Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szymi40    373

Mały i średni walczy o przeżycie bo musi określoną sumę pieniędzy na domowe wydatki zgromadzić. Taki co ma 200ha ma większe wydatki na gospodarstwo ale na dom mniej więcej takie jak mały więc tu nie ma co sie oburzać. Wolałbym mieć 200ha i 50 do przesiania niż 20 ha i 5 do przesiania. 

Taki  ,,duży''  mniej  wydaje  na  domowe  wydatki  bo nie ma czasu  się  nawet  porządnie  najeść  ani  dobrze wyspać....

Mam stacje pogodowa i ona rejestruje najnizsze i najwyzsze wartosci. Stad wiem, o ktorej godzinie sa maksymalne i minimalne temperatury. Najchlodniej jest przewaznie tuz po wschodzie slonca.

Wiadomość z agroFakt.pl

lonoh    30

Taki  ,,duży''  mniej  wydaje  na  domowe  wydatki  bo nie ma czasu  się  nawet  porządnie  najeść  ani  dobrze wyspać....

taki duzy to nie obrabia tych np 200ha  dwoma 60-tkami zeby nie miał sie czasu najesc ani wyspac:D:D moj sasiad ma  akurat 200ha ,ale sprzet konkretny na podworku( i napewno nie na kreche)

pawelol111    709

-12 i się robi coraz "cieplej". 

Przy 200 ha i adekwatnym sprzęcie mniej się utyrasz niż przy 15ha i c360.

miwigos    80

Ale ile możesz stracić to nie widzisz ,tylko potrafisz zyski liczyć ,KLAPI NA OCZACH

Jak miał bym uprawiać 15 ha to wolał bym tirem jeżdzić ,ale każdy ma wolny wybór

Kamil1996    17

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Że lepiej mieć 200 bo przy 15 byś to wszystko zostawił i na tirach jeździł.

iron    394

sypie dalej i -7 a na poniedziałek niby już na plusie ma być i deszcz tak czy siak dobrze bi deficyt wody jest.

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Że lepiej mieć 200 bo przy 15 byś to wszystko zostawił i na tirach jeździł.

ooo, a na tirach to taki miód...

Lepiej niech już to ciepło dotrze jak najszybciej. Przelotne deszcze oraz roztopy szybko uzupełnią niedobory wody

Edytowano przez robert123farmer

Jakub512    0

A co mają powiedzieć ci co mają 200-300 ha lub więcej

Ja jak zmieniłem auto na droższe to zacząłem opłacać AC i teraz śpię spokojnie, kumasz? Jak ktoś uprawia kilkaset hektarów i wkłada w uprawę ziemi 6-cio cyfrowe kwoty to powinien się ubezpieczyć, choćby po to żeby zbyt wcześniej nie osiwieć :mellow:

Piotrek1975    318

Ja jak mam być szczery to nie wiem co to za  posty, to są ANOMALIA POGODOWE nie rozterki życiowe. ludzie!!!!!!!!!!!!

Teraz w temacie, na przyszły tydzień zapowiadają plusowe temperatury i co już nie dziwi deszcz ale dla nas rolników to wspaniale, ziemia dostanie wilgoci której w ubiegłym roku nie było za dużo.

miwigos    80

Nie tak  żle szybko puśći a opady słabe ,jak u mnie zapowiadają ,nie wiem jak u was

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się