Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

Rolnik1973    1333

Pogoda dopisuje, jęczmień jary wykoszony i owies. Na dziś koniec bo nie ma co kosić pszenżyto jare miękkie, mieszanki tak samo, a łubin też nie czasny.

pedro2    378

2 godz temu ładny deszczyk 15 min 9mm

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Wiadomość z agroFakt.pl

Thomas2135    1302

A do mnie nie doszedł ten deszcz a w lini prostej to ok50-60 km. Kilka minut temu lekka mżawka.

pedro2    378

A do mnie nie doszedł ten deszcz a w lini prostej to ok50-60 km. Kilka minut temu lekka mżawka.

Ta chmurka przyszła z pd zachodu, więc nie mogła dojść ;) żadnego frontu nie było, tylko na bieżąco tworzyły się i rozchodziły punktowe, u nas popadało 3 km dalej kosili do wieczora...

A skąd kolega w takim razie?

Agrest    527

U mnie w krótkim czasie 23 mm w postaci ulewy i gradu z olbrzymim wiatrem.

25% plonu wiśni leży pod drzewami. Żal patrzeć nawet pomimo żenująco niskiej ceny.

soltys48    502

pólnocna wlkp 12l i po koszeniu

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Y635    2

po wczorajszym deszczu jeszcze dzisiaj mokro zetor 5211 z pełnym piastem miał problemy na rżysku a 1,5km wczoraj nic nie padało

RafaKdziela    152

Cały dzień było ciepło i bardzo duszno .ok 17-tej  popadał słaby deszcz .O 18-tej  dalej prasowałem słomę .

I love salsa

Karol82SA    4

3.5 ha jęczmienia skoszone reszta czeka deszcz w niedzielę powiem tak groch dokończyłem ale za nim wyjechałem to jeszcze sąsiada siciągałęm kombajn tego co pisałem 78S Fendtem korbowód się urwał na górce.

Ansja    351

Taki duży upał,żniwa w pełni to i napitek dużo bedzie stosowanych :)

Rolnik1973    1333

Słońce i gorąco, dziś nic nie robię czekam aż ziarnko stwardnieje w jarym pszenycie i mieszance.

pawelol111    720

Już 3 lata nie widziałem żeby w rżysku morką ziemię było widać. Wreszcie normalnie poplony urosną. Wczoraj koło 16 przyszła burza, mogło z godzinę wytrzymać dłużej ale dobrze jak jest. Żniwa rozpoczęte w 5%. Tylko wczesne pszenżyta i niektóre pszenice nadają się pod kosę. 

pedro2    378

U nas ledwie się zaczęło i już trzeba było uciekać bo pada... idzie od pd zach w Ostrowi podobno ostro daje

Thomas2135    1302

U mnie nic nie widać na niebie, by miało coś nadejść. Do Ostrowii z 90-100 km w lini prostej, ale wątpię czy dojdzie. Trochę chmur na niebie i grzeje, 30°C

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez garek
      Koledzy mam problem moja stara maszynka ( 20 letnia ) się wykończyła te wszystkie gilety machy polsilwery to se można wsadzić.Myśle nad taką http://facetaria.pl/merkur-klasyczna-maszynka-do-golenia-futur-satyna-merkur-solingen-niemcy-p-451.html ma ktoś może podobną i czy warto wydać tyle kasy ?
    • Przez Zetor5340
      Szukałem,nic nie znalazłem wiec napisałem ten temat.
      No,własnie na pewno czesc z was ma komórke,bo to przydatne urządzenie
      Chciałbym wiedziec jakie macie marki i modele swoich sprzetów,jesli to nie jest tajemnicą..
      Co jest w nich dobre i przydatne a co raczej nie pasuje i wam przeszkadza.
      Piszcie ,chetnie zobacze jakie posiadacie sprzety.
      Ja mam aktualnie Nokie 3310 i jestem zadowolony,nie psuje mi sie,jest prosta w obsłudze.
      A wady to wiadomo jak w starych telefonach,a mianowicie brak polifonii,troche juz sie muli ze starosci ale jakos chodzi,juz mi sie cyfry na przyciskach zmazaly ale mam ja tak dlugo ze jak pisze cos to juz pamietam gdzie co jest.
      Tak wiec prosze o wypowiedzi.
    • Przez MARTINUS
      Ja pierwszy raz jechałem, a potem uczyłem się jeździć CIAPKIEM :huh:
      -U-R-S-U-S- C-328
      Pozdrawiam
    • Przez Luke16
      Jako że jestem tech. wet. działając czynnie ponad 8 lat w zawodzie. Na moich terenach gospodarstwa, albo już się zamknęły, albo będą się zamykać. Wczoraj rozmawiając z klientem, sam stwierdził że dzieci krowy będą na zdjęciach widziały i też jestem tego zdania że obecne pokolenie jest pokoleniem ostatnim trzymającym bydło. Młode osoby? Na sporej ilości klientów na palcach jednej ręki policzę kto chce zostać i jeszcze jakiś palec zostanie. Nie mogę zrozumieć jedynej rzeczy, którą opowiadał mi dziadek, tata czy klienci że kiedyś gospodarstwo dziedziczylo się z dziada pradziadka. Teraz młodzi nie chcą nawet słyszeć. Już widzę co raz to więcej wyprzedanych gospodarstw. Co najwyżej ziemia zostaje i tyle. Niestety chodząc po tych oborach aż ciarki przechodzą bo piękna obora wyciągi a tam jedna krowa. Jak to u Was wygląda?