Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom?

macio9554    19

Panowie i Panie możecie polecić jakąś sprawdzającą się prognozę długo terminową no powiedzmy na 7 dni w przód ? 

ws71    38

Na Pomorzu prognozy pogody sprawdzają się głównie 2 dni naprzód w przypadku deszczu

Wiadomość z agroFakt.pl

macio9554    19

Akurat w tym przypadku chodzi mi o słoneczną pogodę a nie o opady :D bo chce przed żniwami jeszcze skosić łąki i tak powoli patrze na te prognozy kiedy ciąć :D

pedro2    350

U nas pół dnia praktycznie bez przerwy nawet teraz pada, tylko co? Nie widziałem takiego deszczu 1 kropla co 20cm ;) ale wilgoci na jakiś czas jest, dziś w ziemniakach grzebałem i ręka brudna jak to u nas mówią

SawekBraczyk    14

Potwierdzam u mnie też już zaczeło kiełkować . I z dobrze zapowiadającego się pszenżyta będzie lipa jak to piszesz . 

songo    871

opolskie pow. oleski pada codziennie od zeszłego wtorku, teraz to pola nie wyschną chyba do świąt bożego narodzenia, kombajny stoją kosić się nie da, a rzepaki się powoli sypią, już nie wspomnę o jęczmieniach ozimych.

wilhelm    401

Pow. tarnogórski to samo. Chujnia z grzybnią. Szlag człowieka trafia! Jak miało padać, to jebało upałem bez deszczu, a teraz pier**li codziennie.. Deszczu z tego zbyt wiele niema, ale zniwa blokuje...

pedro2    350

U nas ładna pogoda chwilami kilka kropel spadnie, jak tak dalej będzie to pod koniec tyg w żyto i pszenżyto ruszą...

ws71    38

Powiat sępoleński kujawsko-pomorskie,pszenżyto porasta w kłosach na potęgę

Rolnik1973    1275

A jak pisałem 2 tyg temu że deszcz potrzebny po 20 sierpnia to mnie wszyscy zjechali, jakto ma padać bo potrzebny. To teraz nie płakać. Deszcz w lipcu to najgorsze zło.

RafaKdziela    141

Powiat sępoleński kujawsko-pomorskie,pszenżyto porasta w kłosach na potęgę

To będzie kiszka ze żniwami .Na paszę może się nada ,ale na siew takie ziarno to totalna lipa .Jaka odmiana ? U mnie prawie ,co dzień chlapie .A na wiosnę tylko paliło i sucho było .

PeterG14    114

Pogoda okropnie złośliwa, ledwo udało się jęczmień sprzątnąć. Brakuje dosłownie kilku słonecznych i cieplejszych dni, żeby zacząć żniwa. Jedynie kukurydza, ziemniaki i trawa mają dobrze.

Szymi40    373

A jak pisałem 2 tyg temu że deszcz potrzebny po 20 sierpnia to mnie wszyscy zjechali, jakto ma padać bo potrzebny. To teraz nie płakać. Deszcz w lipcu to najgorsze zło.

Powiedz  to tym  co mają   kukurydzę.  

SawekBraczyk    14

I jak dalej pójdzie to znowu gnój trzeba będzie młucić i strasznie mokre . Zaś na tych skupach będą płakać jak przywioze i zaś wszystko poodliczają i zysku tyle co nic a nie mam bardzo gdzie przetrzymać i to też jest problem bo budżet  ale damy rade . 

staszek131415    2045

To będzie kiszka ze żniwami .Na paszę może się nada ,ale na siew takie ziarno to totalna lipa .Jaka odmiana ? U mnie prawie ,co dzień chlapie .A na wiosnę tylko paliło i sucho było .

Rafał nie mów że lipa kilka lat w stecz to CN Tuchola sprzedawali porośnięte i ludzie reklamowali było odmownie bo miało siłę kiełkowania podaną 80 % bodaj i mogłeś im naskoczyć

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez Lukash3060
      Przekopałem forum ale nic nie znalazłem w podobnym temacie
      A więc, jak myślicie - na co warto teraz postawić z stosunkowo małym kapitałem ( ok. 20tyś zł) ? Co na wsi może być opłacalne ? Mam 30 ha gospodarstwo ale rodzice świetnie sobie radzą bez pomocy i zastanawiam się nad jakąś działalnością. Pracowałem 3 lata w dużym gospodarstwie jako operator a potem jako kierownik, mam wiedzę w temacie upraw i hodowli bydła mlecznego  Rozważyłem już chyba wszystko i nic nie przychodzi mi do głowy  
    • Przez piotr6340
      To są filmy, które pokazują, jak piękne są maszyny  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=65M3I0CKFXs

http://www.youtube.com/watch?v=xv8Z0expUjs&NR

http://www.youtube.com/watch?v=qot3JNGqKdQ...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=QTLlvdCnKLs&NR

• Przez kostka_plewa
      Witajcie, 

Słyszałam, że Polagra Premiery to prawie jak Hanover (gdzie na razie jeszcze nie dotarłam:) Dlatego chcemy z narzeczonym się wybrać. Widziałam, że jest możliwość otrzymania dofinansowania dla grup jeśli zbierze się 15 osob. Może ktoś jest chętny na wyjazd? 
    • Przez ARWO

Witajcie, 
      Co chciałybyście dostać na dzień kobiet? Tradycyjny kwiatek, czy może zasugerować naszym panom coś innego. A może sami panowie coś podpowiedzą? Czekam na Wasze propozycje