Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

wlkpmder    6

'Rolnik1973' tylko że w zeszłym roku to zachodnia polska przesiewała oziminy a wschodniej części sie upiekło

pawelol111    709

Zima, zima, zima... pada, pada śnieg... jadą jadą w pole z saletrami, leje dzwonią mieszadłami, dzyń, dzyń, dzyń..... dzyń, dzyń, dzyń.... dzyń... dzyń... dzyń.

Wieje... śniegu 20cm.

Edytowano przez pawelol111

Wiadomość z agroFakt.pl

u nas dzisiaj przestało padać ale od wczorajszej nocy napadało 25cm , o stratę nawozy nie ma obaw bo nic nie wysiane :D

Rolnik1973    1249

Hmm, a ja musiałem plug dziś czepiać- ALE DO ŚNIEGU bo zawiało podwórko i do szosy. Do wielkanocy laba z polami.

jaro    163

'Rolnik1973' tylko że w zeszłym roku to zachodnia polska przesiewała oziminy a wschodniej części sie upiekło

No-upiekło się-raz na sto lat...ogólnie rzecz biorąc wy tam w zachodniej Polsce nie macie naprawdę na co narzekać...

pawelol111    709

Jak u mnie w latach 70 pierwsze c330 się pojawiały to na zachodzie ciężkim sprzętem śmigano.... Pod każdym względem wschód ma gorzej.

jacu    5

Pomorskie ,lekka zima w dzień -3. Nie ma co się spieszyć bo w końcu jeszcze kalendarzowa zima.

SipmaZ224    59

W lubelskim w nocy z czwartku na piątek aż do piątkowej nocy nawaliło więcej śniegu niż było przed roztopami :o

milanreal1    290

milanreal1.O co Tobie chodzi z tym prezesem Anwilu?!

Jeżeli miałbym powiedzieć szczerze to głosisz herezje że rolnicy wysiali nawozy i je stracą. A jeżeli byś cokolwiek kumał z chemii rolnej to byś wiedział że by musiały zajść naprawdę skrajne warunki żeby do tego doszło. A takimi tekstami jak Ty mogą lecieć producenci nawozów żeby rolnicy ich więcej zakupili bo jak głosisz wszystko pójdzie tylko sam nie wiem gdzie mogą pójść :D

mich18    25

milanreal1.Bo taka prawda jak przyjdą mrozy do -12 to z tego siania nawozów nic nie będzie! :) .I nie jestem żadnym prezesem Anwilu bo jak bym był prezesem to bym na tym forum nie pisał :D .

milanreal1    290

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo na razie rzucasz tylko hasła a już wyjaśnień brak. Takie gadanie nie jest kompletnie nic warte. Wyjaśnij to, chętnie wysłucham bo obecnie wcale się z Tobą nie zgadzam. Poza tym te Twoje posty są pełne tylko dosadnych, skrajnie pesymistycznych wniosków, dla mnie to pisanie postów bez uzasadnienia.

Lukasz82    2

U mnie podobnie jak u Nikita Bennet słońce mróz -9 i smali wiatr. Juz wszystko pożółkło i bedzie kłopot z rzepakiem:(

mich18    25

milanreal1.Ja tylko mówie swoje zdanie,sam kiedys sie przekonałem o wczesnych wyjazdach z nawozem,i po to jest to Forum żeby każdy napisał co myśli :) .

PETECNC355    3

U mnie -3 i pada śnieg. Od 1 w nocy do teraz jest niecałe 5 cm ale gdzie jest nawiane to może nawet po kolana będzie. Jeżeli prognoza się sprawdzi i taka aura się nie zmieni to pierwsze prace chyba po świętach zaczniemy :( Jedyny plus że ten śnieg troche wody da

Edytowano przez PETECNC355

pasiu66    17

Rozmawiałem ostatnio z sąsiadem i twierdzi, że nawóz który rozsiałem zamarznie, a ja się pytam jak nawóz może zamarznąć, a on na to zobaczysz, że tak będzie. :o :lol:

mich18    25

Dla mnie to możesz nawozy siac w styczniu nie mój nawóz nie moja kasa i nie moje rośliny :D .

Nikita_Bennet    100

U mnie podobnie jak u Nikita Bennet słońce mróz -9 i smali wiatr. Juz wszystko pożółkło i bedzie kłopot z rzepakiem:(

o proszę powiat braniewski, następny warmiak na AF.pl ;)

jacu    5

Pomorskie się kłania zima na calego od rana sypie snieg jest ok 15cm i zawiewa miejscami po kolana. Wiatr wieje aż huczy i mrozi na dodatek-7 cały czas. GDZIE TA WIOSNA!!!

danielhaker    805

Tak jak ktoś tam na poprzedniej stronie napisał- wschodnia Polska na razie może zapomnieć o wejściu na pola przed Wielkanocą ;)

pawelol111    709

Dokładnie tak Danielu :D Ewentualnie jakiś azot po przymrozku jak śnieg zginie. U mnie normalny termin siewu mieszanek to początek kwietnia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się