Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

adams452    10

A  gdzie  Ty masz  1 klasę koło  zalewu Włocławskiego ?  :blink:   - wczoraj  dostałem  20mm.  największy  opad  w tym roku... ;)

Przy samej wiśle jest troche w gminie dobrzyń nad wisłą.

Wiadomość z agroFakt.pl

jacek1296    63

Tak płakaliście i wypłakaliście trochę deszczu na kujawach. Na mazurach kolejny słoneczny dzień.

Kto wypłakał to wypłakał, u mnie nic.

Pomorskie okolice Gniewa przez ostatni tydzień pół mm więc szału nie ma na polach powoli robi się pustynia, dzisiejszy deszcz na razie prawie całkowicie nas ominął, wszystko przesunęło się na zachód, rano kilka kropli...

Milosz27    177
Napisano (edytowany)

Niestety nie każdy, u mnie południe Kujawsko - Pomorskiego tylko kilka kropel. Koledzy z północy już się licytują kto miał gorzej, a kto teraz ma niedobrze, a tak naprawdę to pewnie nie mają pojęcia co to znaczy susza. Na polach pustynia, a do tego jeszcze po roślinach do tej pory widać skutki ostatnich przymrozków, nic tylko usiąść i płakać. No nic trudno, ja jednak dalej modlę się o deszcz, ale nie dla siebie tylko tam gdzie ludzie umierają z pragnienia i głodu, czyli Indie i Wietnam jednak nasz "miłosierny" Bóg jakoś mnie olewa.

Ty masz akurat pojęcie co to susza... powiedz gdzie dokładnie mieszkasz wtedy pogadamy jechałem parę razy w zeszłym roku do lipna, włocławka i konina to jak wyjedziesz w stronę torunia albo za bydgoszcz to tam inny świat był, zielono, kukurydze ładne, zborza jak dach, trawy nie liche a trzeba było zobaczyć u nas to nie jeden z kujaw by się lewą nogą przeżegnał. Byłem z znajomym we wrześniu po opryskiwacz w okolicach radziejowa jak słyszałem jak ten gospodarz płakał że dosatł 6-7ton pszenicy a zawsze ponad 9 ton miał, szczerze to śmiać mi się chciało bo jak u mnie dobry rok pszenica sypnie 6ton to klęska urodzaju jest...  Nie jeden z tamtych okolic jak by na naszym terenie gospodarzył to dawno by wisiał....

W sumie dzisiaj ok 3mm spadło nie wiele ale  zawsze 2 dni suszy mniej.

Edytowano przez Milosz27

benek79    13

Kolego ja jestem z okolic Radziejowa i rok temu 6 ton to był maks chyba ze ktos podlewał a wiekszosc plonu to na poziomie 5ton,kuku dawała 6-8ton,jare na poziomie 3-4.W tym roku 21 mm od poczatku marca to mozesz sobie wyobrazic jak to wyglada.Wczoraj nic nie padało.

lukaschels    56

U  mnie jarę zboża już żółkną, oziminy jeszcze się trzymają. 

Jako że pracuje w włocławku nad Wisła, często jest tak że idą chmury , zaczyna ostro lać , woda ulicami płynie do 300 metrów od wisły, a dalej sucho i słońce. Niby chmury czarne i widac jak pada ale pada tylko nad samą wodą

kabus55    54

Radziejów to jest inny świat, tam są ziemie 1-2 klasa, a u mnie 4 jest uznawana za dobrą, zresztą widać w poście wyżej kukurydz 6-8 ton, no to rzeczywiście bida, u mnie max 4. Ja jestem z pogranicza województw kujawsko - pomorskiego, wielkopolskiego i łódzkiego.

Szymi40    373

Jak  dobrze  że  ludzie  pogodą nie rządzą -  bo by się pozabijali.......każdy by ciągnął  chmurę w swoją stronę-,   a  tak  to tylko  ponarzekać  może.

Michalmeer    366

Dzisiaj popadało i troche wczoraj może ogólnie z 10 l , bardzo sie z tego powodu ciesze ;)

Thomas2135    1192

Jakoś w pogodzie nie ma sprawiedliwości. Rok temu latem w środku suszy padało na zachód od Wisły i też każdy ze wschodniej strony mogł tylko zazdrościć i dalej ponarzekać. Wtedy u mnie ok 20 lipca popadało mocno ze 2-3 dni, że ziemię zmoczyło na 20 cm. Potem ani kropli aż do 5 września, kiedy raz pokropiło i znów bez deszczu do października.
Wszyscy tak możemy wymieniać i licytować sie kto miał suszej.

Milosz27    177

Kolego ja jestem z okolic Radziejowa i rok temu 6 ton to był maks chyba ze ktos podlewał a wiekszosc plonu to na poziomie 5ton,kuku dawała 6-8ton,jare na poziomie 3-4.W tym roku 21 mm od poczatku marca to mozesz sobie wyobrazic jak to wyglada.Wczoraj nic nie padało.

U nas kukurydzy wcale nie kosili na ziarno bo nie warto było a kto skosił to dostał max 2t

marian2011    111

WLKP wczoraj ciepło wszyscy w koszulkach szukaliśmy cienia ,według prognoz do końca tygodnia u nas nie miało padać , ranek zimny kurtki szukałem jednak od 11 zaczęło lekko padać i kropi do teraz ,może wymęczone mieszanki owies przymrozkami odżyją mimo siewu wcześnie 10 marca ja jeszcze nie pryskałem chwasta inni też nie widziałem tak opóżniony

S-Piotr    48

Od wczorajszego popołudnia do teraz,spadło 21 litrów spokojnego deszczu.

Marcincc360    55

Nie padało przez dwa tygodnie od ostatniego deszczu ale wczorajszego wieczoru zaczęło lać aż do rana :D

Zapas wody mam bardzoo duży narazie starczy na conajmniej trzy tygodnie :D

jonek98    872

Od około 30-40 minut pada dość równo chwilami dość grubo i od razu człowiek się cieszy  :)

Kondzio55    24
Napisano (edytowany)

Jak ja uwielbiam pogode.Idzie burza ze wschodu sru wiatr zegnał na południe.Idzie od pólnocy sru zegnał na zachod,teraz idzie nastepna ale nwm czy tez nie zegna na południe.Dzisiaj lekko popadało, moze z 10min.

Edit:Jednak zegnał na południe.Szkoda ale moze ktoregos dnia lepiej popada.

Edytowano przez Kondzio55

iron    394

U mnie 22 mm od wczoraj.i choć suszy nie było to potrzebny był ten deszcz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się