Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Binladen    10

Ale nie wszyscy maja mózgi aby tak myślec kolego @Rolnik1973 chcieli by naciąć po 10 ton z 1 ha i sprzedac po 100zł a swiniarze czekaja na cenę 30 zł za q i ironiczne usmieszki do sprzedajacych ziarno

damian40000    85

teraz zboże jest drogie, świń jest bardzo mało a jakoś nie widzę żeby mocno drożały są poniżej 5zł a zboże po 800zł. A jak zboże było po 400 były po 4zł a czasem droższe i było ich dużo więcej niż teraz.

jacus    95

ja juz prawie 2 tygodnie temu owies i pszenice zasialem -jak jeszcze nie bylo sniegu to nie bylo widac zeby zaczely wschodzic-ciekawe co bedzie pozniej, a nawoz na ozime i laki tez juz posiany.dobrze ze ziemniakow jeszcze nie posadzilem a mialem juz przygotowane- braklo czasu.

u mnie sniegu z 10 cm a mroz na razie do - 15.

Wiadomość z agroFakt.pl

danielhaker    805

Do @lukaczmarek

O zebyś człowieku widział mój sprzet to byś padł z zazdrości ale nic tu nie wstawie moge ci na e-maeila wysłac

Tak tak pocieszaj sie swoimi maszynami ale szkoda ze moich nie widziałes i ile mam ha ,a kosa to tnij swoje bedzie pasowało do poziomu jaki reprezentujesz :D

Minęło 7 dni od kiedy czekam na te Twoje fotki i ich nie dostałem więc jednym słowem tylko na forum tak się chwalisz :)

Wracając do tematu- na wschodzie kolejny zimowy tydzień się zapowiada.

Edytowano przez danielhaker

mariuszd93    489

Tylko że samo zdjęcie nie świadczy o posiadaniu czegoś tam :D .

To nie ma co chować pługa ........... do śniegu ;)

marekfarmer    4525

U mnie zapowiadają na jutro opady śniegu poprzedni śnieg już z podwórka znikł a tu już następny się szykuje. Co do mrozów to nie zapowiadają nic tragicznego. Zresztą mrozy marcowe są znośne najgorsze są w grudniu/ styczniu jak trzyma cały dzień ---. Teraz w nocy pomrozi a w dzień już na + jest parę stopni. Jakoś się to przetrzyma może tak długa zima zrekompensuje nam się w wyższych plonach :D

master20002    151

W nocy z czwartku na piątek i cały dzień tak sypało, że świata nie było widać. Dosypało pół metra śniegu, a niektóre zaspy ponad metr. W szkołach w całej gminie odwołali lekcje, pługi utknęły na powiatówkach, auta z towarami do sklepów leżały po rowach... Dopiero w sobote wieczorem jakoś udało się odgarnąć trochę i dało się jeździć... Temperatura w nocy -16 stopni, a w dzień jak słónko przygrzało to kapało z dachów lecz w cieniu -2.

jaro30    10

pn.mazowsze 5.30 -12 teraz w cieniu -2 śniegu prawie nie ma ale obecnie wiatr potęguje uczucie chłodu.

Binladen    10

A to źle? późniejsze sadzenie ziemniaków utrzyma cene starych na dłużej a i zboza może przestana tanieć -powinni hadlarze wszystko za granice wywieźć to i cena będżie-jest lux-opóźniona wiosna mniejsze plony więcej pieniędzy i mniej tonażu :D

damian40000    85

późne sianie to późne żniwa. A wiadomo jak z pogoda jest po 10 sierpnia. Przeważnie jesień się robi.

GoRAL1    63

Dzisiaj od 16 znowu zadyma tym razem od wschodu

Po ostatnich opadach wszędzie zwały śniegu wypchane z podwórka nowego śniegu niema gdzie pchać

Rolnik1973    1249

Ile razy w maju się siało i był normalny. Poprostu szybciej rośnie. Posiej w marcu to 2 tyg nim wylizie, posiej w maju, po 5 dniach na wierzchu. U mnie na bagnach siew w maju to normalka, ten rok też się zanosi na maj, bo 80cm i woda gruntowa, a śniegu kupa do topienia jest, a jeszcze dopada, potem deszcz i maj nim woda opadnie.

Tomek90    191

Nic dziwnego że masz takie za***iste plony po 2t/ha jak w maju siejesz, niema nawet kiedy się rozkrzewić :D z jednego ziarka, jedno zdzbło. Dam ci rade siej z pół tony na ha to przy tak późnym siewie bedziesz miał zadowaljący w miarę plon :lol:

Rolnik1973    1249

To weź posiej w marcu jak śnieg, woda w kwietniu stoi, dopiero maj jako tako błoto obsycha. Masz dobre pola to możesz się mądrzyć.

mich18    25

Ale wy sie palicie jeszcze troche i jęczmień bedziecie siac w lutym.To jest jeszcze połowa marca nie ma czym sie matwic.

damian40000    85

my siejemy jak najszybciej się da przeważnie w marcu jeszcze. Nie wychodzimy na tym źle bo pierwszego dnia żniw możemy wjeżdżać. Ci którzy sieją 15 kwietnia często kosza mokre we wrześniu bo przez te parę dni pogody mają jeszcze nie dojrzałe a potem deszcze przychodzą i mają pozamiatane.

mich18    25

Ja zawsze sieje jęczmień 14 kwietnia i nigdy jeszcze nie kosiłem we wrzesniu tylko początek sierpnia i co piszesz za głupoty.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobre sobie, jak zaczniesz chronić zboża przed chorobami grzybowymi oraz będziesz stosował3 dawkę azotu - na kłos to też żniwa będziesz mieć opóźnione ale z zyskiem.

Kończę żniwa jeszcze w sierpniu.

Edytowano przez KRISTOFORn

Adrenalina    10

A my wszystkie pola jedziemy Glifosatem i równiutko dochodzi :) A teraz wieiej bardzo mocno:)i w nocy i jutro ma śnieg sypac:)Do końca marca wolne mamy Panowie:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się