Skocz do zawartości

Polecane posty

leszekb    34

Tak jak i u mnie u Roberta to co chwilę widać chmury ode mnie i niedawno też padało .

Wiadomość z agroFakt.pl

grego    218

i u mnie burza przyszła prawie jak skończyłem pryskać zasianego rzepaku ale raczej nic mu nie powinno być bo aż tak to znowu nie lało, a jesli to tylko 1,5ha ważne, że coś w końcu popadało choć zbytnio nie zapowiadali u mnie deszczu. Od poniedziałku sieje resztą pól co będzie to będzie.

fireseba    101

Wiem że w tym roku jest sucho najbardziej s okolicach Lebelszczyne-Podlasia ( mieszkam 100km w Lini prostej) lecz u mnie było porównywalnie jak w tamtym roku za wyjątkiem mocniejszej zimy 2013-2014. Rok temu  w stawie było mniej wody o tej porze o 15cm,a teraz niby jest susza wtedy nie było...

iron    394

u mnie susza można powiedzieć że takiej jeszcze nie było .

fireseba    101

W tamtym roku było sucho to w tym będzie mokro, zaryzykowałem posiałem życicę wielokwiatową 70%+ inne bo będzie wilgotny rok i kupa... Lucerna nie może zakwitnąć przez co korzeń się nie rozbuduje... orka czeka ją

songo    871

u mnie susza od maja ;-) dzisiaj w końcu popadało bo przez miesiąc było totalnie 0 deszczu.

milanreal1    290

Spadło dziś kilka kropli.

Wczoraj skosiłem kukurydzę na kiszonkę i to był wręcz ostateczny termin...

Jacekrol    31

10mm/m2 spało dzis wieczorem a nikt tego nie zapowiadał. Na wschody rzepaku powinno wystarczyc. Szczęściarze na pomorzu

witekursus    61

Co do kukurydzy to nie mam co narzekac tak o niewiele bo niewiele ręcznie sadzone ale są ładne duze kolby. Ziemniaki mozna kopac ale ursus na warsztacie narazie mysle ze w srode z rotką wiade

fireseba    101

rotka? Rolkami po ziemniakach jeździć, asfaltu nie masz?

Kosząc dziś trawę widziałem chmury deszczowe lecz jeszcze za słabe, ale widzę że w dalszych województwach z nich pada... idą ze wschodu czyli ode mnie :ph34r:

Huberto89    34

Niby idą ze wschodu, a u mnie nie pada. Zresztą na radarze widać że to takie opady jak by ksiądz kropidłem poświęcił..

witekursus    61

Hehe ksiądz kropidłem u mnie to ksiądz jak pokropi to mocniej niz niejedna ulewaa przed chwilką te kilka kropel spadlo ale tak doslownie kilka zachmużone 2 dzien i upału nie ma jakby jutro popadalo nieobrazil bym sie tylko ursus na dworze bo blachu schną w garazu :/

kuba24nh    78

wczoraj piekny deszczyk pod wieczor a w nocy znow cos pokropilo.... zbawienny deszczyk dla zasianego rzepaku ;) kuj-pom. pow. grudziadzki

Rolnik1973    1249

Nic nie pada, łubin na poplon nie posiany i nie ma jak siać bo do pół września ma nie padać. Taki rok nic nie poradzim.

Kondzio55    24

W nocy ładne 2 godziny padało.Kukurydza jak narazie jeszcze stoi ale myślę ze w tym tygodniu pójdzie pod kose,z siewem rzepaku się jeszcze wstrzymałem bo u mnie popiół na polu.Ale orka była ładna bo wilgotna ziemia sie wyorywała.

Szymi40    373

Calutki  sierpień  ni  kropli  -  w lipcu dwie  ulewy,  ogólnie od  zimy 2014  każdy miesiąc poniżej  normy [a norna  opadów roczna jedna z najniższych w kraju]  w   starym   stawie gdzie jeszcze 10 lat  temu 1,5 metra wody  było teraz trawa wyschła  [posiana rok  temu łąka]  -   co dalej będzie....... :blink:  

Marques    3

Powiat koszaliński miesiąc bez deszczu, pługa na ciężkiej ziemi nie idzie wsadzić, ścierniska stoją bo talerzówka jeździ po wierzchu- beton, zapowiadają niby parę litrów deszczu, ale co z tego będzie to nie wiadomo. Strach siać rzepaki, niech nasionko się pobudzi resztką wilgoci i zaschnie jak nie popada. Samosiewy rzepaku zaczynają żółknąć i zasychać. Gorąco i wschodni suchy wiatr, nawet w morzu nie idzie się wykąpać bo lodowata woda.

MrCzesio123    2

U mnie to samo miesiąc bez deszczu sąsiad próbował talerzować to śruby pociął i samą ramą bez talerzy wrócił do domu, kukurydzę skosiłem aby dobrze ujeździć pryzmę musiałem wodą polewać bo kukurydza za sucha była jak nie popada to nie wiem co będzie 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się