Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom?

mazurq    1

Ja dzisiaj z 1.8ha mialem 60belek 120x120 mocno zbitych ale wiosna poszlo 300kg tarnogranu i 150kg saletry generalnie w tym roku bardzo pozytywnie najmniej mialem 20belek z ha

Szymi40    373

Chcecie zobaczyć  suszę to  zapraszam do galerii. ,- łąka   wygląda jak rżysko ;;; :(    -,    Sąsiad  przed  chwilą  zebrał  siano  z ok. 1  ha.   było tego  cały rozrzutnik  kostek -,  [  około  100 sztuk] :blink:

Wiadomość z agroFakt.pl

szczypka    58

przyjemna temperatura wiatru nie ma tak fajnie że nawet dzikom się podoba i o 13 wlazły mi w ziemniaki zanim dojechałem to już poryły  ;[ jeszcze ta pieruńska reklama której się nie da w żaden sposób wyłączyć mnie wk...

songo    871

dzisiaj skosiłem ostatnią łąkę mam nadzieje, że nie zaleje :)

jonek98    872

U mnie deszcz przyszedł trochę za późno juz śladu po nim nie ma i siano lipa totalna.Gdyby nie brak wód gruntowych to te opady nie były by złe. a tak żeby wyrównać poziom trzeba by 3 razy deszczu ponad normę

Ropsonok    8

Brak deszczu od bardzo dawna, pustynia się robi na polach. A dziś na dodatek był przymrozek i po kukurydzy

adrian3005    45

JUtro ma padac. ale na niebie zero chmurek i piękny księżyc , ciekawie ..

ogólnie sucho, jęczmien pryskałem i się kurzyło za mną na polu 

Facelię przesiałem i nie wschodzi. lipa jednym słowem i tyle.

Na farmerze już informują o suszy  ;[

Adrian_K_90    59

Dziś kosiłem trawę na łąkach dalej domu to na 3 klasie wyjdzie ze 3 belki, a kukurydza jest w fazie 2-3 liści i już od 2 tygodni nie rośnie. Pokosiłem połowę i zrezygnowałem nie warte paliwa, zbiorę mniej ton masy niż poszło nawozów

na III klasie to zastanów się nad sianiem zbóż(pszenżyto jęczmień, lub żyto jak bardziej na ilości masy zależy Ci niż na jakości) z wyką kosmatą. Z czegoś takiego jestem w stanie zebrać więcej tego GPS-u, niż z trawy przez cały rok. I jeszcze może Ci się udać coś zasiać na drugi pokos. Mieszankę zbożowo strączkową, czy nawet kukurydzę.  Wyka ozima do najtańszych nie należy co prawda, ale efekt daje niesamowity. Tylko trzeba uważać by nie wcisnęli jarej.   

zetorki12    1938

Ja dzisiaj zaobserwowałem fajne i widowiskowe zjawisko . U nas wicher na to mówią . Pierwszym razem trochę wałki siana porozwalało , ale drugim to   wiatr był na tyle mocny , że jedną z kostek siana poniósł gdzieś tak na 1 metr i przerzucił na 3 metry , a siano pięknie se fruwało :P:D .

Adrian_K_90    59

Mówimy na to kręćki, i od kilku dni chodzą po polach. Dziś nawet jeden przeszedł przez podwórko. Normalnie jak w jakimś filmie o tornadach się czułem. Potrafi to też trochę krwi napsuć. Dwa lata temu musiałem zgrabiać słomę aby cokolwiek sprasować, to samo się tyczy wałków traw. Roznieść potrafi na sporym obszarze. Dziadek kiedyś opowiadał, że takie coś kopkę siana potrafiło przenieść prawie, że w całości i postawić nawet kilkanaście metrów dalej. I to samo co wspominał matingus, podobno zwiastują suszę, chociaż moim zdaniem powstają już w jej trakcie. 

zetorki12    1938

No , powiadają że na susze - ciekawe , bo deszcz zapowiadają B) . Najlepsza była facetka , która ze strachu usiadła w wałku siana :P . Ja siedziałem w traktorze i przeszło kilka metrów Mi przed nosem , pewnie dlatego taki bohater byłem  ;) .

fireseba    101

https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-augustow,cId,305 w którym miejscu ma padać bo nie widzę? Tydzień temu na dziś zapowiadali 100mm a może tutaj :

http://www.twojapogoda.pl/tematyczne/dla-rolnikow/polska/podlaskie/augustow#themed ja jakoś tego nie widzę. Pogoda najprawdopodobniej będzie taka jak rok i dwa lata temu to najbardziej prawdopodobne!

KamilBugdol    1

śląskie narazie ok deszczu nie brakuje nawet bylo az za duzo nie moglem zebrac siana bo co chwile padalo teraz 3 dni bez deszczu i znow jutro ma padać

master20002    151

Ja odnośnie suszy mam troszkę inną teorię, fakt w tamtym roku mega susza, w tym troszkę więcej opadów, ale momentalnie wszystko leci w spód. Odnośnie tej teorii to w moich stronach jak zaczął się bum na autostrady powstało wiele kopalni piasku, żwiru itp. Obniżyło to poziom zwierciadła wód gruntowych i to sporo, bo jak brałem w tamtym roku piasek z takiego "dzikiego" miejsca co wszyscy biorą to woda pokazała się więcej niż 2 metry niżej niż normalnie... Nie wiem jak wygląda sytuacja z tym w waszych stronach, ale w sąsiedniej gminie przez taką kopalnie mają problem z ujęciem wody, mimo że najbliższa kopalnia powstała jakieś 6 km od niego. Widocznie to wystarczyło aby powstał ten tzw. lej depresyjny... 

Edytowano przez master20002

Adrian_K_90    59

W zeszłym roku rozmawiałem z facetem od naszych wodociągów, i szykują się oni do obniżenie pomp, gdyż drastycznie obniżył się poziom wód z tak zwanym "podziemnym jeziorze". Problem jest o tyle większy, że zasila ono naszą rzekę, i są obawy, że skończy wybijać przy źródle. To byłaby dopiero klęska ekologiczna dla naszych torfowisk, i nadrzecznych łąk. 

Ropsonok    8

Ja dzisiaj zaobserwowałem fajne i widowiskowe zjawisko . U nas wicher na to mówią . Pierwszym razem trochę wałki siana porozwalało , ale drugim to   wiatr był na tyle mocny , że jedną z kostek siana poniósł gdzieś tak na 1 metr i przerzucił na 3 metry , a siano pięknie se fruwało :P:D .

U nas mówią na to "diabeł leci" i wówczas jak się zrobi w powietrzu znak krzyża to od razu ucicha

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się