Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

RafaKdziela    135

Wczoraj w sumie 35 litrów padało do 1 w nocy i co chwila to nowa burza się pojawiała .Na szczęście  tym razem obyło się bez strat .Przystanek pks ,który rozwaliła nawałnica z 25 czerwca całkowicie rozebrali nie nadawał się do remontu .

Wiadomość z agroFakt.pl

Thomas2135    1192

U mnie tylko pokropiło, ale 25 km dalej na północ mieszczuchom ładnie pada. Wjeżdżam na swoją drogę i piasek suchy a po drodze na poboczach i asfalcie woda stała.

bieniek_88    52

28 mm w ciągu 35 minut. Poszła chmura na północ. Od rana grzmiało i było parno, teraz chłodno się zrobiło. Lubię takie rześkie powietrze po deszczu.

Ansja    309

ROLNIK1973 na zniwa przyszedl czas wiec zatrudnij nas. Ale jak to pewnie minie to sam bedzie kapal sie w winie. Bedzie pil ile sie da,bo pieniadze na to ma.W koncu za***rdala caly rok a na widok portfela boli go wzrok :)

fireseba    101

Dziś do mnie doszło i poszło w bok, jest już sucho że żeby wbić pal od cielaka trzeba dobrze się nastukać by to ogarnąć, jeszcze 10dni temu wbijałem ręką :P

tola27    9

U nas cale szczęście nie pada ale zboże jest mokre.Gdzieś nie chce schnąć i stoi

pedro2    342

Wczoraj Białystok zalany masakrycznie, u mnie 2mm tylko na dzierżawie porządnie polało. Od 6 pada niewielki deszczyk, pełnia żniw na niedzielę od rana młocka i ile jutro nie popada...

DanielFarmer    105

ostatnio mamy pecha.ladny front szedl to wiatr z polnocy i pln zachodu go rozerwal zepchnal i po padaniu.ostatnio zachdem i wschodem wszystko bokiem chodzi.

pawelol111    709

Dopompowało.... Dwa dni leje z przerwami i dziś się zanosi powtórka z rozrywki. Część owsów złamana, słoma czarna. Jedynie kukurydzy do oporu i ziemniaki rosną jak szalone. Ciekawe czy kukurydza przekroczy 300zł za tone....

marulekk    61

wczoraj przed 16 przeszła burza i koniec koszenia, dziś nad ranem wlało tyle, że na łąkach woda stoi ale do wieczora wsiąknie, idealnie popadało bo qq już na górkach liście zawijało 

patrze na radar i coś od południa nadciąga..

Adam94    4

Od godziny trzeciej do czwartej przeszła mocna pompa i do dziewiątej napadało 35l/metr2 i dalej pada. W czerwcu 40l ,a lipcu na chwilę obecną 165l.

fireseba    101

trzeci rok z rzędu tak suchy że od wiosny dałem 70kg azotu oraz miejscami 120kg na próbę i nie widać różnicy. Na górkach połowa to mlecz a trawy brakuje przynajmniej 50% to dała zeszłoroczna susza.

Mamy rok 2014? Tam gdzie pada to pada, a tam gdzie nie to nie?

Edytowano przez fireseba

javorskyp    2

Są jeszcze tacy, którzy nie wykosili rzepaku jak ja z powodu braku pogody? Czy sam się ostałem? 

RafaKdziela    135

trzeci rok z rzędu tak suchy że od wiosny dałem 70kg azotu oraz miejscami 120kg na próbę i nie widać różnicy. Na górkach połowa to mlecz a trawy brakuje przynajmniej 50% to dała zeszłoroczna susza.

Mamy rok 2014? Tam gdzie pada to pada, a tam gdzie nie to nie?

Kolego szkopuł może być w nawozie .U mnie sąsiad dał do badania mocznik i wyszło 30 % ,a powinno być 46 % .Sam złodziej wokoło .Chętnie odstąpię Tobie te deszcze ,co u mnie padają .W ziemniakach zupa  ,to samo kukurydza .Takich anomali ze 20 lat nie było u mnie .Na glinie ledwo można ujechać .

rafal25791    3

Mi został tylko jeden kawałek pszenżyta (40ar), ale przez ten nocny i poranny deszcz to myślę, że dopiero w przyszłym tygodniu będzie można tam wjechać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się