Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom?

Milosz27    177

Dzisiaj pochmurnie ale raczej na deszcz się zapowiada trochę przed chwilą rosiło ale to chyba koniec na dzisiaj. Niech pada do jesieni zboże się zbierze to nie problem a grunt żeby objętościówki nie zbrakło.

Czytam że burze pastuchy po paliły, u mnie też ze 30m drutu amba zjadła i pastucha skopciła a dzik zaraz to wyczuł i pół hektara kukurydzy wypielił a już się cieszyłem że kukurydza po życie ruszy :) a magistry i lekarze z koła łowieckiego wielce zdziwieni jak to dzik w kukurydzy i piorun w pastucha walnął niemożliwe nawet udawać nie potrafią  :lol:

Edytowano przez Milosz27

Ansja    309

pogoda piekna i upalna az milo troszke wiatr chlodzi, Idealna pogoda by wieczorem do szwagra na pepkowe jechac :)

Wiadomość z agroFakt.pl

jonek98    872

U mnie dziś pochmurno ale na opady się nie zanosi,Od jutra nadają ponad 30 stopni trochę gorąco ale 3 dni bez opadów i sprzątane resztę siana a potem niech pada do żniw

fireseba    101

Pokaż mi w pogodzie  4 dzień opadów, chyba na interii.

No wygrali, zremisowali to wychodzi że przegrają. Dziś pochmurno z przebłyskami. Ja to już wolę żeby do jesieni nie padało niż ma być jak w Kraśniku. Lepiej tonę zebrać mniej ale zebrać.

Jak się meczu nie ogląda to się nie wie. Remis to akurat w drabince jak wygrana nie inaczej. Jeśli dostają dwie drużyny punkt to znaczy że są na wysokim poziomie i nie popełniają błędów.

Edytowano przez fireseba

pedro2    342

Jaka sytuacja na warmii i mazurach? Coś się chmurzy od zachodu, na wieczór radary pokazywały jakiś opad, koło południa pokropilo, wczoraj wieczorem przeszły chmury prawie nic nie popadało. Do końca tyg bez deszczu upały, nie wiem czy qq się nie podda od soboty ruszyła rośnie w oczach, tak samo ziemniaki

Slomek    184

W Bydzi ładnie dziś popadało .

ja mam 20km od BDG i u mnie ani kropeli, jak zwykle tam co chwilę ładny deszcz/ burza

Adrian_K_90    59

Ja byłem w weekend koło Bydgoszczy, okolice Wojnowa. Może ktoś kojarzy, bo mają tam spory kombinat. Wody ewidentnie nie brakuje. Być może nawet za dużo, bo pola pozatapiane mieli. Stojąca woda ewidentnie od kilku dni.  

RafaKdziela    135

Ja byłem w weekend koło Bydgoszczy, okolice Wojnowa. Może ktoś kojarzy, bo mają tam spory kombinat. Wody ewidentnie nie brakuje. Być może nawet za dużo, bo pola pozatapiane mieli. Stojąca woda ewidentnie od kilku dni.  

Znam dobrze te okolice .Nie dość ,że mają świetne ziemie to jeszcze pogoda im sprzyja .Obserwuję to od ładnych kilku lat .

Ansja    309

Stawy schna,wody w studniach tez sie obnizaja mimo ze jakies opady sa.Brak sniegu ma najwiekszy wplyw na poprawe wod i zrodel,to on zasila je najbardzie wiosna na roztopy.

slawek1234    18

co ty gadasz,największy wpływ na stan wód gruntowych mają opady deszczu, a nie śniegu (sprawdź sobie zamiennik śniegu na wodę,ile tego śniegu u nas by musiało spaść żeby było tak jak mówisz),  co nie znaczy, że opady śniegu nie mają żadnego wpływu

Milosz27    177

Ania ma po dużej części rację i nie mów że nie, opady występujące teraz nie poprawią stanu wód gruntowych w takim stopniu jak zimowe śniegi/deszcze i wiosenne roztopy. Kilka kilkanaście lat wstecz były śniegi raz w większej raz w mniejszej ilości ale były a teraz ich niema i to jest gówna przyczyna tak niskiego stanu bo jak z zimy gruntowe się nie podniosą to teraz na pewno nie.

Ansja    309

Slawku zdobadz wiedze jaki wplyw maja wszelkie opady na wody zrodlane oraz zasilanie gruntu.

Milosz dziekuje za poparcie, :)

marekfarmer    4520

Dzisiaj  ładny  słoneczny  dzień   ma  tak  być  do końca  tygodnia  a na weekend zapowiadają  burze  z silnymi  opadami     oby  się  sprawdziło  to  będzie  super  

kukurydza  rośnie  w oczach  :)

Szymi40    373

Ciekawe  co  powiesz w  sobotę   jak prognozy  się spełnią....   ja już   piwko  chłodzę i  szukam cienia-  a te  biedne roślinki   tylko  współczuć.  :(

RafaKdziela    135

Dzisiaj  ładny  słoneczny  dzień   ma  tak  być  do końca  tygodnia  a na weekend zapowiadają  burze  z silnymi  opadami     oby  się  sprawdziło  to  będzie  super  

kukurydza  rośnie  w oczach  :)

W sobotę też ma padać w naszej okolicy  ? To prawda kuku ładnie sadzi .

SIEWCA    24

Znam dobrze te okolice .Nie dość ,że mają świetne ziemie to jeszcze pogoda im sprzyja .Obserwuję to od ładnych kilku lat .

Ha ha bo pewnie mają wtyki w....niebie. :rolleyes: Na moje pola graniczące z Fundacją jakoś padać nie chce..............

RafaKdziela    135

Ha ha bo pewnie mają wtyki w....niebie. :rolleyes: Na moje pola graniczące z Fundacją jakoś padać nie chce..............

No może mają kto ich tam wie .Jak sam wiesz pogoda jest zmienna .

szczypka    58

wam kukurydza rośnie a u mnie dziś kurz leciał jak kopaczką ziemniaki na obiad kopałem 

strach pomyśleć co będzie jak im się sprawdzi prognoza i faktycznie do końca tygodnia będzie ponad 30*C

Adrian_K_90    59

@ RafaKdziela  @SIEWCA Jak się orientujecie w sprawie, to nadal należy to do KUL-u, czy opchnęli po cichu jakiemuś zagranicznemu inwestorowi? Bo coś tam się chyba pozmieniało.  Zaś zmiany takie najczęściej wiążą się ze zmianą właściciela. 

slawek1234    18

ale ja nie mówię że opady śniegu nie mają wpływu na wody gruntowe,tylko że ,, nie mają największego wpływu na wody gruntowe,, a co do opadów to gdzie macie opady tz.krajowe,u mnie w tym roku jedyne opady to tylko z burzy,a gdzie te deszcze wiosenne,majowe o reszcie roku to już nawet się nie chce pisać,a tak w temacie to nadal sucho a tu upały idą

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się