cukrowe jak kończyłem zaczął padać deszcz. Pomimo 230l w lipcu kurzyło się.

Edytowano przez ansu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się