Skocz do zawartości

Polecane posty

konio1011    12

Kuj-Pom powtorka z rozrywki!! Susza straszna od 3 tyg praktycznie nic nie padalo jedynie pare kropel do tego ciagle zimno dzis -4 ...

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys48    315

północna wlkp wczoraj rano -8* w dzień 16 na plus

dziś rano -4 w dzień 18

Sucho jak cholera

Thomas2135    1194

Idzie coś z południa, bo dzisiejsza noc jakby cieplejsza będzie a na niebie jakoś pochmurno się zrobiło?

Milosz27    177

Sucho sucho jeszcze raz sucho w zbozach juz zolte place sie pokazuja na lekkiej ziemi ja pier... co to dalej bedzie..... z wieczora niby sie chmurzylo ale deszczu z tego nie da chociaz parno jak na burze

LeF    24

Kujawsko - pomorskie w marcu 35 mm, to i tak więcej niż u niektórych z innych rejonów kuj-pom.

W polu sucho, kurzy się, idąc po oziminach idziesz po wierzchniej warstwie jak po betonie.

W minionym tyg trzy noce z przymrozkami, zboże mało rośnie....

Na początku tego tyg. cieplutko np. dziś 19C teraz 9C, potem niby zmiany i trochę deszczu na weekend. Jak spadnie deszcz daję drugą dawkę N choć strzelania w źdźbło nie ma podobnie jak kolejnych opadów w prognozach długoterminowych......

Slomek    184

ja też kuj-pom i u mnie 18,5mm i to opad z początku miesiąca... Ci co ruszyli ziemię ze dwa razy to popiół się zrobił i o wschody będzie ciężko, w rzepaku gdzie już jest bardzo duże zapotrzebowanie na wodę widać jej braki... Sporo rolników  z okolicy około 20 marca siało 2 dawkę N, od tego czasu nie padało więc duża część tego N nie jest dostępna dla roślin bo nie został wpłókany w strefe korzeni

thug    196

a u mnie gfs pokazuje kolejne 40 litrów do połowy kwietnia zdaje się że przebijemy 200 już w pierwszej dekadzie

ten rok zupełnie inny od zeszłego sporo wilgoci

ale jak tak czytam kolegów kuj-pom  to u was klimat kontynentalny w dzień ciepło w nocy  mrozy jak diabli normalnie Mongolia

adams452    10

Pogoda na kujawach to jakieś nieporozumienie. Sąsiad właśnie robi agregatem pod buraki, to tak się kurzy, że ciągnika nie widać.

Rolnik1973    1249

A u nas się w pole nie wejdzie bo woda w bruzdach i dołach. A tu nowe deszcze nadają. Cżyżby znowu 10 czerwca siać się wejdzie jak parę lat wstecz.

tomekZ058    75

u mnie pogoda słoneczna,niebo czyściutkie temp.+ 18 w polach słychać tylko huk traktorów każdy ucieka z robotą bo warunki mają się zmienić w połowie tygodnia nadają podobno jakieś deszcze

Milosz27    177

Uważnie obserwuje prognozy i co jakiś opad się zapowiada to za 12godz znika rano patrzałem w środę deszcz teraz już niema widoku a sucho jak w popiele  ;[ strach cokolwiek siać bo i tak nie wyjdzie... jak nie kijem to pałą.....

Thomas2135    1194

Też widziałem dzisiaj prognozy. Zapowiadają na całej Poosce na kilka dni to może chociaż raz spadnie kilka litrów. Szybko się zmiebia ta pogoda. Jeszcze kilka dni temu po kilkanaście stopni w dzień i mróz w nocy a w prognozie temp do 25 °C na południowym zachodzie
Do mnie wczoraj bociany przyleciały tydzień wcześniej niż zwykle i to oboje jednego dnia.

szczypka    58

wreszcie zasiałem jęczmień jutro sadzę ziemniaki jak nie popada a coś w prognozach na jutro zapowiadają  oby się wstrzymało do końca tygodnia czas już z opryskiem na oziminy wyskoczyć

pedro2    342

nie mów hop, bo w czerwcu będziesz płakał że jęczmień Ci usechł...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się