Skocz do zawartości

Polecane posty

Jakub512    0

Łódzkie, jeszcze kilka dni temu wydawało mi się, że mamy zapas wody na 3 tygodnie a tu już sucho się zrobiło, w rzece porobiły się kałuże i nie płynie nawet malutki strumyczek. Jednak braki wody w glebie po ubiegłym roku są ogromne...  Teraz to i tak już po plonach, pszenżyto jak się wykłosiło to nie wiem czy śmiać się czy płakać... Jak będzie 2t. przy nawożeniu na 4 to będzie i tak dobrze;/ Na szczęście to tylko 5ha hobby, ale drugi rok z rzędu nie będzie żadnego zysku, ozime wyjdą na + ale co z tego jak jare na - na następny rok postaram się posiać wszystko ozime.

Ansja    309

Jakub top zalezy ktory rejon łódzkiego,bo tam sa miejsca ze nie mozna narzekac na susze.Podobnie u mnie jest ostre slonce ale pada wiec nie narzekam

fireseba    101

Tak sucho deszczu nie nadają ale pewnie robili na łąkach dziś. U nas i w okolicy żadnego traktora słychać nie było.

dokładnie wczoraj wszyscy lecieli jak by miała przyjść ulewa stulecia. Ja właśnie wybieram się kosić ostatnie trawy w tym sezonie. Od kwietnia spadło 25l trawy nie odrastają. Na przyszłe 2 tygodnie 0 deszczu nadają :(

Edytowano przez fireseba

Wiadomość z agroFakt.pl

Jakub512    0

Jakub top zalezy ktory rejon łódzkiego,bo tam sa miejsca ze nie mozna narzekac na susze.Podobnie u mnie jest ostre slonce ale pada wiec nie narzekam

Bardziej południowa część, okolice Bełchatowa. W okolicach Łodzi i Sieradza wody nie brakuje, gorzej niestety jest w południowej części województwa.

Edytowano przez Jakub512

staszek131415    2020

dokładnie wczoraj wszyscy lecieli jak by miała przyjść ulewa stulecia. Ja właśnie wybieram się kosić ostatnie trawy w tym sezonie. Od kwietnia spadło 25l trawy nie odrastają. Na przyszłe 2 tygodnie 0 deszczu nadają :(

Oby już nie padało tak nic już nie pomoże a tam gdzie leje może się nie uda zebrać to choć ceny przyzwoite będą

marian2011    111

Czy w innych regionach też tak jak u nas centralna WLKP ,jest sucho tylko nawet w gminie jest różnie z opadami jedna wieś pokrzywdzona inna zdrowo podlana ,w sobotę robiono siano a kilkanaście kilometrów dalej oberwanie chmury było jechałem tam w niedzielę to jeszcze woda na polach stała ,słowem w żniwa część gminy będzie miała słabe zbiory a inne wsie klęska urodzaju i większe pieniądze w kieszeni

Czy w innych regionach też tak jak u nas centralna WLKP ,jest sucho tylko nawet w gminie jest różnie z opadami jedna wieś pokrzywdzona inna zdrowo podlana ,w sobotę robiono siano a kilkanaście kilometrów dalej oberwanie chmury było jechałem tam w niedzielę to jeszcze woda na polach stała ,słowem w żniwa część gminy będzie miała słabe zbiory a inne wsie klęska urodzaju i większe pieniądze w kieszeni

Wsch wlkp to samo, chociaż u nas w obrębie powiatu są raczej różne opady. Np okolice Koła susza, a okolice Turku tak zlało, że trawy byle kosiarkami nie skoszisz... Co nie zmienia faktu, że to tylko lokalnie takie rzeczy. Ogólnie jest duża susza, pierwszy pokos traw gorszy niż ten analogiczny rok temu a perspektyw na poprawę brak...

Milosz27    177

Susza susza i jeszcze raz susza jedyny plus to że się trochę ochłodziło. A deszczu jak nie było tak widoków niema....

staszek131415    2020

W prognozach straszą, że nad ranem lokalnie przy grucie może być około 0. To by była katastrofa...

Może by tak chociaż konkretny przymrozek przyszedł bo mam ubezpieczone na tę okoliczność B)

macio9554    19

Byłem dziś się przejść po polach i to była chyba moja ostatnia wizyta na tych polach do żniw bo jak idę i widzę to co się dzieje to krew mnie zalewa, wszystko schnie w oczach owies na piasku do kostek nie da się tego nawet hederem złapać, jęczmień tez już usycha. Susza susza susza...

renovoltage    72

Według Puław  suszy w Polsce prawie nie ma  :lol:

Od początku roku spadło może 130 mm  ... suszowego raczej nikt nie zobaczy

szczypka    58

i faktycznie chłodno się robi może i być nad ranem koło zera 

Edytowano przez szczypka

staszek131415    2020

No nie ma bo oni d*py z krzesła nie ruszą tylko siedzą przy komputerach i ksę na koncie sprawdzają ostatni raz byłem na wyborach do Izb rolniczych bo ci to tylko diety biorą a nic dla rolników nie robią

jacek1296    63

Bardzo bym chciał te 130mm. U mnie 79mm.

piotr30piotr    64

ciekawa sytuacja we francji i niemczech znów nadają mocne opady , u nas susza a na wschodzie czyli ukraina i rosja przymrozki do - 5 , jak się sprawdzi to ich prognozy co do rekordowych zbiorów mogą sobie wsadzić nie powiem gdzie . a QQ za kilka tygodni będzie sporo droższa . 

fireseba    101

Dziś kosiłem trawę na łąkach dalej domu to na 3 klasie wyjdzie ze 3 belki, a kukurydza jest w fazie 2-3 liści i już od 2 tygodni nie rośnie. Pokosiłem połowę i zrezygnowałem nie warte paliwa, zbiorę mniej ton masy niż poszło nawozów

Runder    8

U mnie sporo ludzi nie siało wogóle nawozu na łaki i teraz śmieją się z tych co wydali kupe kasy bo i tak zbiorą plon bez nawozu tyle że później a pieniądze zostaną im w kieszeni. Ze względu na susze nawozy nic nie dzadzą ;(

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się