Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

okolice Łowicza- nie padało od miesiąca. jest tragicznie. jedni oziminy posiali, inni czekają. a tu już prawie połowa października. rano siedem stopni mrozu. teraz wiatr i słońce... ziemia to popiół. żyto powschodziło rzadko, część ziaren leży w piasku nie skiełkowanych :unsure:

Wiadomość z agroFakt.pl

icek1    178

mniej urośnie to będzie drogie a rolnik i tak będzie na plusie .Z perspektywy minionych lat zawsze lata nieurodzaju są korzystniejsze dla rolnika i pośrednika

marian2011    111

Taka kalkulacja już się nie sprawdza  trzy cztery lata temu sprzedawałem pszenżyto średnio po 800 zł w tym roku susza i co w żniwa po 520 plus wat we wrzesniu po 500 , sprowadzą z Chin a polskiemu rolnikowi nie dadzą zarobić przyzwoite pieniądze icek1

Rolnik1973    1249

To tak jak polski rolnik kupi zagraniczne bo od swoich nie chce. Kolejny dzień z mrozem. Łubin na poplonie nie urośnie w takie zimno.

thug    196

mniej urośnie to będzie drogie a rolnik i tak będzie na plusie .Z perspektywy minionych lat zawsze lata nieurodzaju są korzystniejsze dla rolnika i pośrednika

pytanie co urośnie zapraszam do zagłebia  polskiego rolnictwa dolnośląskie  opolskie i część wlkp ale pewnie nie tylko są w tragicznej suszy .

Szymi40    373

Dolnyśląsk, Opolszczyzna,  ogólnie   całe  południe  ma  największe  opady   roczne  [  ten rok  wyjątkowy  ]   u  nas  [  południe  kuj-pom ]  susze  praktycznie  coroczne,  zeszły  rok  i  ten  katastrofa.  Zawsze  coś   urosło,  jak  nie  łąki  to  zboża,  lub  ziemniaki  a  w tym  roku  nic  nie dało  zadowalającego  plonu.   

thug    196

no ten rok od początku od stycznia jest bardzo sucho i teraz są to najsuchsze tereny 

marekfarmer    4522

Z prawdziwą  suszą  boryka się  kujawsko Pomorskie  gdzie  mamy  sucho  od 16 miesięcy   niektóre  stawy  już  suche  u mnie  takiego  niskiego  stanu  wody  nie było  nigdy   rów  na łące  suchy  od  ponad  roku.  Oziminy  ładnie wzeszły  bo  siane  zaraz  po  deszczach   na początku  września   od tamtej pory  0 opadów.

Mam nadzieję  że  2016  będzie  dla nas  łaskawszy

Z prawdziwą suszą boryka się kujawsko Pomorskie gdzie mamy sucho od 16 miesięcy niektóre stawy już suche u mnie takiego niskiego stanu wody nie było nigdy rów na łące suchy od ponad roku. Oziminy ładnie wzeszły bo siane zaraz po deszczach na początku września od tamtej pory 0 opadów.

Mam nadzieję że 2016 będzie dla nas łaskawszy

Ja też miałem deszcz po siewach ale pomimo tego nie wszędzie mam ładne wschody. Najgorsze po rzepaku...

iron    394

jak zwykle albo leje bez końca albo susza jak uj.jakim cudem u mnie ostatnio 7 mm spadło to nie wiem . teraz +4 i wieje jak szlag

thug    196

jesteś bliżej gór często bywam w karłowie w stołowych i tam pada a zjedziesz np do kudowy sucho

marekfarmer    4522

Ty  widzisz  suszę   ja  widzę  a  ;;Puławy''  nie  widzą..... ;[

Puławy  widzą to  chyba  co  im  warszawa  narysuje   niestety

iron    394

thug to prawda ale nejlepiej że czesto tak jest że wkoło po górach coś pada a u nas na dole nic.-2 teraz było

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się