Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PETECNC355    3

Jak byłem dziś na polu to słońce ładnie grzało. Śnieg pięknie się topił i na polach jest ok. 5 cm może pod lasem troszkę więcej. Jest nadzieja, że uda się podsiać żyto do świąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

dwie ostatnie noce -18 i -16 dobrze że śnieg jeszcze leży a tu zapowiada się kolejna mroźna noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Do konca miesiac mamy wolne Panowie ma ciagle byc na Minusie Byc:):) w Pomorskim 10-20 cm sniegu i nic nie ginie jak narazie w nocy bardzo zimnooo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Co tak przeżywacie jakby to był koniec kwietnia to można się marwić zacząć. Jest zima jest mróz, śnieg i wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Weź chłopie nie pitol, pod koniec kwietnia śnieg? Gdzie ty żyjesz... Sieje na wiosne sie jak najwcześniej, najlepiej wszystko w marcu żeby było zrobione- u nas to norma i nikt nigdzie nie topi sie... Śniegu u nas praktycznie teraz zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

- 15 o 5:40 ,ta zima nie ma zamiaru odpuścić ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Weź chłopie nie pitol, pod koniec kwietnia śnieg? Gdzie ty żyjesz... Sieje na wiosne sie jak najwcześniej, najlepiej wszystko w marcu żeby było zrobione- u nas to norma i nikt nigdzie nie topi sie... Śniegu u nas praktycznie teraz zero.

U nas czyli gdzie ?. Śnieg w kwietniu już tak bywało,a co powiesz na śniegi w maju. http://www.agrofoto....28-zima-w-maju/


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

U nas czasami zdarzają się przymrozki w czerwcu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173

U mnie -13 nad ranem, w dzień ładna pogoda ale śnieg słabo znika, wątpie że w marcu w pole wyjade.Jak narazie zima nie odpuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Na przyszły tydzień, tj. po 24 marca, moja prognoza pokazuje -20*C i czyste niebo. Oby się nie sprawdziło, bo czeka nas powtórka z zeszłego roku. Dla centrum.

Edytowano przez Szarlej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Dla mnie też prognozy pokazują na minusie do 5 kwietnia. Więc nic nie poradzim, trzeba czekać. A u nas w marcu to raz na 10 lat coś się w drapnie w polu, a tak to zawsze po połowie kwietnia, często w maju, a i bywało że i w czerwcu się siało. Wy na zachodzie to raj macie z pogodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173

Szarlej właśnie też tak słyszałem w prognozie długoterminowej ,że wiosennie ma być dopiero na Wielkanoc.A teraz nadal paskudna zima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Ja nie mówie, że śnieg nie pada w kwietniu bo pada, ale nie jest to moim rejonie jakaś stała pokrywa utrzymująca się pare dni(Górny Śląsk). W zeszłym roku mieliśmy posiane koło 24 marca, potem na początku kwietnia coś przymroziło, ale nic niczemu sie nie stało i wszystko piękne było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u mnie w nocy -16 najgorsze że w dzień wychodzi na + i śniegu coraz mniej jest. Tam gdzie się roztopi mogą być wymarźnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Dokładnie rok temu siałem zboża a dziś 0.5m śniegu i zaspy ponad 1m :P


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Rok temu siałem nawozy 19 marca na oziminy potem praktycznie do kwietnia było zimno noce z przymrozkami i nawóz leżał tylko na ziemi w tym roku będę siał jak przyjdzie prawdziwa wiosna będzie ciepło i nawóz rośliny pobierać będą od razu ,u nas kilku rolników koniec lutego początek marca siało nawóz wprawdzie zapowiadali powrót zimy ale nikt nie wierzył że powróci z takimi mrozami na tak długo dobrze że trochę sniegu spadło i pokryło pola i raczej mówią że pożytku z tego nawozu nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie nad ranem -22 śniegu 45cm zaspy nawet do 1,5m , jak śnieg raptownie się roztopi to może się zrobić nieciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173

Niestety od wtorku na północy znów opady śniegu, zima nadrabia zaleglości chyba. Jak się okazuje co roku nie musi być ta sama pogoda o tej porze, rok temu była prawdziwa wiosna ,a teraz zima daje ostro po uszach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Leszczyna zdażyla zakwitnac;)

Mysle ze jesli ktos posial nawóz przed mrozami to ziemia jesli bylo kilka cieplych dni zdazyla go wchłonąć i racej nie powinien zostac wyplukany pozatym snieg zniknie blyskawicznie mimo mrozów slonko juz wysoko i mocno grzeje a ze w nocy na - to nie powinno byc zle kto ma rozsiane ma z glowy a kto ma rozsiac rankiem po mrozach rozsieje tydzien dwa i w podkoszulkach bedziemy smigac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Rok temu siałem nawozy 19 marca na oziminy potem praktycznie do kwietnia było zimno noce z przymrozkami i nawóz leżał tylko na ziemi w tym roku będę siał jak przyjdzie prawdziwa wiosna będzie ciepło i nawóz rośliny pobierać będą od razu ,u nas kilku rolników koniec lutego początek marca siało nawóz wprawdzie zapowiadali powrót zimy ale nikt nie wierzył że powróci z takimi mrozami na tak długo dobrze że trochę sniegu spadło i pokryło pola i raczej mówią że pożytku z tego nawozu nie będzie

 

A co temu nawozowi bedzie jak rozsiany tuż przed sniegiem na niezmarźnieta glebę ,wsiąkł i tyle -do góry nie poleciał i strat nie bedzie ,gorzej bywało jak sie rozsiało w kwietniu i miesiąc deszczu nie było to większość poszła w powietrze i rośliny tego nie wchłonęły ,takie bajki to można sobie pisac że pozytku nie będzie-na pewno lepszy niz po tym ataku zimy bo zanim sie wjedzie to się zejdzie a rosliny natychmiast będa potrzebowac azotu po takim czasie ;)


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja coś słyszałem jak na tvn meto ,coś mówili że znów w ten piątek atak zimy zawieje i intensywne opady śniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

już czwarty dzień z rzędu miałem przepiękną pogodę w dzień tzn słoneczko i 2-3 na plusie, za to w nocy.....nawet i -20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj