Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

kamilrudy    7

Na zaś nie napada u mnie ciężko zasiewy porobić bo co dołek to błotko i sie siedzi.

Dziś cały dzień padało z przerwami

szczypka    58

u mnie podobnie paręnaście razy padało po około 5-10 min momentami intensywnie a łubin i jęczmień czekają w stodole na siew dziś na ostatnim kawałku pszenicy salmag ręcznie rozsiałem bo prędko w ten zakątek ciągnikiem nie wjadę tak jakby ziemia na głębokości 30-40cm była jeszcze zmarznięta a na wierzchu błoto chyba to przez zeszłoroczną suszę ciężko było na tym kawałku pług wbić spieklina jeszcze nie nasiąkła 

Milosz27    177

Dzisiaj na przemian słońce z deszczem niewiele ale dobre coś chwilami intensywnie ale za 5min słońce i po opadach śladu nie było... Byli dzisiaj po południu hydrant płukać i ok. 40min woda z niego leciała na łąkę byłem pod wieczór zobaczyć czy jest jakiś ślad po tej wodzie to ledwie pod but ziemia się podkleiła ziemia przyjmuję na tą chwilę każdą ilość na bieżąco bo niedobory nie do opisania.

Wiadomość z agroFakt.pl

bibi    2

U nas dopiero teraz się bierzemy za wysiew owsa, bo dopiero niedawno do końca śnieg stopniał. Zresztą nawet nawozów za bardzo nikt jeszcze nie wysiewał na polach, tylko widziałam jednego gospodarza na rzepaku i innego na pszenicy ozimej. 

soltys48    315

no normalnie szok dziś ok 8mm tylko szkoda,że zaczęło lać jak naładowałem rozsiewacz wapna-trochu ubiło ;)  

Rolnik1973    1249

Dziś rankiem -5*C było na solarze, potem cały dzień słoneczko, teraz -1*C. Ładnie podsycha. Rankiem pewnie z -7 będzie.

Szymi40    373

zachód polski wczoraj ,dzis , a szczególnie dziś dużo deszczu spadło i leje dalej

Pada  wschód  -lub zachód    a  my  w centrum   kiedy   deszcz  zobaczymy  ? 

Taurus83    84

wczoraj udało mi sie rozsiać nawóz na pszenicę. miejscami zrobiłem koleiny na 30 cm ale jestem szczęśliwy bo popołudniu zaczął padać deszcz a wieczorem śnieg. ok 24  to biało było. jak tak dalej pójdzie to będe musiał wszystko gryką obsiać 

Rolnik1973    1249

Piękne słonko i mrozik -5 z ranka. Ładnie podsycha. Może po świętach pola będą przejezdne.

Lider19    32

wieczorem i w nocy spadło 10 mm teraz chmury i pomału przebija się słońce.

milanreal1    290

Pada  wschód  -lub zachód    a  my  w centrum   kiedy   deszcz  zobaczymy  ? 

Dokładnie, w poniedziałek trochę pokropiło, 1mm się uzbierał, w marcu 12,5mm, ok 35% normy miesięcznej.

Do tego ostro wali przymrozkami, wczoraj -6, dziś -5, a w dzień odczuwalna w granicach 10 stopni.

Kondzio55    24

Wczoraj po 16 było 11 st a w nocy -3..

Ostatni deszcz spadł w niedziele ale sporo przypadało bo mokro w polu.

kuba55    432

u mnie deszczu az za duzo <_<  niechw maju wiecej pada a teraz przestanie   i,nawozu nie idzie rozsiac

Edytowano przez kuba55

Tomek42    20

Zaraz po świętach wysiejesz, teraz pada , za dwa dni kurzy się , czas przestawią ,słońce pójdzie do góry i zacznie się gorączka,  znów :)

PeterG14    114

Zapowiadanego ocieplenia jak nie było tak nie ma tylko 6st, dziś uprawiałem pod mieszankę i owies ale pojechałem też na pole pod jęczmień no i pierwsza wpadka od niepamiętnych czasów, na glinie naciągło tyle wody, że aż wyciskała się spod kół.

matingus    107

Zapowiadanego ocieplenia jak nie było tak nie ma tylko 6st, dziś uprawiałem pod mieszankę i owies ale pojechałem też na pole pod jęczmień no i pierwsza wpadka od niepamiętnych czasów, na glinie naciągło

tyle wody, że aż wyciskała się spod kół.

A u mnie sucho.

Dzisiaj piękna pogoda słońce

Edytowano przez matingus

kadore    8

Lubelskie,gmina Goraj 8,5 na minusie.
Ciekawe czy rzepaki i maliny przetrwają.

Rolnik1973    1249

No ładnie przymroziło, ale i ładnie woda z pól podsycha. Oby nie padało to po świętach może się bronami pograbi by szybciej schło.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się