Skocz do zawartości

Polecane posty

Milosz27    177

rok temu u nas ostatni porządny deszcz był w maju a następny koniec września :wacko:  więc można sobie tylko wyobrazić co to było.. do dzisiaj wody nie ma  :blink: tylko, że wioski obok padało 4-5 km od nas padało tylko u nas taka dziura  :wacko:

Trzeba się na kawkę umówić to może napada i u nas ;) haha Tutaj identyczna sytuacja.

Edytowano przez Milosz27

Wiadomość z agroFakt.pl

Goska93    147

dużo u nas gospodarstw od października kupuje zboże, sianokiszonka po 250-300/balot a chamstwo było takie że tatarak z bagna owijało i sprzedawało :/ kolega się tak załatwił, 8 balotów, bolało :/ albo bydło szło po 500-600 kg na rzeź żeby tylko przetrwać do tej wiosny także nie zazdroszczę sytuacji kolego ;) 

południe Pomorskiego dalej ani kropli, co chwile zmieniają prognozy przesuwają opady na kolejny dzień i tak już od poniedziałku miało padać teraz od czwartku a skończy się jak zawsze czyli niczym, żal się robi jak się patrzy na pola...

Marcelix    52

Podlaskie okolice Kolna. Pada spokojny kapuśniaczek przez całą noc i pada nadal i wygląda na to, że prędko nie skończy. No wreszcie jakieś opady.

marekfarmer    4505

wczoraj pod wieczór  do kropiło  jeszcze 2mm  w sumie wczoraj  6mm   dobre  i  to   mogło  by  być  więcej  bo  kuku  potrzebuje  wody 

XTRO    159

od wczoraj popołudnia równe 30l :)

teraz nadają upały powyżej 30 stopni, nie wiem czy nie jechać z t3 w pszenicy

Szymi40    370

To co u nas mówić jak w maju połowa tego co u was a czerwiec praktycznie nic B)

Mam tak  samo   :(    za  trzy   dni  bydło do  obory.....   nic nie  odrasta  łąki jak  rżyska   ,  zboża  ozime  kłos  na  baczność i  zasychają    jare  w połowie żółte  [te  ładniejsze  bo  górki  wyschnięte ]       Kuku  jak  papier  suche-   ,   takiej suszy   nikt w okolicy  nie pamięta.  :blink:

mariuszd93    489

U mnie wczoraj  w  dzień  to drobny padał  , ale  wieczór i noc  to  lało porządnie . Sam nie  dowierzam  , bo nie  mam  deszczomierza , ale postawiłem  2  wiadra na  otwartej przestrzeni  i  napadało  w oba  po  8  cm :blink: .

To  wychodzi  80  litrów  na m 2... czy się mylę? Zboża  łatami  leżą ...

zetorki12    1932

Od wczorajszego popołudnia piękny , spokojny deszcz , teraz mżawka B) . Jeszcze ze trzy dni i zaczną się wpisy że już dość B) .

fireseba    101

U mnie nareszcie pada i to ładnie od 6 rano lecz 10km dalej tylko kropi, to się nazywa mieć farta jak nie pada dwa miesiące a następnie deszcz. Jeszcze godzinkę lepszy jak popada to myślę że na tydzień starczy, a jak by za tydzień jeszcze popadał to z kukurydzy  może coś będzie.

pedro2    342

Okolice Łomży od północy piękny rzęsisty deszczyk bez przerwy, w ziemniakach woda, nowe trawy się zazieleniły od razu ;)

Daro20    9

od wczoraj popołudnia równe 30l :)

teraz nadają upały powyżej 30 stopni, nie wiem czy nie jechać z t3 w pszenicy

U mnie 10 km od Ciebie od wczoraj od 13.00 24l na metr. Popiół już był na polach, zboża z dnia na dzień zaczęły schnąć.

Milosz27    177

I znowu od rana zaczyna grzać. Dobrze że cieplej ale gdzie ten deszcz co jeszcze w niedziele pokazywali na dziś ponad 20l ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się