Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom?

Wiadomość z agroFakt.pl

krilan06    64

Ciekawe jak to jest z tą zimotrwałością - wyczytałem, że jęczmień ozimy wytrzymuje mrozy -12, w porywach -15. Ale jak na to patrzeć - w nocy spadnie poniżej -15 to już może nie wytrzymać, czy bardziej liczy się średnia temperatura dobowa? No taki ładny miałem jęczmień ozimy i pewnie nic z tego nie będzie bo już w tej chwili -15 i zero śniegu, chyba wszystkie plagi na nas spadają - i z cenami i z pogodą

Piotrek1975    318

Południowe Mazowsze -22 też jestem ciekaw ile rano stuknie. Jestem teraz w UK i jest +13 bez wiatru aż ciężko mi uwierzyć że u nas tak mrozi :blink:

Jurniczek    15

16,9 przed godz.20.Żadnej chmurki to do rana 20 lub więcej.Miałbym jeszcze nadzieje że przezimują jakby przed mrozami były przymrozki

a było bardzo ciepło i wszystko poszło w górę jak na wiosnę.

Edytowano przez Jurniczek

Tomek42    20

Z tego co widać to wschód naszej Polski nie ma co liczyć na duże ocieplenie , zachodnie fronty trochę odepchają to zimno od zachodniej części ale jak front przyjdzie ze wschodu to mamy wszyscy zimę , ale to tylko teoria , przyroda zrobi co chce

Thomas2135    1192

U mnie -16 i może do rana do -20 zejdzie, ale już tak nie wieje. Soltys a moja prawie 33 letnia 60 ka na płynie zapaliła bez wspomagaczy za 3 razem po kilku sekundach. Duży z powodu paliwa zapalił i poległ. Taka ciekawostka. Na Syberii w Irkucku chyba temp -50 st są mniej dokuczliwe niż nasze -25. Powodem jest blisko zerowa wilgotność i brak wiatru. Ten klimat to się nie ociepla a osusza.

S-Piotr    48

Byłem dzisiaj w trasie z Legnicy do Kruszwicy, u mnie pola lekko przyprószone śniegiem do Rawicza od Rawicza  do Śremu spory śnieg, a od zjazdu na Łubowo- Gniezno do samej Kruszwicy kompletne zero śniegu.

Teraz za oknem -9 , ale zaczyn się chmurzyć to może temperatura podskoczy.

grzesiek88    68

U mnie to samo... Rano było -18, o oziminach można już chyba zapomnieć, trzeba pomyśleć co  w zamian na wiosnę zasiać :wacko:

Rolnik1973    1249

Etam, nie takie mrozy były i nic nie padło, moje starodawne po 10 lat mają to wytrzymają nie takie warunki, nigdy nie przesiewałem z powodu wymarznięcia.

Raptus902    30

Nie wymienialeś zboża od 10 lat ?
Teraz od zachodu -10 od wschodu -13 :(
Juz pewnie po jeczmieniu a taki był fajny...

Edytowano przez Raptus902

Rolnik1973    1249

Wymieniałem ale i stare siałem i te stare lepsze i tak z roku na rok, teraz mam kawałek nowego pszenżyta i stare też. Po żniwach jak znam życie to stare dalej posieje. Te nowe to delikatnota jak te plastikowe traktory. Już -18.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się