Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mareczek525    24

w nocy 3mm ok 19 5mm że tak powiem w 1,5 miesiąca razem z 10mm , jare uschły , buraki powoli też usychają

agrolublin    29

Lubelszczyzna powiat Zamość najpierw burza ok 17.00 teraz spokojny deszcz od 30 minut.Jeśli popada ze 4 godziny to bedzie dobrze

Edytowano przez agrolublin

Wiadomość z agroFakt.pl

jaco25    262

Na Podkarpaciu w pow. Jasielskim po ciężkiej parnocie o 16 30 zaczęła się burza, na szczęście bez wiatru i gradu ale za to biło dość ostro piorunami o tej pory z dwu godzinną przerwą rzęsiście pada, pszenica ozima i jare na pewno na tym jeszcze skorzystają.

fireseba    101

Lubelszczyzna powiat Zamość najpierw burza ok 17.00 teraz spokojny deszcz od 30 minut.Jeśli popada ze 4 godziny to bedzie dobrze

Nie mów że będzie ok. Ziemia jest tak sucha że musi padać tydzień bez przerwy by wyrównał się poziom wód gruntowych

RafaKdziela    135

U mnie kilka razy dziś przepadywało .Co ciekawe mała chmurka i krople ,jak wiśnie dawały ...jest dobrze :)

Kapszton    3

Lubelskie, powiat Radzynski. W nocy troche padalo, ale to wszystko za pozno. kukurydza i trawy jedynie skorzystaja.

Thomas2135    1190

Ktoś wie gdzie są te burze co miały przejść na 10 wojewówdztwami? Wczoraj na pograniczu mazur i kurpi padało o 17 przez 5 minut i zmoczyło ziemię na 4-5 mm. Obecne prognozy to o kant d*** . Kompketnie nic się nie sprawdza. Tak na prawdę to w moich stronach w tym roku nie było porządnej ulewy jak w zeszłym roku. Wszystko przelotne i po kilka minut. Póki co grzeje słońce.

Polus0    16

No widzisz. Myślałem, że już niedługo pszenicę ozimą ciachnę (nie mogę narzekać) a tu od dwóch dni popaduje i już zaczęła mi się wykładać. Kłosy nasiąkły i ciągnie do dołu. Już wolałem tą suszę, a tu dobije mi pszenicę. Echhh, polakowi nie dogodzi:-)

starybudnik2    12

Dwa lata temu też narzekałem na opady. Niektóre łąki na trzy razy trzeba było ciąć stała woda. Ale wszystko rosło trawy, zboża sypaly, a w tym roku tragedia. 1 pokój 50% jak normalnie 2 nie będzie, krów nie ma na czym wypaść wszystko wypalone, a zboża to masakra. Dlatego wolę już jak gdzieniegdzie woda stanie niż jak wym roku wszędzie pustynia.

gen    50

@Thomas -ja wiem wczoraj spadło w Zamościu 22 litry na metr i dzisiaj następne zapowiadają

agrolublin    29

@fireseba
Miałem na myśli ze bedzie dobrze dla qq i jarych choć i tak za późno ten deszcz.A zeby przelać te suche 30-50 cm to chyba 2 tygodnie ale nie bez przerwy bo by powodzie były

milanreal1    290

Chyba ładna burza Cię łapie w tej chwili.

No praktycznie centralnie nade mną przechodziła, ale delikatna była 3,5mm spadło czyli w sumie wczoraj 10,5mm. Kukurydza pięknie odżyła, mam nadzieje że jeszcze dopada. Żeby z 50mm spadło to bym był zadowolony.

matingus    107

piękna pogoda,tylko ten wiatr porywisty.

od zachodu zaczyna się chmurzyć,może coś popada

gochmil    0

mazowieckie - wczoraj rano burza ,popołudniu dopadało tez trochę łącznie 16mm, niewiele jak na taką glęboką suszę ale nie narzekam bo lepiej to niż nic.

Thomas2135    1190

U mnie popadało kilkanaście minut o 15 grubego deszczu i było po wszystkim. Kilkanaście kilometrów dalej lało.

Tak poza tematem troszkę dla zwolenników teorii spiskowych jak ja czasem ;) Ciekawa wklejka w komentarzu pod artykułem. W tych czasach nic mnie nie zdziwi i byłbym skłonny uwierzyć w takie działania. Ba już nawet przed przeczytaniem tego artykułu przechodziły przez głowę różne bzdury. W topagrar rozkład opadów porównali do wyborów prezydenckich. 

http://www.agrofoto.pl/fakty/susza-rolnicza-w-19-gminach-wojewodztwa,58486.html

10fanta    1

Podlaskie, dziś spokojnie, znaczna różnica temperatur dziś 18/20 a jeszcze kilka dni temu 35/38. Deszczu znikoma ilość, zboża niskie, trawy mało...

daremw    128

jeśli centralnie na wschód to może do mnie w końcu dotrze jakiś porządniejszy deszcz :) 120 km i będę szczęśliwy ;)

jonek98    871

Opady były krótkie ale dość intensywne teraz się przejaśniło.@Thomas Mi też nieraz przechodzą różne myśli bo wstrzymanie deszczu jest łatwiejsze niż jego wywołanie ale to też jest możliwe.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się