Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    502

na chwilę obecna +1

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Wiadomość z agroFakt.pl

darek1972    45

Przez ostatnie trzy dni słońce takie że już pierwszą opaleniznę złapałem pracując przy opale na następną zimę :) Śniegu nie dużo i chyba się nie topi tylko paruje od razu bo mokro nie jest zupełnie

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

danielhaker    871

Wiosna już jest opóźniona ale myślę że jeśli w końcu przyjdzie to temperaturą nadrobi ;)

Długoterminowe prognozy trzeba traktować z przymrużeniem oka. Raz spotkałem się z tym, że miało być -17 (za 16 dni) a okazało się że było -1

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

SPRZEDAM:

ROZRZUTNIK DWUOSIOWY

KOMBAJN ANNA

SADZARKA DO ZIEMNIAKÓW

Huberto89    34

Nie patrzcie na te prognozy długoterminowe bo one są nic nie warte. W zasadzie nie wiem po co je robią. Przy takim układzie wyżów i niżów to oni nawet na 3 dni do przodu nie potrafią przewidzieć pogody. W niedzieli mówili na środę ocieplenie i opady a dziś czwartek i jeszcze słońce świeci może coś po południu się zmieni. Jedynie jest trochę cieplej wczoraj w dzień już ze 3 stopnie było i śnieg się ładnie topił w cieniu. :)

marian2011    111

A ja się z tobą nie zgadzam na początku marca przepowiadali powrót ostrej śnieżnej zimy i po kilkunastu dniach przyszła i jest , ludzie też niekturzy nie wierzyli i wyjechali w pole nawozy słyszałem że już owies zasiali ale dla mnie to było bez sensu ładować nawóz w pole na zamarzniętą ziemie i leży sobie pod śniegiem dla jednych już stracone pieniądze dla innych zadowolenie że jak przyjdzie ocieplenie w połowie kwietnia to od razu zadziała ,na razie co oglądam prognozę na pogodnie.pl lekko w święta ociepli się tylko potem znowu na minusie terminy agrotechniczne siewu są ale nic się nie zrobi stracimy na plonach w żniwa ale klęski nie będzie w Polsce w zeszłym roku wymarzło połowę Polski i zboża nie brakuję kilka lat temu powodzie tyś hektarów zalane zboża pełno i teraz nawet jak zasiejemy w maju zboża nie zabraknie taką mamy globalizację

Rolnik1973    1333

Taka polaka natura że trzeba biadolić czy deszcz pada, czy słońce świeci to zawsze kiepsko. Trzeba się cieszyć że nie ma wulkanów, trzęsień ziemi i różnych plag egipskich, a nie płakać że o tydzień wiosna się spóźniła to już koniec świata.

pawelol111    720

A najczęściej jest tak że im mamy więcej tym więcej chcemy i więcej narzekamy - choć też nie chcę generalizować. Wrzucić na luz. Dziadkowie wojny przetrzymali i dali radę to i my damy radę.

Rolnik1973    1333

Ale numer, patrzę na aktualną mapę pogody i w centrum i na zachodzie zimniej niż na wschodzie...

Huberto89    34

No niektórzy tak mają jak pisze @pawelol111 im bogatsi tym bardziej im mało i oglądają się na innych jak to np. sąsiadowi jest dobrze.

Ja tam nie narzekam jedynie trochę znudziła mnie ta zima że aż się nie chce z domu wyjść. A co do zbiorów to ile się zbierze tyle będzie i mimo tej przeciągającej się zimy mogą być jeszcze rekordowe zbiory jak i klęska nieurodzaju wszystko zależy tylko od dalszego przebiegu pogody. :) Rok temu 30 kwietnia sialiśmy resztę owsa i tragedii nie było we żniwa ale opady dopisały i ciepły początek maja.

akowicz111    142

Będzie dobrze.Tak tylko się zastanawiam kiedy będzie siał mój sąsiad,bo w ,,normalnym,,roku to sieje koniec maja a ozime w grudniu.

Edytowano przez akowicz111

PawelWlkp    339

Akowicz, myślałem że gdzieś koło mnie mieszkasz bo też mam takiego sąsiada. A ten Twój też tak bez miłosierdzia po 5 razy uprawia każde pole zanim zasieje?

akowicz111    142

PawelWlkp - wręcz odwrotnie,koszta zredukowane do minimum.Orka,siew(agregat własnego pomysłu),czasami oprysk na chwasty,żniwa.A takiego jak Twój też mam ,jak na 5 klasie nie zrobi pyłu lub ciągnik widać w kurzu to nie wjeżdza siać.

Edytowano przez akowicz111

S-Piotr    49

Jeszcze wczoraj w nocy -3 a dziś +1 i śniegu już nasypało na dobre 2-3 cm i dalej pada.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Rolnik1973    1333

Ja to myślę że to dilerzy traktorów zmówili się z pogodą by ta przeciągneła się o miesiąc żeby pokończyły się gwarancje przed wyjściem w pole. -7 i słonko na bezchmurmym niebie, tylko wiatr dmie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez garek
      Koledzy mam problem moja stara maszynka ( 20 letnia ) się wykończyła te wszystkie gilety machy polsilwery to se można wsadzić.Myśle nad taką http://facetaria.pl/merkur-klasyczna-maszynka-do-golenia-futur-satyna-merkur-solingen-niemcy-p-451.html ma ktoś może podobną i czy warto wydać tyle kasy ?
    • Przez Zetor5340
      Szukałem,nic nie znalazłem wiec napisałem ten temat.
      No,własnie na pewno czesc z was ma komórke,bo to przydatne urządzenie
      Chciałbym wiedziec jakie macie marki i modele swoich sprzetów,jesli to nie jest tajemnicą..
      Co jest w nich dobre i przydatne a co raczej nie pasuje i wam przeszkadza.
      Piszcie ,chetnie zobacze jakie posiadacie sprzety.
      Ja mam aktualnie Nokie 3310 i jestem zadowolony,nie psuje mi sie,jest prosta w obsłudze.
      A wady to wiadomo jak w starych telefonach,a mianowicie brak polifonii,troche juz sie muli ze starosci ale jakos chodzi,juz mi sie cyfry na przyciskach zmazaly ale mam ja tak dlugo ze jak pisze cos to juz pamietam gdzie co jest.
      Tak wiec prosze o wypowiedzi.
    • Przez MARTINUS
      Ja pierwszy raz jechałem, a potem uczyłem się jeździć CIAPKIEM :huh:
      -U-R-S-U-S- C-328
      Pozdrawiam
    • Przez Luke16
      Jako że jestem tech. wet. działając czynnie ponad 8 lat w zawodzie. Na moich terenach gospodarstwa, albo już się zamknęły, albo będą się zamykać. Wczoraj rozmawiając z klientem, sam stwierdził że dzieci krowy będą na zdjęciach widziały i też jestem tego zdania że obecne pokolenie jest pokoleniem ostatnim trzymającym bydło. Młode osoby? Na sporej ilości klientów na palcach jednej ręki policzę kto chce zostać i jeszcze jakiś palec zostanie. Nie mogę zrozumieć jedynej rzeczy, którą opowiadał mi dziadek, tata czy klienci że kiedyś gospodarstwo dziedziczylo się z dziada pradziadka. Teraz młodzi nie chcą nawet słyszeć. Już widzę co raz to więcej wyprzedanych gospodarstw. Co najwyżej ziemia zostaje i tyle. Niestety chodząc po tych oborach aż ciarki przechodzą bo piękna obora wyciągi a tam jedna krowa. Jak to u Was wygląda?