Skocz do zawartości

Polecane posty

marian2011    111

Co piszecie  wszędzie pada ,WLKP pada od rana cały czas więc nic nie da się robić miałem plan porobić sobie przyczepy pod zboże ale nawet do garaży trudno dojść tak pada ,kto skosił jęczmień i słoma zebrana to zadowoleni już mają posiane poplony ,jednak sporo jeczmienia czeka pod kosę ,kłosy już były przy ziemi a teraz ten deszcz pochylił je jeszcze,taki urok naszej pracy i niedocenianej przez rząd ,kasę dostają wszelkiej maści cwaniaki celebryci kombinatorzy ,prezesi upadających spółek

weroni    0

U mnie pokropiło rano ,a teraz lekkie zachmurzenie , front miał iść z południa a chmury idą ze wschodu . Żadna pogoda się nie sprawdza. Okolice wschodniego mazowsza Dobrego deszczu nie było 2 miesiące.

Wiadomość z agroFakt.pl

marekc    56

U mnie na kujawach do rana spadło 35 l/m2 i od rana zmów nieprzerwanie pada pewnie kolejne 20 już jest a nie zapowiada się żeby przestało padać

LeF    24

U mnie w powiecie Żnińskim od wczoraj do dziś rana 20,5 mm a dziś od rana do godz 15.00  spadło 18 mm.

W czerwcu miałem 66,0 mm a na teraz w lipcu mam ok 74,0 mm. Dysproporcje w samej gminie są duże.

Szkoda że w maju tylko 30 mm i to na samym początku.

Niech pada- miejsce jest :)

Y635    2

Będzie problem ze żniwami jak tak będzie padać bo jęczmień jary już zaczyna puszczać nowe łodygi trzeba będzie randapować 

wilhelm    401

Pamietam jako dziecko, przewaznie w lipcu na krotko przed zniwami lało po 10 razy dziennie.. na pola wejść się nie dało, a co dopiero wjechac.. Snopki żyta, które juz było skoszone w wodzie stały... A Wy kurna walicie w gacie, bo dwa dni deszcz pada po trzech miesiacach suszy.. Lipiec z miesiecy letnich zawsze byl dominujacy pod wzgledem ilosci opadow..

SawekBraczyk    14

A u mnie też znowu leje . Chociaż przyznam racje że w lipcu to normalne że najwięcej opadów i pogoda dynamiczna . Ale bądzmy spokojni . Mój dziadek mówi że nie było jeszcze nigdy tak żeby z pola nie zebrać . 

Edytowano przez SawekBraczyk

mariuszd93    489

ta zawsze... Zwłaszcza w ubiegłym roku, jak tak padało to jakim cudem zboźa nie wyległy i było co kosić? u mnie od ok 2 rano , do 8 ponad 60 litrów. Owies leźy... Pszenźyto jare teź trochę. Znowu zaczyna padać

SawekBraczyk    14

No dobra może nie zawsze . Ale niechciał bym żeby te żniwa były bardzo mokre jak dwa lata temu . Ale na to nie mamy wpływu . 

Rolnik1973    1249

Znowu grzmi, było 18*C a teraz 24*C i pewnie wleje bo zaciąga. A rano piorun niedaleko w chałupę walnął i 93 letnia babcia się spaliła.

Szymi40    373

Wczoraj   ni  kropelki   a dziś  pada  od  ok.  9   i   nakapało  32 mm.    -  ja chcę    jeszcze.       ,-, słońce   wygląda za  chmurki...

Edytowano przez Szymi40

marekfarmer    4522

umnie  leje  od rana  kukurydza  w tym roku zapowiada  się  znakomicie . Teraz poprosił bym  o  tydzień  słońca  i na następny weekend opady .

Kondzio55    24

U mnie od 7,30 zaczelo i skonczylo po 15.

Razem ponad 30litrów.Kukurydza się cieszy ale plonu takiego jak rok temu nei bedzie.

wilhelm    401

Akurat Polska to nie potentat światowy w produkcji kukurydzy, więc nie powinna się "paść" kosztem innych, ważniejszych kultur rolnych :D

soltys48    315

Pamietam jako dziecko, przewaznie w lipcu na krotko przed zniwami lało po 10 razy dziennie.. na pola wejść się nie dało, a co dopiero wjechac.. Snopki żyta, które juz było skoszone w wodzie stały... A Wy kurna walicie w gacie, bo dwa dni deszcz pada po trzech miesiacach suszy.. Lipiec z miesiecy letnich zawsze byl dominujacy pod wzgledem ilosci opadow..

Masz racje padało często ale dziś u mnie płn wlkp od 7'30 pada do tera bez przerwy i to mocno średnio 5mm/h!!! W ziemniakach sąsiada na cięższej ziemi woda przelewa się przez rządki, moje rosną na piasku to na razie wody tak do połowy rządków  

LeXXus44    3

Pod Oławą przez dwa dni ponad 60l/m^2 i ciągle pada oraz bardzo mocno wieje. Ciekawe czy rzepak po takiej wichurze mocno się posypie. 

Raptus902    30

Pada źle, nie pada też źle :P U mnie pada cały dzień z przerwami. Widać niedobory ogromne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się