Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

witekursus    61

Grzeje grzeje, a ja pół ziemniaków do południa wykopałem, co ciekawe pół wsi sie wzięło za wykopki ale marny plo...

Wiadomość z agroFakt.pl

PeterG14    114

U mnie podobnie, od wczesnych godzin porannych do południa przelatywało po trochu i to tak, jakby chciało a nie mogło. Zapowiadali na północy i zachodzie jeszcze trochę deszczu od niedzieli. Może uda się zaorać pod żyto i nie wywołać przy tym burzy piaskowej :D.

matik123    71

pomoc suszową pewnie dostanie 1/50 rolników. bo komu wyjdzie 30 % strat w produkcji mleka, jak zawsze nagłaśnianie że pomoc jest i psl działa a po dokładniejszym zapoznaniu się z tematem mało kto dostanie jakąś pomoc

starybudnik2    12

U mnie susza od tamtego lata, paszy może 50% zebrałem co w tamtym roku, a straty oszacowali mi na 13%. Kto ma samą produkcję roślinna ten może coś dostanie.

matik123    71

tak jak mówię to jest jedna wielka ściema jeśli chodzi o rolników utrzymujących się z produkcji mleka, 

soltys48    315

U mnie podobnie, od wczesnych godzin porannych do południa przelatywało po trochu i to tak, jakby chciało a nie mogło. Zapowiadali na północy i zachodzie jeszcze trochę deszczu od niedzieli. Może uda się zaorać pod żyto i nie wywołać przy tym burzy piaskowej :D.

dziś ja wyjechałem pod żytko na kiszonkę  zaorać i..................jedna wielka chmura kurzu plus skała

marulekk    61

ale na wschodzie w nocy pioruny siarczyste łogniste nawalały a nigdzie w pronozach nie było że ma coś być, oczywiście deszcz w większej ilości bokiem przeszedł

grzesiek88    68

nie no u mnie wczoraj w nocy nawet ładnie popadało, kurzyć się już nie powinno. faktycznie w prognozach tego nie przewidywali ale w tvp info po wieczornych wiadomościach tych o 22 powiedzieli że możliwe burze z deszczem na mazowszu i tak było :D

PeterG14    114

Wrócił upał jak w żniwa ale wszystko ogarnięte włącznie z maszynami więc można posiedzieć w cieniu. Byłem dziś na polu z gliną i po tym co widzę to wątpię, że pług by wszedł w ziemię, a nawet jakby wszedł to i tak nie uprawił by tego niczym.

pawel885    376

Ja te same okolice i też przylalo porządnie :)

Patrzyłem w nocy na radar i tylko u Was padało malutki obszar w skali kraju reszta zero opadów, skąd się wziął nagle taki deszcz w środku kraju?   :blink:

Rolnik1973    1248

takie rzeczy to tylko nasz "rolnik" wiem :P

U mnie nie padało.Nad chałupą świecił księżyc a parę metry za lasem ostro dawało aż widno było.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się