Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
renovoltage    471

Chore to są prognozy na przyszły tydzień, od kilku dni w okolicach 18 gfs widzi temperatury ponad 35 C w południowo wschodniej Polsce, każda aktualizacja je przesuwa w głąb kraju lub cofa ale nadal podtrzymuje

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

30 stopni + niska wilgotność i 50l wody odparuje w tydzień o 20.30 taki deszcz pokropił że nie dokończyłem owijać 6 belek. Na szczęście już koniec można maszyny myć i smarować na zimę.

Lubię tę robotę ale to tylko 2 tygodnie w roku... :rolleyes:


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

a u mnie ( świętokrzyskie) tyle się napadało,że pod drzewami asfalt suchy. Będzie nędza jakiej dawno nie było


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Chore to są prognozy na przyszły tydzień, od kilku dni w okolicach 18 gfs widzi temperatury ponad 35 C w południowo wschodniej Polsce, każda aktualizacja je przesuwa w głąb kraju lub cofa ale nadal podtrzymuje

 

Ferment siejesz ,,gdzie niby to zapowiadają ,bo ja widzę ,co innego https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-tuchola,cId,36083

Odrobinę dziś popadało ,ale po chwili już nic nie było ,bo wiatr był ogromny .Słodki łubin już nie istnieje wypaliło go słonko .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

na interii to możesz co najwyżej kurs walut sprawdzić tu lepiej luknij http://www.twojapogoda.pl/tematyczne/dla-rolnikow/polska/mazowieckie/warszawa#themed a jeszcze lepiej tu http://www.meteo.pl/

 

Jak widać suma opadów nie powala a temperatura 35 to znaczy tylko jedno... 3 rok suszy z rzędu i to jeszcze gorszy. Miejmy nadzieje że jednak się nie sprawdzi bo we Francji tak lało że teraz mają EURO 2016 i śladu  po tym nie ma, ale krowiarze za to mają co kosić.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    471

Ferment siejesz ,,gdzie niby to zapowiadają ,bo ja widzę ,co innego https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-tuchola,cId,36083

Odrobinę dziś popadało ,ale po chwili już nic nie było ,bo wiatr był ogromny .Słodki łubin już nie istnieje wypaliło go słonko .

 

 

Gorszej prognozy pogody nie mogłeś wybrać :P

 

Jedynie modele numeryczne i meteo od biedy 

 

 

Tutaj można sprawdzić wiele zmiennych, im odleglejszy termin tym większa zmienność, ale ten jęzor ciepła jest już od dobrych czterech dni w prognozach, 

http://meteomodel.pl/gfs-para/T2M/180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 5 mm. Zerwał się wiatr i nastąpiła 5-cio minutowa ulewa że świata nie było widać. Później  popołudniem jeszcze kilka razy chwilowo  popadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu1694    18

u mnie to wygląda tak że w kwietniu spadło 27 mm a w maju 32 mm od początku czerwca 2,5 tragedii nie ma adle dobrze t też nie wygląda, 20 km dalej ta sama burza dała 60litrów wody a u mnie tylko 10. Gmina janowiec wielkoposki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dziś rano spadło kilka igieł z nieba .Dalej jednak świeci słonko i widać ,że będzie ciepło .

renovoltage z tej animacji  wychodzi na to ,że u mnie będzie coś około 20 stopni . Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

W czwartek przeszla burza z duza ulewa i lekkim gradem.Wczoraj ok 21godz.kolejna ulewa.Czesto pada i jest mokro,uprawy ladnie rosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

A u mnie to samo od 2 miesięcy, jak chmura ładnie idzie aż tu nagle przed moją wioską się rozproszy i ch*j tyle było tego deszczu... a co zbóż to na piachach owies się nie wykłosił a w jęczmieniu jarym powypalane białe place...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sołtys u mnie pszenica  wygląda podobnie tyle że od lancetu do tej pory nie może się pozbierać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

U Pani Ani pada wilgoć jest wszystko rośnie więc żyć nie umierać i się cieszyć , u nas WLKP ostatni tydzień bez deszczu siano wszyscy spokojnie robią jednak już nawet na dobrych ziemiach  w zbożach robią się kotły i wypalone a na piaskach to szkoda iść na pole i się denerwować jak przeżyć cały rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

sołtys u mnie pszenica  wygląda podobnie tyle że od lancetu do tej pory nie może się pozbierać 

Właśnie lancet.....sąsiedzi załatwili nim 10 ha pszenicy

Dziś ani kropli pali niemiłosiernie a w Złotowie rano ładnie zlało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

W inne lata było ok a w tym kiepsko, rośliny mocno osłabione po zimie plus susza wyszło to,że ok 10 maja siali jary jęczmień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Kolejny  dzień   suszy  za nami  ochłodziło  się  i to bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

dziś w nocy 4 stopnie, normalnie masakra nie dość że susza okrutna to jeszcze zimno, jeszcze przymrozku brakuje i będzie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2644

Zobaczymy co przyniesie następny tydzień temperatury 30 stopni nie będzie jak ktoś napisał tylko 20 z hakiem tylko opadów za dużo nie nadają może coś spadnie oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj