Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
S-Piotr    49

Nawaliło z 5-8 cm szału nie ma ze starym na polach może 10-12cm leży.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Wiadomość z agroFakt.pl

knoro21    8

Idzie luty załóż ciepłe buty. A nie nawozy sypać tą pora.. do połowy marca daleko nie ma co panikować

PETECNC355    3

Pada już drugi dzień, z tym, że wczoraj cały czas a dziś z 30 minut pada a 1,5 godz. cicho. Po szkole odśnieżyłem a teraz już ok.1 cm w pół godziny świeżego napadało. Jakby nie popadało to pewnie byśmy z wujem już się do sezonu przygotowywali ale jak pada to nie ma co :(

soltys48    589

śniegu już ponad 30cm a po niedzieli straszą odwilżą

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Śniegu z 20cm,zawieje,zamiecie,na dworze nieprzyjemnie.W zeszłym roku sypałem nawóz 1 marca w mrozie i ogólnie kiepskiej pogodzie,ale kto wtedy nie posypał to do maja nie wjechał.

Roki212    91

Dziś w pogodzie słyszałem że początek marca ma być niby ciepły około 10 stopni, ciekawe jak to się im sprawdzi...

Jeśli tak to będzie ostro się topił ten śnieg...

magnum123    47

Bardzo bardzo zimno choć jest tylko -7, lekki wiatr i tak od13-tej sypie śnieg. Na wiosnę chyba trzeba jeszcze poczekać, oby jak najkrócej.

Rolnik1973    1423

U mnie po kolana, ale co się dziwić jeszcze miesiąc do wiosny, potem roztopy, rozlewiska i dobrze jak pod koniec kwietnia się w pole wejdzie, także jeszcze luz-bluz i na wyrko.

pawelol111    762

Pod koniec kwietnia? W lutym trzeba rzepaki sypnąć... U mnie 30cm śniegu i powoli odwilż.

magnum123    47

cały dzień pada,śnieg mokry, ciężki, lekko się topi. Jak to wszystko zacznie topnieć to może być nie za wesoło.

Piotrek1975    330

U mnie po kolana, ale co się dziwić jeszcze miesiąc do wiosny, potem roztopy, rozlewiska i dobrze jak pod koniec kwietnia się w pole wejdzie, także jeszcze luz-bluz i na wyrko.

I jeszcze dobra d*pcia lub 07.42% była to już nie chcę lepiej :D

PETECNC355    3

Wczoraj przez wieczór niecałe 5 cm spadło. Dziś już się topi bo jest na plusie i byle do wiosny :)

soltys48    589

no to zaczynamy roztopy jest +- 40cm śniegu więc do końca tygodnia pływamy na podwórku

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

magnum123    47

w dzień + 8 śnieg prawie stopniał i na dodatek leje mocny deszcz. Jedno wielkie bagno

pawelol111    762

U mnie sadzeniak leży w piwnicy gdzie woda sięga nawet 0,6m... I znów dźwiganie... Obecnie +1 i duuuuużo śniegu.

Piotr12    5

U mnie od trzech dni piękna wiosenna pogoda słońce i wiatr, wszystko ładnie schnie :)

soltys48    589

dziś +10

3000 postów

soltys48    589

dlaczego najgorsze? przynajmniej nawozy da się posiać.......sądzisz,że zboża mocno to odczują???

3000 postów

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez maateeusz135
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o kosztach suszenia cebuli w suszarniach.
      Ile wychodzi z 1000kg świeżej cebuli po wysuszeniu? Jak długo się suszy cebulę? W jakich temperaturach? 
      Te same pytania odnośnie jabłek. 
    • Przez MARTINUS
      Ja pierwszy raz jechałem, a potem uczyłem się jeździć CIAPKIEM :huh:
      -U-R-S-U-S- C-328
      Pozdrawiam
    • Przez Lukash3060
      Przekopałem forum ale nic nie znalazłem w podobnym temacie
      A więc, jak myślicie - na co warto teraz postawić z stosunkowo małym kapitałem ( ok. 20tyś zł) ? Co na wsi może być opłacalne ? Mam 30 ha gospodarstwo ale rodzice świetnie sobie radzą bez pomocy i zastanawiam się nad jakąś działalnością. Pracowałem 3 lata w dużym gospodarstwie jako operator a potem jako kierownik, mam wiedzę w temacie upraw i hodowli bydła mlecznego  Rozważyłem już chyba wszystko i nic nie przychodzi mi do głowy  
    • Przez happygreenpl
      Witam wszystkich. Chciałbym usłyszeć waszą opinie na temat opłacalności mojego gospodarstwa rolnego. Posiadam nieco ponad 10ha gruntów w tym łąki i pola uprawne, 2 ciągniki marki ursus,  to jest: C-330 i C-360, podstawowe maszyny oraz kombajn. Hodujemy głównie świnie (oddajemy około 12 do roku) oraz krowy mięsne (2-3 do roku). Czy według was gdybym zwiększył areał do 20ha i ukierunkował sie na produkcje bydła mięsnego byłbym w stanie czerpać z tego jakiekolwiek zyski bez konieczności dopłacania z innego niż rolnictwo źródła?