Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

ursusmarek    0

Górny Śląsk Gliwice totalna susza, w nocy spadło 50ml. na metr kwadratowy.

Cały sierpień i wrzesień spadło 10L/m2 i to w większości w sierpniu.

W tamtym roku było tak mokro że przy autostradzie punkt poboru opłat w Gliwicach musieli zaorać jakieś 2ha pszenicy bo nie dało rady kombajnem skosić. 

Nowy81    22

lublin. pada już 24godz z lekkimi przerwami. narazie wody jest pod dostatkiem

Kur.a  m.ć.

dEszczu.

Wiadomość z agroFakt.pl

kleine100    3

W lubelskim od wczoraj cały czas pada. Raz mocniej, czasem słabiej ale pada. Jak orałem pod pszenicę to na ponad 20cm było już przemoczone, a teraz jeszcze dolewa. Kukurydzy już nie pomoże ale buraki podratuje i pod nowe zasiewy też się przyda, mam nadzieje ,że opady dotrą i na zachód, pozdrawiam.

iron    393

ja mam przygotowane pod pszenicę ale nie sieje , czekam na deszcz może wkoncu popada.

jaco25    262

na Podkarpaciu w pow. Jasielskim dobrego deszczu nie było od 5 sierpnia ale pada od wczoraj w nocy, cały dzień, również dzisiejszą noc i teraz, jest 80l/m2 i dalej pada, jutro koniec opadów 100l/m2 pęknie...

fireseba    101

Żeby nie było to w Podlaskim okolice Augustowa spało wczoraj 5l/m2 i nic więcej we wrześniu mamy już razem z 10l

witekursus    61

Pada juz kolejny dzien (3) i nie przestaje jedyne co zdążylem zrobic to orka przedsiewna na przyszły tydzien ma byc slonecznie wiec siew będzieno i moze wkoncu trawy chociaż troszke się podniosą

fireseba    101

Na radarach widać jak umiejętnie chmury omijają Augustów i Białystko, jeśli ktoś tymi chmurami by sterował to nobla mu

Kondzio55    24

Zazdroszcze wam na wschodze ale jednoczesnie wspólczuje tym co podtopilo.

W łodzkiem na dzis zapowiadali coś ale jak zawsze zero deszczu.Zboza już kiełkują ale czekamy na deszcz.

pawelec    85

dopiero popołudniu dowaliło nieźle. nie pamiętam żeby tak woda stała w tym roku na podwórzu

daremw    128

Na radarach widać jak umiejętnie chmury omijają Augustów i Białystko, jeśli ktoś tymi chmurami by sterował to nobla mu

u mnie też jakoś omiją ładnie, dziś niby miało popadywać w tym regionie i zakończyło się kompletnie na niczym

Szymi40    373

na Podkarpaciu w pow. Jasielskim dobrego deszczu nie było od 5 sierpnia ale pada od wczoraj w nocy, cały dzień, również dzisiejszą noc i teraz, jest 80l/m2 i dalej pada, jutro koniec opadów 100l/m2 pęknie...

100 litrów   to  u mnie  w  tym  roku  spadło.<> -jak  zwykle pada  na  południu,  lub  w  szczecińskim ....    ryby w stawie  trzeba z  wiadra  poić .... ;)

ZUCH1234    72

drugi dzień juz pada i napadało 50 l i nadal pada a we wrzesniu sapdło juz ponad 100 l a w calym roku 280 od kad wystawiłem deszczomierz

fireseba    101

http://m.twojapogoda.pl/wiadomosci/115316,susza-nie-ustepuje-najgorsza-sytuacja-panuje-na-slasku

Teraz sciana wschodnia dostala troche deszczu wiec dane sie zmienia.

A porzadny deszcz w moich stronach spadl w kwietniu. Zeby uzupelnic te niedobory wody musialoby spasc z 300 litrow deszczu rozlozonych w dlugim czasie.

U mnie są niedobory z tamtego roku na poziomie 250l i w tym ze 300l czyli tyle ile powinno spaść w ciągu roku.

Nie wiem jak oni wyznaczają te mapki ale u mnie od lipca spadło 10-15l wody więc z żółtego napewno nie zrobiło się zielono. Jestrem pewien że 20km odemnie spadło 35% wiećej wody w tym roku a tam jest bardziej żółty kolor...

matingus    107

Zazdroszcze wam na wschodze ale jednoczesnie wspólczuje tym co podtopilo.

W łodzkiem na dzis zapowiadali coś ale jak zawsze zero deszczu.Zboza już kiełkują ale czekamy na deszcz.

u nas kolego to jakiś parasol rozłożyli chyba......

deszczu nie ma i się nie zanosi.widać wschód ma deszczu pod dostatkiem..

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/115314,leje-i-nie-przestaje-spadlo-nawet-ponad-100-mm-deszczu

jacus    95

pada,ciagle pada :D  :D  :D , takich opadow dawno nie bylo- chyba w tym roku wcale, od piatkowego wieczoru srednio-intensywne,ciagle opady, troche podratuja sytuacje, a pomyslec ze w tamtym roku o tej porze byla powodz .

Nowy81    22

U mnie sucho i zimno ,ale zboże ładnie szpilkuje .

z miesiąc temu lalo ile wlazło a teraz już sucho. ludzie nie wiedzą co to znaczy sucho.

piotrp88    15

W mojej okolicy kilkudniowego deszczu nie było już ze 2-3lata...

Edytowano przez piotrp88

icek1    178

w piątek było chtba ureanie chmury przerwa w siewach do wtorku jest mokro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się