Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

Westa    9

@Westa  ja  powiat  Lipno  [sąsiadka ;) ]  i też  popadało w nocy  tak  pomiędzy   24  a  1.  ale spokojna burza   zero gradu ,  wiatru - 18mm.  spadło.  Całą  noc  okna w domu  otwarte,     spokój  jak  u pana  Boga   za  piecem  z tego co tu czytam. 

Dotarłam do pracy (golubsko-dobrzynski) i tu też o gradzie nie słyszeli. Człowiek już tak wkurzony jest na tą naturę, że szok :( Wiosną wszystkie deszcze nas omijały, nie przechodziły przez Wisłę, więc susza już zmiotła ten rzepak a teraz grad doprawił. Nie sprawdzałam nawet na miarce ile spadło w nocy, bardziej martwił mnie wygląd pola...

Daro20    9

Między 22 a 1 trzy burze z każdej strony. Błyski i grzmoty jeden za drugim. 300 metrów ode mnie ostro potrzaskało dużą topole. Napadało 33 litry.

Wiadomość z agroFakt.pl

jonek98    869

@attingus niby tylko 20-30 km różnicy a u mnie ladna popmpa przeszła ale to przyszło od zachodu a od południa było widno

maskin    7

Na to co było w nocy to szkody niema, łubin troche pochyliło, ale tyle to nic. Ale takich błysków to od komuny nie było.

Czyli od pazdziernika 2015 r. ? :)

ogrodnikm    7

Były burze z wichura ale na szczęście bez gradu centralna polska

Edytowano przez ogrodnikm

XTRO    159

Między 22 a 1 trzy burze z każdej strony. Błyski i grzmoty jeden za drugim. 300 metrów ode mnie ostro potrzaskało dużą topole. Napadało 33 litry.

grad był? 

u mnie pomidory trochę liście uszkodzone ale deszcz był zlewny i niektóre porozrywało.

Część pszenicy też leży po gradzie na ziemi...

Oby nie było powtórki z tego.

marulekk    61

o 1 w nocy tak jak koledzy z regionu piszą było wszystko, znowu musiałem lodówki, telewizory z gniazdek wyłączać tak na wszelki wypadek

rano wstaje pacze i wszystko wsiąkło, więc ziemia przyjmuje jeszcze

teraz jest tak gorąco i wilgotno nieda się robić bo leje się z człowieka pewnie w nocy znowu coś przyjdzie 

Kondzio55    24

U mnie w nocy 10min popadało i dzisiaj z 30min.Zdarzylismy z rzepakiem sie uporać bo burze jedna za druga ale omijały.

Kolo Kłodawy rzepaki białe,kukurydza przetrącona.

jonek98    869

Dzisiaj też ładnie padało że 20 minut szedłem do sklepu w mieście to ładnie zmoklem l.Deszcz dobry ale oby żniwa takie nie były bo będzie problen.Lipca z takimi opadami to już nie było dobre kilka lat

bieniek_88    52

Aktualnie przechodzi burza u mnie i leje jak z cebra. Widać na kilkanaście metrów tylko ścianę deszczu.

Edytowano przez bieniek_88

wilhelm    401

Skoro u Cb. tak mokro od wiosny, to żniwa nieprędko. pewnie wszystko zielone jeszcze.. Od połowy sierpnia nadejdą upały 35°C to "suchą nogą" zbierzesz plon

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się