Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

Wiadomość z agroFakt.pl

staszek131415    2020

U Ciebie pewnie jest jeszcze gorzej ale mamy podobnie że nawet jak coś idzie to albo Wisła nie przepuści albo jak popada to ledwo co zahaczy. Ostatni deszcz że woda stała był 19 Lipca 2015 roku ale na drugi dzień i tak talerzowane pola były także widzisz co nawet nam dają takie opady.

Nie wierzę w te bajki że Wisła nie przepuści Wisła jest nie od dziś i zawsze padało najwięcej pada nad miastami jak myślicie dlaczego ? ;) Tam jest odpowiedz na brak deszczu

Nowy81    22

Potwierdzam głównie burze najwięcej pada nad miastami i podąża śladami jezior!

ws71    36

Okolica  Więcborka opad za maj około 90l/m2,przy czym 5-6km od mojej miejscowości ilość gwałtownie malała do 45l/m2

Szymi40    373

Nie wierzę w te bajki że Wisła nie przepuści Wisła jest nie od dziś i zawsze padało najwięcej pada nad miastami jak myślicie dlaczego ? ;) Tam jest odpowiedz na brak deszczu

To  uwierz  -mieszkam  4-5  km.  od Wisły  i  już  b. dużo  burz doszło do  Wisły i  w  prawo lub w lewo.  Dotyczy to  tylko  [ i  aż ]   burz.

Agrest    351

Mam 10 km do Wisły, plus po bokach Kamienną i Iłżankę. W efekcie chmury zawsze chodzą po rzekach i nade mną jest dziura. Jak jest duża chmura to trochę zaciągnie, ewentualnie jak któraś raczy przejść na skróty z Kamiennej na Iłżankę to wtedy leje. Ale to rzadkość. Wczoraj 2mm, a 2 km ode mnie w stronę Wisły ludzi pozalewało. Mam tam jedną działkę to ładnie zlana, ale za późno - jęczmień zredukował boczne rozkrzewienia i ma 15cm.

Na zachodzie szaleją powodzie. Miejmy nadzieję że u nas czegoś takiego nie będzie. Wcześniej jak deszczu nie było, to nie było, byle teraz nie zrobiło się go za dużo.

Szymi40    373

Rok  jak każdy   inny   -  w jednym miejscu  wysuszy , w innym  powódź  lub  grad  -,   u mnie trzeci rok  suszy.

zarówno duże aglomeracje,. duże rzeki , jeziora a nawet autostrada generują wyższą temperaturę niż powiedzmy pola czy lasy, tworzy się nad nimi wyż, gdy przechodzi sobie taki front burzowy napotykając taką przeszkodę w postaci wyżu albo się odbija od niego albo zwalnia nad jego terenem i dlatego nad miastami mamy ulewy a Wisła często i gęsto zatrzymuje nam te opady, mieszkam w widełkach między Wisłą a autostradą A1 i bardzo często widzę jak fronty przesuwają się po ich linii nie dopuszczając opadów nad nasz teren, dlatego popieram to co piszą szymi czy agrest bo jest to najprawdziwsza prawda

Tigon    3

Drugi rok szykuje się susza, w maju tylko na początku coś tam było i na tym na razie koniec ;/

Milosz27    177

Sucho i ciepło u jednych za dużo deszczu u innych wcale niema popierdzieliła się ta pogoda całkiem. 

Szymi40    373

Skoro  Sieradz  tak  dostał  deszczu  to   ,,Sieradzakom''  ziemniaki  popłynęły   i     kartofli  nie będzie.....  przecież  to zagłębie  ziemniaczane.  ;) 

jonek98    872

U mnie wczoraj nie padało,widzę że wczoraj deszcze zatrzymały się trochę na południe ode mnie,na razie wilgoci starczy na parę dni ziemia ładnie nasiakla,z drugiej strony lepiej niech nie pada jak ma dolać jak w Sieradzu :)

Nowy81    22

Końcówka maja 26l i dziś 12l. I pięknie ciepło po deszczu.

Tak mokrego tego okresu do dawnooo nie było.

Badylarz    13

Okolice Wielunia - pompuje jakieś 20 minut konkretnie, podejrzewam, że koło 50 litrów może spaść.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się