Skocz do zawartości

Polecane posty

daremw    128

Po 18 października żadnej kropli deszczu. Jedynie rosa rano. Prognoza na 16 dni nie podaje żadnych odpadów. Wilgoć na razie w glebie jest. Jednak poziom wód gruntowych nadal na rekordowo niskim poziomie.

Fakt poziom wód jest przerażająco niski, w starych budynkach mam studnię z której wyciągało się wodę dla krów, zawsze jak pamiętam wody nie brakowało a w tym roku nawet nie brałem wody z niej a spuszczając wiadro na całą długość łańcucha po prostu nie da się nic nabrać. Także jak tej zimy dobrze nie popada to będziemy mieli spory problem w następnym roku.

Wiadomość z agroFakt.pl

iron    394

tak szczerze to sucho już jest znowu .deszczu trzeba i ciepła a nie -6 rano

master20002    151

U mnie też robi się znów sucho. Wczoraj orałem to się bardzo kurzyło. Oziminy co dopiero wychodzą dostały po tyłku tamtej nocy, -7 na wysokości około 3 metrów. Dzisiaj cieplej było bo -3 ale mgła o odczucie zimna jest cały czas.

U nas od wczoraj około 14 do nocy delikatnie padało. Dziś przyjeżdżają mi po buraki które leżą na pryźmie na łączce gdzie będą musiały wjeżdżać samochody... Oj będzie wesoło... ;)

Edytowano przez alvaroalvaro78

Popadało ładnie. Od dziś przez kilka kolejnych dni ma spaść dużo deszczu w całej Polsce. Pogoda powinna nadrobić zaległości :rolleyes:

Cos tam delikatnie pokropiło. Moze w koncu pszenica zacznie wychodzic bo sa bardzo nierowne wschody. Posiana 2 tygodnie temu, a malo co wyszlo z ziemi.

pawelol111    709

Leje, orki na zimę skończone. Na glinie były miejsca gdzie wyorywała się sucha ziemia. Braki wody są ogromne ale warstwa 25-30cm przemoczona.

Rolnik1973    1249

Leje, orki na zimę skończone. Na glinie były miejsca gdzie wyorywała się sucha ziemia. Braki wody są ogromne ale warstwa 25-30cm przemoczona.

U mnie ziemia przemoczona do wody bo w studni już o 20cm się podniosło.

proxy8441    72

dziś orałem to sucha ziemia na piasku się wyorywała dosłownie :/ ostatnimi czasy tylko straszyło mżawkami lub drobnym kropieniem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się