Polecane posty

milanreal1    319

Warmia i mazury w miarę ok , oziminy idą dobrze, gęste.. jare tak samo równo rosną a nie padało od 15 maja...

@milanreal1, tylko, że ta pora mokra to wtedy kiedy trzeba zbierać to co urosło... <_<

Żebyś wiedział... Rok temu w lipcu 230mm...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

Na dolnym tam gdzie nie zahaczyły zeszłotygodniowe burze pustynia :( . Najgorzej zimowe z uszkodzonym nie wpełni zregenerowanym systemem korzeniowym :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Mazowsze południe podobnie deszczu nie ma dłuższy czas ale zboża jare jakoś na razie dają rade ale jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie dzisiaj popadało tak gdzieś 10 mm na 10 km kwadratowych. Siano nawet nie wciągnęło. Niby ok.1 czerwca ma padać ale jak będzie padać i czy w ogóle będzie padać to nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

północne Mazowsze

sucho a nawet strasznie sucho, ostatnio padalo jakies dwa tygodnie temu ale to i tak za malo. ostatnie porządne deszcze to początek maja, nie wiadomo co to bedzie z tymi zbozami, jesli chodzi o trawy to zalezy od tego ile ktos wczesniej nawozil.

 

Ale panie i panowie nie ma co sie martwic...deszcze przyjda...na zniwa...


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Powiem krótko, jest TRAGEDIA, północne woj. Łódzkie. Mam do zasiania 2 ha QQ po życie i czekam na deszcz żeby w popiół nie zasiać, pszenica jara i w ogóle zboża żółkną i się zwijają, QQ w czystym siewie zwija się, łąki wydają tyle siana co kot napłakał, są wymarznięte po zimie i teraz męczy je niedobór wody, jedyny + to że nie ma problemu z dosuszeniem, a deszcz przyjdzie zapewne, jak napisał przedmówca 'na żniwa' jak w tamtym roku.

A w pogodzie jedyne co można usłyszeć to niesamowitą radość z tego, że następny dzień będzie piękny i słoneczny, sprzyjający spacerom, jazdą na rowerze i innym rodzinnym wypadom poza miasto. Jak słyszę takie coś to najchętniej bym poszedł tam do nich i na wizji w dziób przywalił ;[


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

I tak lepsza susza niż trzęsienie ziemi... Co roku sucho i co roku coś narasta. A nie może być za dobrze bo by się w głowach poprzewracało tak jak posłom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

W krajach śródziemnomorskich deszcz nie pada przez całe lato a nawet dłużej i umieją sobie poradzić (podlewają rośliny) a wy tylko narzekacie- jak to polacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Mieczu... ciekawe czy starczyłoby Ci kasy za mleko gdybyś miał deszczować od wiosny kukurydzę i łąki nie mówiąc o zbożu. Pewnie w majtkach byś nie został jak każdy gdyby trzeba było nawadniać wszystkie pola. Kolejna sprawa skąd wziąć wodę? Są takie miejsca gdzie stawu nie wykopiesz, do rzeki daleko i nie ma fizycznej możliwości deszczowania.

To co tutaj ludzie piszą to nie narzekanie, to pobożne prośby o deszcz, przy okazji wiemy gdzie jaka sytuacja występuje. Nie wolno narzekać na coś na co mamy wpływ bo to zwyczajnie nasza wina że czegoś nie dopilnowaliśmy lub nie zrobiliśmy a w przypadku suszy nikt nie zawinił. Ludzie chcą żyć, jesień sucha, zima mroźna, teraz susza... jak lipiec/sierpień doleje to nie jeden z nas będzie miał wielki problem z przeciągnięciem do kolejnych zbiorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Kujaw-Pomorskie. Cały maj bez deszczu. Jare od wczoraj się kłoszą,mają po 15 cm wysokości i ziemie widać taka obsada marna. wszystko robi się żółte. Z ozomych na polu tylko żyto ale bardzo mało.Ja akurat nie mam wogóle ozimych, wszystko zmarzło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@mieczu wiesz akurat może to nie ten rejon, ale byłem we Francji w okolicach Lyonu. Rolnicy z tamtego rejonu także deszczują pola, korzystając ze studni głębinowych. Na pytanie z jakiej głębokości ciągną tą wodę, padła odpowiedź średnio 14m, ale są tacy co mają nawet 25 metrowe. U nas, musiał byś dodać jeszcze zero, do tej głębokości. W mojej okolicy był jeden mądry rodem z Holandii, podlewał ok. 100ha ziemniaków, wodę czerpał z jeziora [ok. 20ha], jak poziom opadł o 1m i zwidzieli to z ochrony środowiska, to mimo pozwoleń, zostawili mu tylko skarpetki.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Południowe Mazowsze - całą noc kropiło. Deszczem trudno to nazwać, ale dobre i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Południowo-zachodnie łódzkie - od jakichś 15 minut leje deszcz, nareszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Rogoźno niedaleko Poznania- ostatni pamiętny deszcz był chyba 6 maja...

od tego czasu nic! Czekam z niecierpliwością na deszcz! mogło by padać nawet tydzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

centrum woj łódzkiego dzisiaj wreszcie chmury krążą może coś popada. Zboża zaczynają schnąć na słabszych ziemiach robi się nie ciekawie. Na cięższych jakoś zboże jeszcze wytrzymuje ale nie wiem jak długo pociągną bez wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

@pawelol111 starczyłoby pieniędzy. Od prawie 150 krów mam kasy po uszy a będzie za rok ich jeszcze więcej.

 

Nie rozumiem jak wy podczas deszczu zrobicie sianokosy. Powinniście się cieszyć że nie pada i można skosić trawę bo w tamtym roku nie było takiej możliwości. Owszem niech popada ale ci co mają teraz skoszone trawy to by was za te prośby o deszcz zatlukli. W przyszłym tygodniu już może padać a nawet musi bo kukurydza to sobie poradzi ale trawy nie urosną. Zboże to już będzie dojrzewać więc też deszczu dużo nie potrzebuje. W moich okolicach nikt nie narzeka na brak deszczu. Przeciwnie.

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@rmiecz8 widać po Tobie że masz dużą wiedzę o bydle mlecznym. Ale jak czasami coś walniesz to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Na miłość Boga jak Ty możesz narzekać jak wszystkie deszcze padają tylko na wschodzie? U mnie w całym profilu gleby brakuje wody więc skąd te zboża maja wziąć te wodę? Nie ma innej możliwości jak redukcja ziaren w kłosie lub ziarno niewykształcone. Pada u Ciebie więc się ciesz bo naprawdę nie rozumiesz co na polu maja ludzie w centralnej Polsce. A nawet jakbyś rozumiał to przecież byś zapiął swojego zajebistego fendta do beczkowozu i byś woził tysiące litrów wody na ha bo Cie na to stać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

U mnie nie pada ale rośliny rosną bo jest jeszcze wilgotno. Dziwi mnie tylko to że nikt nie przejmuje się sianem które mogłoby zmoknąć i wtedy prosiliby o słońce. Ja już zebrałem więc mam to gdzieś ale jeszcze nie wszyscy się wyrobili. Ja się cieszę bo nie pada gdy są sianokosy a potem to oczywiste że musi bo jak już mówiłem potraw nie urośnie.

Gdyby naprawdę u mnie było sucho to poświęciłbym się i najsuchsze pola bym podlał wodą żeby mieć dobry plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348
Napisano (edytowany)

A jak z druga dawką N w taką susze? Siejecie? U mnie podobnie cały maj bez deszczu a przydaloby sie posypać juz azotem. Ciągle sie zastanawiam. Jeden posypał to pare dni leżał nawóz zanim go rosa rozpuściła. Pewnie i tak większośc wyleciała w powietrze.

O skracaniu w taką spiekotę juz w ogóle nie mówie...

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Na co sypiesz teraz nawozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

chciałem na jare (pszenica, pszenzyto) powoli kończą się krzewić wiec z 60kg N sie by przydało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja bym sypał. Powoli się rozpuści i zawsze będzie tego pozytywny skutek, bo zaszkodzić to nie powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj