Skocz do zawartości

Polecane posty

damianzbr    977

Żurawie to ja już 2 tyg temu widziałem w pułtusku. I później jak wracałem już do domu klucz na niebie z ptactwa jakiegoś.

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    977

Saszeta, żurawie w kostrzyniu oder widziałem już w połowie stycznia. Na rozlewiskach Warty/Odry.

marian2011    111

Czekają na pierwszego we wiosce co zasieje i mają jego pole opanowane, jak kilkanaście żurawi obsiądzie zasiew trochę ziarna ubędzie, zaprawiane też im smakuje dlatego sieję trochę więcej niż zalecają

soltys48    315

rano lekki przymrozek cały dzień ok +6

więksi gospodarze już walą azot.....

sam się zastanawiam czy z rana po mrozie nie wyjechać w pole

milanreal1    290

Dziś siałem na oziminy korn kali. W lutym na razie 4mm. Jak nie teraz to żeby przynajmniej padało w kwietniu, maju, czerwcu.

Rolnik1973    1249

to u mnie w lutym już 28 l wody, a wczoraj i w nocy padało to dziś napewno ze 30 pare będzie. Zaraz ręką kubkiem wodę ze studni zaczerpnę.

Tomek42    20

Wszędzie gdzieś pada tylko nie na Dolnym Śląsku, w zeszłym roku totalna klapa z deszczem a ten lepiej się nie zaczyna a dopiero luty gdzie powinno ze śniegów być dostarczana porcja wody , ani śniegu ani wody , zobaczymy co dalej będzie ale mam kiepskie przeczucia :)

miwigos    80

THUG pisał że norma lutego już prawie spadła a ty mówisz że nie pada ,czyli lokalnie na dolnym śląsku napadało,u mnie 5 litrów,w dobrym czesie, po wysiewie nawozu

Tomek42    20

No tak, co rusz słyszę ,że pada tu , pada tam a my patrzymy w niebo i niby zachmurzenie jest a guzik z tego, tak było latem dookoła padało czasem a w mojej okolicy nic, niby to jest przyczyną oddziaływania góry Ślęży która rozpycha te chmury i część idzie bardziej na Wrocław a część na Kłodzko , za to jak od wschodu idzie front to w tedy 100 procent deszcz jest , ale ze wschodu rzadko bywa :)

thug    196

No tak, co rusz słyszę ,że pada tu , pada tam a my patrzymy w niebo i niby zachmurzenie jest a guzik z tego, tak było latem dookoła padało czasem a w mojej okolicy nic, niby to jest przyczyną oddziaływania góry Ślęży która rozpycha te chmury i część idzie bardziej na Wrocław a część na Kłodzko , za to jak od wschodu idzie front to w tedy 100 procent deszcz jest , ale ze wschodu rzadko bywa :)

a u mnie luty przekroczył normę opadową

Thomas2135    1194

U Was deszcz i prace w polu, niektórzy już chyba owies sieją a u mnie śnieg. Dzisiejszej i minionej nocy trochę napadało i się topiło na bieżąco. W środę też napadało kilka cm, ale stopniało.
Wiosny nie widać. Aktualnie 4,5 stopnia.

MartineZ    14

U mnie na razie 13 mm więc źle nie jest, ale do normy daleko a miało spaść więcej opadów niż norma. Czekamy na dalsze opady.

thug    196

zapowiada się mokry luty bo dzisiejsze modele widzą jeszcze dodatkowo 30 mm

Kondzio55    24

U mnie też ciepło 7st ale już widać które rosliny do kasacji idą.

Rzepaki jako tako przetrwały,jęczmienie w marcu idą pod pług a z trawami jeszcze gorzej.

Milosz27    177

Dzisaj troche sie ochodzilo niecale 5st. Rano troche kropilo. Ogolnie bardzo sucho wczoraj kopalem pod fundament do wiaty to wilgoc max do 35cm dalej beton i sucho i to przy stodole gdzie leci woda z rynien. Takiego suchego lutego jeszcze chyba nie bylo.

Edytowano przez Milosz27

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się