Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
iron    648

wieczorem -10 a teraz +1 i gololedz a deszcz pada dosyć mocno.z kolei sprawdzałem kamerki w zieleńcu to sypie tam bardzo mocno śnieg.

Sylwekx25    535

W Łódzkim pełna odwilż , +3 stopnie i deszcz. Śnieg ginie w oczach.

"Ziemia człowieka wydała i ziemia człowieka zje

pit17    11
(edytowany)

Polnocne mazowsze 1,5 stopnia na plusie sniegu coraz mniej. Z tego co widac na polu na teraz raczej z jeczmienia to za wiele nie bedzie.

Edytowano przez pit17

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    291

Ponawiam pytanie. Czy jesteście w posiadaniu danych na temat ilości opadów jakie spadły w styczniu? Jest możliwość sprawdzenia tego gdzieś w internecie?

U mnie 29mm opadu.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Rolnik1973    2315

Tak ładnie było i musiała przyjść chlapa, pada śnieg mokry i płaciasty, temp +1

iron    648

spokojnie będzie jeszcze cieplej.

miwigos    146

TERAZ to niech Rosmarnie jak njszybciej żeby ziemia ładnie równo piła ziemię

Odkrył się stan po zimie ,blado zaczyna wyglądać

szczypka    141

i po śniegu jęczmień żółty pszenica też pożółkła źle to widzę 

thug    222
(edytowany)

Pada deszcz. Rzepaki niebezpiecznie żółte i opadły :(

nie miałeś śniegu?

U nas leje deszcz ziemia zmarznięta wszystko spływa do rowów temp +7

Edytowano przez thug

Thug

thug    222

akurat wszystko zadbane i przypilnowane

Thug

Thomas2135    2149

Do mnie też rano zawitała odwilż, trochę lekkiej mżawki i dalej ja +. Trudno uwierzyć, że w stanach tyle śniegu a u nas jak zwykle nędza.

m-93    6

co z tego że liście od zbóż żółte najważniejszy jest korzeń jeśli rosliny nie idzie łatwo wyrwać z ziemi to będzie ok ;) Natomiast jesli lekko wychodzi to juz bieda.

marekfarmer    6343

odwilż na całego a mają ponoć wrócić mrozy

Pieśni o błogosławieństwo na roli (Droga do Nieba, 1927)

Boże Abrahamów, Boże Królu nieba, - Użycz nam deszczu, bo nam go potrzeba. – Nie karz nas suszą, ani głodem czasem, - By lud Twój wiedział, żeś jest Panem naszym.

Wzdychamy sercem ubogie sieroty, - Daj ziemi żyzność, ciesz nasze roboty. – Wspomóż Marjo i święci Patroni, - Niech nas od głodu pomoc wasza broni.

Boże Abrahamów, Boże miłosierny, Spuść deszcz na ziemię, aby Cię lud wierny – Bogiem uznawał, iżeś jest łaskawy, - A w mocy Twojej przedziwne są sprawy.

Królu nad królami, z wysokości nieba, - Użycz nam deszczu, którego potrzeba, - Ożywiaj pola, owoce i trawy, - Wysłuchaj lud Twój, o Boże łaskawy.

Boże Abrahamów, z wysokiego nieba, - Użycz dżdżu tyle, ile nam potrzeba, - By zbytek deszczu nie nabawił szkody, - Broń od powodzi i wylewu wody.

Ty, o Marjo z wszystkiemi świętymi, Wstaw się do Boga za nami grzesznymi, - Sprawcie to święci u Boga przyczyną, - Niech urodzaje i trzody nie giną.

My Cię zaś za to chwalić będziem Panie, - Póki nas w życiu tem doczesnem stanie, - Że doznaliśmy Twej świętej opieki, - Bądź pochwalony teraz i na wieki.

thug    222

modele do 4 lutego mrozów żadnych nie widzą

Thug

miwigos    146

W moim rejonie już widać że wiele wymarzło ,myślałem że rzepak będzie lepiej ,ale po 2 tyg. teście widać że różowo nie będzie

thug    222

prawie 8 stopni oczywiście na +

Thug

iron    648

8 to dużo u mnie+ 2.5 i delikatnie pada deszcz

Albercik99    34

Ponawiam pytanie. Czy jesteście w posiadaniu danych na temat ilości opadów jakie spadły w styczniu? Jest możliwość sprawdzenia tego gdzieś w internecie?

Dla miasta WIeluń od początku stycznia spadło 14 mm opadu atmosferycznego.

thug    222

+9 teraz jestem na urlopie więc jadę teraz na objazd pół a raczej obejście bo się nie dojedzie

Thug

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez MaxiMacio
      Hejka wszystkim, czy ktoś z was próbował może zrobić samemu kwas chlebowy? znalazłam stronę gdzie można zamówić sprzęt https://www.bimberhobby.pl/78-drozdze-piwne-piwowarskie zastanawiam się czy to jest bezpieczne?
    • Przez samodzielnakobieta
      Hej. Jestem właśnie w drodze do siostry, która mieszka we Wrocławiu. Mam pewien problem. Padło mi auto, musiałem je zostawić przy drodze i przenieść się do hotelu. Poleccie mi proszę jakąś sprawdzoną pomoc drogową. z góry wielkie dzięki
    • Przez Hools
      Witam, 
      Stoję przed trudnym wyborem. Mam okazję przejąć gospodarstwo ok 20ha znajdujące się na Lubelszczyźnie przy samej granicy z Ukrainą, głównie 1 klasa gleby. Aktualnie właścicielem jest mój wujek, jakbym się zdecydował on mnie wszystkiego nauczy i w trakcie poszedłbym na studia na kierunek rolnictwo (zaocznie). Całe gospodarstwo zaczyna się już rozpadać, są na nim podstawowe maszyny plus dwa ciągniki (ursus i zetor) ale są już w bardzo słabym stanie. Całe dzieciństwo spędziłem na tej wsi i jak tego nie przejmę to pójdzie na sprzedaż a szkoda to tak poprostu sprzedać. Tu zaczyna się mój dylemat ponieważ czytając niektóre komentarze to rolnictwo się już nie opłaca i ciężko wiązać koniec z końcem szczególnie przy takich hektarach. Jakieś oponie?
    • Przez piotr6340
      To są filmy, które pokazują, jak piękne są maszyny  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=65M3I0CKFXs

http://www.youtube.com/watch?v=xv8Z0expUjs&NR

http://www.youtube.com/watch?v=qot3JNGqKdQ...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=QTLlvdCnKLs&NR

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.