Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dewro    16

Od południa ciągle pada, raz mocniej a raz słabiej. Lubelskie okolice Hrubieszowa

07ddb6e97f94e8eegen.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

Agrest    357

A u mnie nie pada i przez kolejne 10 dni padać nie będzie. Maj 15mm, czerwiec 2 razy po 2mm. 11,5 ha jęczmienia poszło się j.ebać + 2,5 ha pszenicy. Jedynie kilka ha pszenicy na IIIA jakoś się trzyma. Po grochu świetnie widać zmienność glebową - gdzie mocniejsza gleba jest wysoki, strąki nabrzmiewają i  mają po 6 nasion i ciągle kwitną. Na słabszych placach rośliny niskie, strąki chude po 2-3 nasiona i już po kwitnieniu.

soltys48    315

10 mm ,aż się geba śmieje na taki widok

nie tylko gleba ale i gęba ^^

wczoraj 2,5, dziś 10mm jest nadzieja,że wzejdzie do końca kukurydza siana po życie...........

XTRO    159

wczoraj 0,5mm dzisiaj od południa do teraz 9mm i jeszcze dziubie.

W końcu :)

szczypka    58

farciarze u mnie nic nie pokropiło 

jak dziś robiłem na dachu zauważyłem ze w jęczmieniu pojawiły się żółte place na wzniesieniach dołki jeszcze ok ale i tam za chwile dojdzie jak nie popada 

pedro2    342

Podlasie okolice Łomży, od godziny się uczy, z rynny coś kapie... A jak Białystok i okolice? Bo wiatr cały czas ze wschodu ciągnie

matingus    107

cały dzień piękna pogoda,pół godziny temu 5minut mżawki.nawet z dachu nie poleciało.

co za rok...

Akurat jak dochodziło do Uniejowa to musiało się rozejść..... Jak ja nienawidze tej pogody.

http://www.radareu.cz Idzie w strone Koronowa, reszta w strone Łodzi....Jesli w tym tygodniu nie popada to u nas już pozamiatane.

myślałem że u Ciebie pada.....

Milosz27    177

U niektórych leje u niektórych nic nie leje. U mnie parę razy przeszła jakaś zabłąkana chmura i kropiło 2-3min i koniec także jak by wcale nie padało bo na polu nie widać w ogóle żeby do ziemni doleciało. Ale niech kapie na bidę dobre i to chociaż przez chwilę się nie kurzy.

Goska93    147

w południowej Wlkp tak jak u kolegi ;) mogło by bo qq tylko o nim marzy :D :D 

podobno na północy to samo co u nas rok temu, brak deszczu od połowy maja? prawda Ci to? ;)

Maj zamknięty z sumą 40 litrów w czerwcu puki co koło 20, ziemia bardzo popękana... zdarzają się chwilowe ulewy ale o zasięgu jedynie kilku km..

Edytowano przez alvaroalvaro78

Cieszę się z tego co Bozia daje ale scyzoryk się otwiera jak widzę że kilka km dalej idzie niezła pompa rzędu 1mm na minutę a u mnie nic...

Goska93    147

a to wszędzie tak ;) u mnie 500 m dalej padało ładnie a u mnie pokropiło jak ksiądz kropidlem :blink:

czyli to prawda co mówią  :wacko:

Milosz27    177

U mnie podobna sytuacja u  mnie nic a wioskę daje woda stoi, chociaż i tak jest lipa nawet tam gdzie więcej pada niedobory ogromne i ciągle się powiększają.

Goska93    147

rok temu u nas ostatni porządny deszcz był w maju a następny koniec września :wacko:  więc można sobie tylko wyobrazić co to było.. do dzisiaj wody nie ma  :blink: tylko, że wioski obok padało 4-5 km od nas padało tylko u nas taka dziura  :wacko:

Edytowano przez Goska93

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się