Skocz do zawartości

Polecane posty

miecho123    3

jak prawdziwa susza to też nic nie urośnie

Tak masz rację ale jednak od czasu do czasu coś popada. A u nas jak teraz w pole nie wjadę to w żniwa też nie mam poco jechać

benek79    13

Rok temu najwiekszy opad to był 30mm 15 sierpnia,pozostałe opady max 7mm . Ale ten sezon to juz porazka,zobaczymy dalej........  Wczoraj 25km od Radziejowa w kierunku Torunia deszcz tak samo w strone Inowrocławia.

Wiadomość z agroFakt.pl

Nowy81    22

Jak  u nas będzie za mokro  to  80 % Polski będzie  pod wodą.

U mnie to samo.

W sobotę kolejne 2mm...  już wyschło wczoraj.

Milosz27    177

A u mnie 15l z soboty i wczoraj to dzisiaj jak sadziłem ziemniaki to po południu z pod kół zaczynało się kurzyć... na mocniejszej ziemi niby wilgoci więcej ale i tak wszystko poszło jak w gąbkę bo nawet z rana nic się nie oklejało...

Szymi ma  rację żeby u nas było za mokro ponad połowa Polski by musiała być pod wodą, śmieszne ale prawdziwe.... niestety.

anto    8

kiedyś kiedyś pisałem że amerykanie wieszczyli bardzo mokrą wiosnę i się sprawdza może poza malymi wyjątkami wieszczyli też powódź na Wiśle

a jakie prognozy mają na maj , czerwiec i lipiec

Chrystian77    2

u mnie to jeszcze z nawozem pierwszej dawki nie idzie wjechać, 4ha na ozime nawóz to na raty siane przez 2tygodnie a 3,5 ha to sieje ręcznie bo w pole nie idzie wjechać takie bagno jeszcze 0,5ha mam do skończenia ręcznie nawóz. Od Wielkanocy to z 60-70litrów spadło średnio na tydzień po 15litrów pada a pola równe z zaniżeniami III klasa ziemi a gdzie żeby opryski na chwasty grzybowe i posiać jare zboża

master20002    151

U mnie o 4 rano było 5 stopni, ale to pewnie przez sąsiedztwo dwóch rzek i bardzo gęsta mgła. Codziennie leje, woda na polach stoi, jakimś cudem udało się załatwić opryski na chwasty w zbożach, ale nie mogę poorać rzepaków bo nie da się wjechać... a planowałem w tym tygodniu posiać na nich soję... Zobaczymy, w prognozach nadają cały czas mocne deszcze.

robi57362    53

u mnie dosyć mokro co raz pada i nie ma jak pryskac ani ziemniaków sądzić ni kukurydzy siać . słyszałem że na przełomie kwietnia i mają ma być powódź

akaku    69

Ochłodziło się ale wieje strasznie cały dzień nie idzie wyjechać z opryskami a pola wyglądają jak pustynie tak wieje piachem 

Szymi40    373

Jak  znam życie  to  u mnie  będzie z  -  10.     wszystkie klęski  na  te  kuj-pom  spadają.  :blink:

andrzej333    12

Jak  znam życie  to  u mnie  będzie z  -  10.     wszystkie klęski  na  te  kuj-pom  spadają.  :blink:

Powodzi nie ma  :)

Milosz27    177

Dzisiaj ładnie z rana po padało.... w sąsiedniej wiosce u mnie 3 krople i wicher jak na pustyni co chwila tumany kurzu...

tompil    3965

Kurcze, na południe ciągle pada aż za dużo, a u mnie na północy Mazowsze tej wiosny jeszcze nie było dobrego deszczu, sucho jak na pustyni, zboża nie chcą wschodzić, ozime wymarzły.

RafaKdziela    135

Dzisiaj ładnie z rana po padało.... w sąsiedniej wiosce u mnie 3 krople i wicher jak na pustyni co chwila tumany kurzu...

U mnie dziś kilka razy ładnie przepadało ,a wieczorem istna zadyma była tak siny wiatr zwiewał ziemię na wioskę .Do tego ładnie popadało z 20 minut i tak kilka razy dziennie .Mimo tego zimna zboże ładnie podskoczyło i na polu już jare  ładnie się zagęszczają .A pszeniczka czarna od nawozu ozima .Na dniach kilka zdjęć zrobię i dodam .

iron    393

U mnie wieczorem trzy małe chmury i z każdej deszcz po 5 min. a teraz pochmurno częściowo i 2.5 na plusie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się