Skocz do zawartości

Polecane posty

slav    3

I znowu -16

POtwierdzam okolice Świecia -15 C .  Chyba 5 dzień z rzędu z mrozem w okolicy 15 C, często z brzydkim wiatrem i to bez sniegu, nadzieje na przetrwanie rzepaku i pszenicy maleją z każdą godziną.  

Wiadomość z agroFakt.pl

staszek131415    2020

Dla mnie pierwszym kryterium wyboru odmiany jest właśnie ta liczba. Raczej nie wsiałbym odmiany o zimotrwałości 2,5 czy 3. Za duże ryzyko u mnie.

No niby duża ale gwarancji nie masz że n ie wymarznie -12

S-Piotr    48

-3 , śniegu troszkę napadało, ale zacznie się topić na dzień prognozują już +2do+3.

Mari82    10

Dziś już cieplej w porównaniu do ostatnich paru dni kiedy kreska najcieplej pokazywała -14 i niżej.Na tą chwile -8 i pada śnieg cały czas

Edytowano przez Mari82

krilan06    64

Na ten moment -13, zero śniegu. 2 dni temu jęczmień wykuty i przyniesiony do domu - połowa liści zwiędła, połowa zielona, oklapnięta, bez oznak do życia

To jakieś jaja normalnie u mnie niby nawet-30 . To trochę daleki czas i mam nadzieję że wszystko odwrócą do góry nogami i pewnie tak będzie bo ma być zimno ale max -15. Gem jak zwykle zaszalał

Edytowano przez robert123farmer

PeterG14    114

Cały czas prószy od wczorajszego wieczora, z 2 cm świeżego jest. Mróz nadal trzyma -11st aktualnie. 

lebek5    9

będzie po czasie widać  ja tak robiłem w 2012 ale z muszelki zrobiło się siano a kopałem zieloną

Po jakim czasie powinno coś widać? Mija 48godzin i nic nie widać,po za tym że z zielonych lisci robi się siano.

szczypka    58

a w powiecie kłobuckim upał okrąglutkie 0 śniegu na podwórku ok 0,5 cm 

pszenżyto na górce po prostu znikło tak jakbym w ogóle go nie zasiał 

thug    196

Po jakim czasie powinno coś widać? Mija 48godzin i nic nie widać,po za tym że z zielonych lisci robi się siano.

musisz patrzeć co się dzieje wokół węzła krzewienia i pytanie co z korzeniem

u mnie było podobnie w 2012 wytargana zielona w ciepłym po trzech dniach siano po 10 dniach całkowiete siano zero reakcji jak dobrze pamiętam a rzepak zaczął gnić i śmierdzieć kiszoną kapuchą

tu ciekawe opracowanie od kolegów z koncernu basf z 2012

http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/media/migrated/pl_2012/swo_2012/przezimowanie_jaroslawiec_01032012.pdf

Edytowano przez thug

denar16    0

Północna wielkopolska w nocy -16 a o godzinie 12 w południe -10 słonecznie śniegu brak.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się