Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom?

icek1    178

u mnie dziś było nawet ładnie słonecznie i bez deszczu no bo jak słonecznie to bez deszczu

daremw    128

niby ostatnio popadywało, ostatecznie udało się zatalerzować łąkę i wczoraj ładnie się orało, wierzch trochę nasiąknięty a głębiej po prostu sucho dalej- nawet odrobinę kurzyło się

Wiadomość z agroFakt.pl

RafaKdziela    135

U mnie cały czas chlapie .Dziś od rana ładnie wlało .Na polu totalne błoto ,a na poboczach  drogi ładne błotka wody widać .

piotrp88    15

Ja dopiero niedawno mogłem pomyśleć o skultywatorowaniu starych łąk na glinie, dziś były zaorane i w niektórych miejscach na głębokości 15-20 cm totalnie sucho.

W sumie to nie wiadomo co lepsze. Czy ta jesienna pogoda z wiatrami i ciągłym deszczem czy z mrozem i śniegiem. Ja myślę że ta pierwsza opcja( przynajmniej na razie).  Mimo że w listopadzie spadło 62mm (śr.36mm) to i tak jest kropla w morzu. Tak jak @milanreal pisze, średnia roczna jest ale co z tego jak lato paskudnie gorące przez co zwiększyło się wyparowanie wody z gleby

Edytowano przez robert123farmer

marian2011    111

A dla bardziej doświadczonych, połowa grudnia ciepło opady prawie codzienne wilgoci dużo czy taka pogoda sprzyja opryskom zrobionym w pazdzierniku na chwasty czy chwasty mając wilgoć ciepło rosną w najlepsze i wiosną musowo oprysk będzie konieczny

soltys48    315

północna wlkp leje,że świata nie widać od wczoraj wieczorem a na polach nawet kałuże się nie robią

szczypka    58

pogoda jest tragiczna wieje strasznie wiązary ustawione w czwartek na chlewni szlak trafił 16 z 24 się położyło 4 pękły żal na to patrzeć w ciul roboty i kasy poszło się p...

milanreal1    290

W sumie to nie wiadomo co lepsze. Czy ta jesienna pogoda z wiatrami i ciągłym deszczem czy z mrozem i śniegiem. Ja myślę że ta pierwsza opcja( przynajmniej na razie).  Mimo że w listopadzie spadło 62mm (śr.36mm) to i tak jest kropla w morzu. Tak jak @milanreal pisze, średnia roczna jest ale co z tego jak lato paskudnie gorące przez co zwiększyło się wyparowanie wody z gleby

U mnie w listopadzie 46mm, w tym miesiącu 17mm (9,5mm dziś). Ten minimum opadów (ok 450mm) złapie ale biorąc pod uwagę cieplejsze lato i jesień to niedobory wody są ogromne.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się