Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

master20002    151

Suszy ciąg dalszy. Przewala chmury na około, a u mnie nic. Do tego chłodne noce, a w dzień nie więcej niż 15 stopni. Nie wiem czy będzie coś z rzepaku sianego w sobotę...

milanreal1    290

Wczoraj dopadało 5,5 czyli od początku września 26,5mm.

Zazdroszczę tym którym pada 40mm dziennie.

Wiadomość z agroFakt.pl

iron    392

u mnie bylo 2,8 i dachy białe. jak tak dalej pójdzie to chyba prędzej śnieg spadnie i niż porządny deszcz

jaco25    262

W pow. Jasielskim od 20 sierpnia nie potrafiło spaść nawet 10l na m2, w czwartek minie 2 tyg jak jak część rzepaku posiana, dzisiaj skończyłem resztę, ,,krew się lała" broną wirnikową na najniższym biegu ledwo uprawiło. Ten przed prawie dwoma tygodniami to miejscami schodzi ale narazie to nie wiem czy 10 roślin na m2 jest. Twierdzę, że jeśli do 20 września nie popada solidnie ( chociaż 20l m2) to późną jesienią szykuję się dodatkowe zajęcie, kascja rzepaku, w moim przypadku 12ha.

RafaKdziela    135

U mnie jest bardzo mokro na polach ,ale rzepaki stoją nic nie rosną .Sąsiad siał 20 sierpnia ,to przed wczoraj jeszcze raz przesiewał .W nocy jest bardzo zimno .Co chwila coś popaduje ,tak więc wody nie brakuje .

Szymi40    370

Tomuś  pytasz  co to kałuża  ....jeszcze  trochę  i ja  spytam co to  Wisła-   bo  teraz  żeby nie  zasilenia  ściekowe  to by nic nie  płynęło.  :ph34r:

corrado    217

A żebyś wiedział, ostatnimi czasy to do połowy Wisły można było dojść pieszo w poprzek a co można było znaleźć to przechodzi wszelkie wyobrażenia :) 

W Krakowie jeszcze ciągnie nie wiem jaka głębokość ale trzyma się dzielnie ale jak by tu już brakło, to do was panowie nic by nie poszło. Podobno w tym roku można wszystko znaleźć od nie wybuchów po skradzione samochody i inne rzeczy

Szymi40    370

Ale między  nami jest  Warszawa-  która  ładnie  zasila  Wisłę.................wstaje  rano a  tu   deszcz  -a  miałem ziemniaki  kopać ;[    niech pada   i dwa  tyg.  do  zimy daleko. ;)

u mnie pohmurano i tyle, najgorsze że znowu zapowiadają po prawie 30st ale z tym że burze mają być. W ziemniaku takie bryły że kombajn cły zawalony od ziemi jest

Kondzio55    24

W nocy spadało moze z 3mm ale dobrze bo już wszystko zaorane i czekamy na siewy.Rzepak jak narazie trzyma sie ale gdzie cięzsza ziemia jeszcze nie wyszedł pomimo ze 2 tyg był zasiany. 5 km ode mnie przeszła ulewa,drogi zalane a u mnie prawie nic :( Łodzkie

szczypka    58

ja już mam praktycznie poorane pod oziminy dzień po orce ziemia popiuł jeśli nie popada porządnie o siewie ozimin będzie można pomażyć

JozeF84    1

u mnie to o orce można zapomnieć chyba ze spadnie min 50mm deszczu, miałem wszystko talerzowane a teraz gruberem ( mandam top) jadę

bizon1    18

U mnie też wygląda na to w tym roku będę siał po gruberze bo mimo że tydzień temu spadło 30mm deszczu to ziemia wilgotna na 10 cm. Dobrze że chociaż poplony na RŚ mają szansę skiełkować.

matingus    107

a u mnie w łódzkim rano 10 minut lekkiej mżawki i to wszystko.lepiej by w cale nie padało i nadziei nie robiło.

agrolublin    29

U mnie mokro na ok 7 cm rzepak idealnie narazie rośnie tylko że z orką nie bedzie tak lekko bo na głębokość 20-30 cm nawet pługa nie wbije a za jakieś 2 tygodnie pasowało by posiać.Teraz to możliwy był by siew w mulcz bo na 10 cm to by pięknie wyrobił ale mam dużo obornika i szkoda go nie dać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się