Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Binladen    10

Ale nie wszyscy maja mózgi aby tak myślec kolego @Rolnik1973 chcieli by naciąć po 10 ton z 1 ha i sprzedac po 100zł a swiniarze czekaja na cenę 30 zł za q i ironiczne usmieszki do sprzedajacych ziarno


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

teraz zboże jest drogie, świń jest bardzo mało a jakoś nie widzę żeby mocno drożały są poniżej 5zł a zboże po 800zł. A jak zboże było po 400 były po 4zł a czasem droższe i było ich dużo więcej niż teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

ja juz prawie 2 tygodnie temu owies i pszenice zasialem -jak jeszcze nie bylo sniegu to nie bylo widac zeby zaczely wschodzic-ciekawe co bedzie pozniej, a nawoz na ozime i laki tez juz posiany.dobrze ze ziemniakow jeszcze nie posadzilem a mialem juz przygotowane- braklo czasu.

u mnie sniegu z 10 cm a mroz na razie do - 15.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Do @lukaczmarek

 

O zebyś człowieku widział mój sprzet to byś padł z zazdrości ale nic tu nie wstawie moge ci na e-maeila wysłac

Tak tak pocieszaj sie swoimi maszynami ale szkoda ze moich nie widziałes i ile mam ha ,a kosa to tnij swoje bedzie pasowało do poziomu jaki reprezentujesz :D

Minęło 7 dni od kiedy czekam na te Twoje fotki i ich nie dostałem więc jednym słowem tylko na forum tak się chwalisz :)

 

Wracając do tematu- na wschodzie kolejny zimowy tydzień się zapowiada.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tylko że samo zdjęcie nie świadczy o posiadaniu czegoś tam :D .

To nie ma co chować pługa ........... do śniegu ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

U mnie zapowiadają na jutro opady śniegu poprzedni śnieg już z podwórka znikł a tu już następny się szykuje. Co do mrozów to nie zapowiadają nic tragicznego. Zresztą mrozy marcowe są znośne najgorsze są w grudniu/ styczniu jak trzyma cały dzień ---. Teraz w nocy pomrozi a w dzień już na + jest parę stopni. Jakoś się to przetrzyma może tak długa zima zrekompensuje nam się w wyższych plonach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Minus 17 o 5:30 było, wszystko śpi głębokim snem. Można jeszcze na wczasy jechać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W nocy z czwartku na piątek i cały dzień tak sypało, że świata nie było widać. Dosypało pół metra śniegu, a niektóre zaspy ponad metr. W szkołach w całej gminie odwołali lekcje, pługi utknęły na powiatówkach, auta z towarami do sklepów leżały po rowach... Dopiero w sobote wieczorem jakoś udało się odgarnąć trochę i dało się jeździć... Temperatura w nocy -16 stopni, a w dzień jak słónko przygrzało to kapało z dachów lecz w cieniu -2.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

pn.mazowsze 5.30 -12 teraz w cieniu -2 śniegu prawie nie ma ale obecnie wiatr potęguje uczucie chłodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

A to źle? późniejsze sadzenie ziemniaków utrzyma cene starych na dłużej a i zboza może przestana tanieć -powinni hadlarze wszystko za granice wywieźć to i cena będżie-jest lux-opóźniona wiosna mniejsze plony więcej pieniędzy i mniej tonażu :D


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

późne sianie to późne żniwa. A wiadomo jak z pogoda jest po 10 sierpnia. Przeważnie jesień się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dzisiaj od 16 znowu zadyma tym razem od wschodu

Po ostatnich opadach wszędzie zwały śniegu wypchane z podwórka nowego śniegu niema gdzie pchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

ludzie bez paniki, sialem kilka lat temu jeczmień 20 tego kwietnia i plon byl lepszy niz sredni ogolnie.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ile razy w maju się siało i był normalny. Poprostu szybciej rośnie. Posiej w marcu to 2 tyg nim wylizie, posiej w maju, po 5 dniach na wierzchu. U mnie na bagnach siew w maju to normalka, ten rok też się zanosi na maj, bo 80cm i woda gruntowa, a śniegu kupa do topienia jest, a jeszcze dopada, potem deszcz i maj nim woda opadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Nic dziwnego że masz takie za***iste plony po 2t/ha jak w maju siejesz, niema nawet kiedy się rozkrzewić :D z jednego ziarka, jedno zdzbło. Dam ci rade siej z pół tony na ha to przy tak późnym siewie bedziesz miał zadowaljący w miarę plon :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

To weź posiej w marcu jak śnieg, woda w kwietniu stoi, dopiero maj jako tako błoto obsycha. Masz dobre pola to możesz się mądrzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ale wy sie palicie jeszcze troche i jęczmień bedziecie siac w lutym.To jest jeszcze połowa marca nie ma czym sie matwic.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

my siejemy jak najszybciej się da przeważnie w marcu jeszcze. Nie wychodzimy na tym źle bo pierwszego dnia żniw możemy wjeżdżać. Ci którzy sieją 15 kwietnia często kosza mokre we wrześniu bo przez te parę dni pogody mają jeszcze nie dojrzałe a potem deszcze przychodzą i mają pozamiatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ja zawsze sieje jęczmień 14 kwietnia i nigdy jeszcze nie kosiłem we wrzesniu tylko początek sierpnia i co piszesz za głupoty.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobre sobie, jak zaczniesz chronić zboża przed chorobami grzybowymi oraz będziesz stosował3 dawkę azotu - na kłos to też żniwa będziesz mieć opóźnione ale z zyskiem.

Kończę żniwa jeszcze w sierpniu.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

A my wszystkie pola jedziemy Glifosatem i równiutko dochodzi :) A teraz wieiej bardzo mocno:)i w nocy i jutro ma śnieg sypac:)Do końca marca wolne mamy Panowie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj