Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom?

Szymi40    370

Deszcz-deszcz-deszcz  i  po  deszczu   spadł  1mm.   dobre i to  od czegoś musi  zacząć.  

Wiadomość z agroFakt.pl

starybudnik    15

45mm w ciągu 24h.Takiego deszczu to u mnie nie było już ze 3 lata. Teraz przydało by się z tydzień pogody na sianokosy.

dziś wedle radarów cały wschód Polski ładnie dostaje i to długotrwałe kilkugodzinne opady a  nie jak u nas chmurka 10 min deszczu i ledwie 3 mm

LeF    24

Luki u mnie nie pada w ogóle od 2 maja. Jestem z powiatu Żnińskiego.

Thomas2135    1190

U mnie od 14 tej jak się rozpadało to padało mocniej i słabiej do 20. Miałem siać kukurydzęm ale nie wyszło bo z piasku na V klasie zrobiło się masło. Woda nie wsiąka, bo za sucho było.

jaco25    262

Na wschodzie dzisiaj cały dzień padało z krótkimi przerwami ale jutro podobno na zachodzie ma padać

fireseba    101

U mnie od 14 tej jak się rozpadało to padało mocniej i słabiej do 20. Miałem siać kukurydzęm ale nie wyszło bo z piasku na V klasie zrobiło się masło. Woda nie wsiąka, bo za sucho było.

w tej chwili nie pada nic mocniejszego?

Thomas2135    1190

Co do kilometra nie widząc granic powiatu trudno określić precyzyjnie. Równie dobrze 10 km na wschód może lać. Przykład z przedwczoraj. 10 km ode mnie przeszła krótka, ale porządna ulewa a u mnie słonecznie.

Milosz27    177

Wietrznie sucho i zimno lepiej być nie może  ;[  Jak by chociaż raz na dwa tygodnie normalnie po padało a nie 3 krople i po ptokach...

bieniek_88    52

Pada dzisiaj cały dzień. Od około 19 do teraz lało. Wczoraj u jednego kumpla z sąsiedniej wsi tak nalało, że woda stała na podwórku, ciekawostką jest to że u drugiego kumpla tylko lekko pokropiło. Odległość między nimi to jakieś 250 m. Chmura tego drugiego nie objęła hehe.

andrzej25    0

okolice  CZYŻEWA  pada   od   rana  z  małymi  przerwami   ,  a   od   16-nastej   to   częściej  i tak    około   20-dziestej   to   polało     konkretnie       ;)    cieszy   to  bardzo   bo   było   już    sucho  ,  a   i  trawa        nabierze  masy     i  podszewki     i   kukurydza   będzie   rosła  

ursusmarek    0

Gliwice Śląsk. Wczoraj zapowiadali intensywne opady deszczu na dzisiaj u mnie i nic z tego nawet jednej kropli deszczu. Ostatni deszcz dwa tygodnie temu. 

W studni brakuje wody. Kiedyś można było codziennie beczkę 1000L naciągnąć a od ostatniej jesieni do dzisiaj to z ledwością 200L. Studnia ma głębokość 16m. 

strzechu    33

lodzkie , pow. brzezinski , 13mm dzis ,sucho bylo bardzo bo do dzis w maju bokami chodzily deszcze.

songo    871

byłem teraz 2 dni na mazurach to współczuję pól, wszystko tak górzyste, że dziwię się, że tam jakiś kombajn wjeżdża. A tak ogólnie w Ostródzie 2 dni padało.

knoro93    165

Za wczoraj i dzis tak wpompowało na podlasiu że na polach woda stoi w dołkach podwórek to pływa dziś się troche wkurzyłem bo deszcz pokrzyżował plany ale z drugiej strony wole niech deszczu będzie za dużo niż za mało jak u niektórych a już powoli zaczynało brakować deszczu.

fireseba    101
Napisano (edytowany)

Za wczoraj i dzis tak wpompowało na podlasiu że na polach woda stoi w dołkach podwórek to pływa dziś się troche wkurzyłem bo deszcz pokrzyżował plany ale z drugiej strony wole niech deszczu będzie za dużo niż za mało jak u niektórych a już powoli zaczynało brakować deszczu.

Nie wiem skąd jesteś ale u mnie chmury są 10km na zachód więc jeszcze nic nie pompuje, jedyne co pompuje to resztki wody ze studni

edit. jednak zabrakło dla mnie

Edytowano przez fireseba

AleksanderX    104
Napisano (edytowany)

Podlasie i mazury to ta sama kraina z jezykiem lub gwarą białoruską Byłem tam kiedyś to rozmawiają tam jakoś takim jezjkien innym

Edytowano przez AleksanderX

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się