Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

thug    196

tak to są odchylenia od średnich miesięcznych

a co do tego mrozu na gfs jest aktualizacja i już tylko większy mróz do 4 stycznia

Edytowano przez thug

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys48    315

a ja podam Wam taką anomalię

MOJA TEŚCIOWA WCZORAJ tj 27.12.2015 PRZYNIOSŁA ZE SPACERU DO LASU PONAD 40 ZIELONEK!!!!

Dziś też trochę jednak mniej

renovoltage    72

Panowie trochę prognozy się poprawiły i nie będzie od razu "grubo" z mrozami to może nie będzie tak źle jak by się wydawało jeszcze dwa dni temu :)

Agrest    357

Ja spojrzałem właśnie na link podany przez thug na poprzedniej stronie i tam za 10 dni pokazuje totalną masakrę od północnego wschodu  -28 st. C.

Dla mojego regionu najniższa temp  to -21 st. C.

Zważywszy, że jeszcze wczoraj pszczoły latały, a nawet przynosiły pyłek, mrówki odbudowywały mrowisko, a czarny bez w lesie wypuścił listki, to skutki tak nagłego przyjścia mrozu będą opłakane.

Roki212    83

Dwa dni do przodu to może i by im się sprawdziło, ale przez 10 dni jeszcze sporo może się zmienić. Co dzień to co innego pokazują  ;)

thug    196

Ja spojrzałem właśnie na link podany przez thug na poprzedniej stronie i tam za 10 dni pokazuje totalną masakrę od północnego wschodu  -28 st. C.

Dla mojego regionu najniższa temp  to -21 st. C.

Zważywszy, że jeszcze wczoraj pszczoły latały, a nawet przynosiły pyłek, mrówki odbudowywały mrowisko, a czarny bez w lesie wypuścił listki, to skutki tak nagłego przyjścia mrozu będą opłakane.

model gem potrafi sporo przesadzić  ale napewno dobrze pokazuje zasięg mrozu gfs pewniejszy teraz podałem linka ale to moze sie jeszcze pogorszyć  wszystko zalezy jak daleko wejdzie ten wyż od ruskich z ciśnieniem 1050 hpa bardzo mocne bydle byle nie chciał za głeboko wchodzić moim zdaniem wschód kraju moze zacząć bacznie obserwowac prognozy i prosić o śnieg zobaczymy jak daleko to wejdzie na zachód ta mapa obrazuje z czym będziemy mieli do czynienia literka H to wyże L niże http://pl.sat24.com/pl/forecastimages/europa/forecastwind

gen    50

Czy ktoś wie jak jest na Ukrainie ze śniegiem ? oczywiście niczego nie sugeruję .

master20002    151

Podkarpacie w ujściu Wisłoka do Sanu w tym momencie -5 stopni na wysokości ok 3 metrów... Na rano będzie -10. Ale skok...

thug    196

oby tak było jak mówisz zaciąganie powietrza jest jak  pamiętnego 2012 roku

matingus    107

z jęczmieniem to może być nie ciekawie.

oby tylko wiatru nie było....

Edytowano przez matingus

gen    50

Patrzyłem dzisiaj na sat 24 i wydaje mi się  że Rosja i Ukraina mają mało śniegu lub w ogóle ,w Zamościu leży więcej choć to tylko 1 cm,straty mogą być ogromne bo zasiewy mieli słabe .

krilan06    64

No trochę obawiam się o jęczmień. Panowie z waszych doświadczeń - jaką temperaturę wytrzyma? W necie wyczytałem, że dobrze rozkrzewiony bez okrywy śnieżnej wytrzyma -12

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się