Skocz do zawartości

Polecane posty

thug    221

po powrocie muszę powiedzieć że dzięki  Bogu był śnieg i nic się wielkiego nie stało

ale tam np gdzie rzepak tzn jego liście były odkryte to mróz go zmasakrował  wszystko zgnite ale ogólnie jest ok

Thug

matingus    107

w tej chwili+4
Dzisiaj byłem u jęczmienia nie ciekawe się zapowiada,zdjęcia galeria
Jak sądzicie...

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Wiadomość z agroFakt.pl

kleine100    3

Przez noc śnieg na polach zginął, jednak nic nie wsiąka tylko płynie, bo ziemia zmarznięta na ok 25cm, pszenice na razie zielone

szczypka    140

+5,5*C  pada ziemia już chyba rozmarzła wszystkie kałuże zniknęły 

thug    221
(edytowany)

1 luty petarda się szykuje +14 st w cieniu dln śląsk http://meteomodel.pl/gfs-para/T2M/132

nic dobrego to nie wróży bo jak zima nawróci znowu na wegetacji , bo przy takich temp ruszy napewno szybko

Edytowano przez thug

Thug

Rolnik1973    2236

To u Was dobrze, ja chciałem spuścić wodę to iskry ze szpadla idą taka skała zmarźliny.

XTRO    228

u mnie tak samo, jeziora na polach, czekam aż zamroź puści

thug    221

a jednak nie trzeba czekać do lutego teraz 13 st w cieniu

Thug

Dasiekk    27

Mały objazd zaliczony:

- rzepaki - raczej wyglądają że wszystko w porządku, chociaż na działce koło mnie (delikatna górka) wygląda jakby zgnił i śmierdzi. Nie wiem czy to ma wpływ ale u mnie najlepiej wyglądają te które były siane z nawozem donasiennym.

- pszenica skagen - wygląda ładnie

-bamberka - wygląda ładnie

-ozon i dakota - nie dało się dojechać żeby zobaczyć.

Na kilku działkach u sąsiadów gdzie wcześniej była tytoń i kukurydza pszenica zupełnie żółta - nie wiem jakie to odmiany.

S-Piotr    50

Wyszło słońce a temperatura w cieniu skoczyła do +15 gdzie w nocy było +7, wody z polowych kałuż już nie ma. 

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

knoro93    190

A na podlasiu jeszcze 10 cm śniegu lezy i deszczyk popaduje.

Marrek87    1

Na Lubelszczyźnie śniegu zero deszczyk pada, w dołkach zastoiska wody się robią.

bieniek_88    56

Jęczmień cały żółty. Pole wygląda jak po bitwie. Pozostałe zboża ładne, zieloniutkie. Śniegu brak, temperatura 7 stopni C.

miwigos    146

Bamberka zimotrwałość 3 i żyje to nie mieliście mrozu,albo bez wiatru

Marrek87    1
(edytowany)

Jutro trzeba się będzie wybrać na pole i zobaczyć co się dzieje, ale obawiam się że rewelacji nie będzie, znajomy dzwonił dziś i mówił ze 20 ha rzepaku pod pług na wiosnę. Próbę już  robił i masakra 

Edytowano przez Marrek87

tomekZ058    83

na Podkarpaciu w moich stronach już jest po śniegu,teraz to pełno wody i błota nie wiadomo gdzie nogę postawić

marti1980    31

Ja zboża nie sieje ale niedaleko jest pole z przenica tak ok 30ha to jest zolto białą wiec chyba raczej po niej.Narazie 8+

marekfarmer    6170

Dzisiaj Lekko przymroziło 

Pieśni o błogosławieństwo na roli (Droga do Nieba, 1927)

Boże Abrahamów, Boże Królu nieba, - Użycz nam deszczu, bo nam go potrzeba. – Nie karz nas suszą, ani głodem czasem, - By lud Twój wiedział, żeś jest Panem naszym.

Wzdychamy sercem ubogie sieroty, - Daj ziemi żyzność, ciesz nasze roboty. – Wspomóż Marjo i święci Patroni, - Niech nas od głodu pomoc wasza broni.

Boże Abrahamów, Boże miłosierny, Spuść deszcz na ziemię, aby Cię lud wierny – Bogiem uznawał, iżeś jest łaskawy, - A w mocy Twojej przedziwne są sprawy.

Królu nad królami, z wysokości nieba, - Użycz nam deszczu, którego potrzeba, - Ożywiaj pola, owoce i trawy, - Wysłuchaj lud Twój, o Boże łaskawy.

Boże Abrahamów, z wysokiego nieba, - Użycz dżdżu tyle, ile nam potrzeba, - By zbytek deszczu nie nabawił szkody, - Broń od powodzi i wylewu wody.

Ty, o Marjo z wszystkiemi świętymi, Wstaw się do Boga za nami grzesznymi, - Sprawcie to święci u Boga przyczyną, - Niech urodzaje i trzody nie giną.

My Cię zaś za to chwalić będziem Panie, - Póki nas w życiu tem doczesnem stanie, - Że doznaliśmy Twej świętej opieki, - Bądź pochwalony teraz i na wieki.

thug    221

to że przymroziło u mnie też to akurat bardzo dobrze

Thug

Dasiekk    27

Dzisiaj odpaliłem moto i trochę pojeździłem po polach to widać że się żółto na pszenicach robi - szczególnie sianej po kukurydzy. 

dabb2    0

podobno zimy ma już nie być. ma być nawet do +15 w lutym. ale za to ma być bardzo deszczowo

Nowoczesne i Skuteczne Preparaty Dla Drobiu, Trzody i innych Gatunków Zwierząt. NUFOSALM-L- Preparat antybakteryjny przeciwko Salmonella spp. oraz E. coli poprawiający efektywność produkcji. NUFOCARE-L- Naturalny preparat stymulujący wzrost o działaniu odtruwającym.

Wysoka jakość i najniższe ceny z darmową dostawą. Cena za 1 litr NUFOSALM-L to tylko 6,05 przy zakupie 1000 litrów oraz 7,60 zł przy zakupie 25 litrów (190 zł za 25 L). Wszystkie ceny są cenami brutto.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą na www.stop-salmonella.pl oraz do zadawania pytań info@bbtl.pl.

MartineZ    14

Póki co pszenżyto ozime Borowik żyje i ma się dobrze. Najniższa temp - 18 bez śniegu i mocny wiatr.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez piotr6340
      To są filmy, które pokazują, jak piękne są maszyny  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=65M3I0CKFXs

http://www.youtube.com/watch?v=xv8Z0expUjs&NR

http://www.youtube.com/watch?v=qot3JNGqKdQ...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=QTLlvdCnKLs&NR

• Przez katter
      Zabieramy się do remontu łazienki a raczej jej urządzania i musimy rozstrzygnąć odwieczy problem: wanna czy prysznic. Od razu zaznacze ze dla obu rozwiązań miejsca nie mamy. Ja osobiscie jestem za prysznicem. Wygodniejszy - wchodzi się, wychodzi się i człowiek umyty. A wy co preferujecie?
    • Przez Piekło
      Witam forumowiczów! Ostatnio miałem dość poważny wypadek drogowy i znajomy wspomniał mi o firmie, która za niewielką prowizję pomaga uzyskać odszkodowanie od ubezpieczalni. Macie jakieś doświadczenia z takimi firmami? Faktycznie robią prawie wszystko za klienta i oprócz lekarza nie trzeba za bardzo ruszać się z domu?
    • Przez peterson
      Czy ktoś byłby w stanie polecić mi dobrej jakości dziób redlicy do saphira ? Tylko nie gopart bo ostatnio miałem go zamontowanego i zjechał mi się błyskawicznie.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.