Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nie    570

jak teraz jeszcze przyjdzie zapowiadane 35 stopni C, to będzie poważny problem dla roślin

johnyrs    20

Przy takiej pogodzie rzepaki trzeba będzie nie długo pryskać. Kiedy planujecie pryskać? Ja tak za 1,5 tygodnia najpóźniej.

Edytowano przez johnyrs

Wiadomość z agroFakt.pl

icek1    178

u nas wczoraj popadało chyba rośliny przetrzymają zapowiadane upały Ale 3 km dalej nic nie padało i jest susza

Edytowano przez icek1

thug    196

Przy takiej pogodzie rzepaki trzeba będzie nie długo pryskać. Kiedy planujecie pryskać? Ja tak za 1,5 tygodnia najpóźniej.

koniec przyszłego tygodnia

najgorsze jest to że teraz upał  apóźniej dużo chłodniej i prawie codziennie deszcz przynajmniej tak widzą prognozy.

Edytowano przez thug

kissmy...    57

U mnie była informacja że taka komisja będzie robić obchód pól, tylko trzeba było podać działki gdzie widać skutki suszy. Zboża ozime u mnie wyglądają ok, ziemniaki i kukurydza jeszcze się trzyma, ale zboża jare i łąki podam. Były lata że na moich łąkach torfowych nie dało się wjechać, a teraz je wypaliło. Takiej sytuacji nie pamiętam.

w kuj-pom już powołano większość komisji i co się okazuje szacowane będą tylko uprawy na najsłabszych kategoriach gleb i tylko wybrane uprawy (zgodnie z raportem IUNG) pytanie brzmi kto sadzi truskawki na piasku luźnym (poza specjalistami z IUNG oczywiście), u mnie też wypaliło łąki na torfowiskach (pomijam już fakt, że w zeszłym sezonie było to samo i nic z nich nie zebrałem), negatywne efekty suszy są widoczne na wszystkich kategoriach gleb i we wszystkich uprawach (w ziemniakach pojawiło się mnóstwo zdeformowanych bulw), mam nadzieję że izby coś wywalczą w tej sprawie, szczególnie bacząc na fakt, iż suszę należy zgłosić w ciągu 20 dni 

thug    196

jak rapowali wwo to Polska nie elegancja Francja

szczypka    58

31*C delikatny wietrzyk żyta w oczach bieleją  :( niedługo będą słomokosy nie żniwa  :unsure:

thug    196

Panowie na wtorek śrda 38 st to jakiś koszmar desykacja naturalna zbyt wczesna

nightmare    81

za tydzień zaczna się zniwa, po tygodniu takich upalow w wielu miejscach zboza zeschna się na pniu.

zbyszek8201    22

u mnie połowa kukurydzy zwija się w trąbkę,dziś jechałem 15km i patrzę a większość kukurydzy zwija się w trąbkę,największe mają morze metr wysokości,o łąkach,zborzach wiosennych nie ma co wspominać,jeszcze ze 2tyg tych upałów i pozamiatane

thug    196

kukurydza poprostu sie tak ratuje  przed upałem mniejsza powirzchnia parowania mniejsza powierzchnia narażona na grzanie  tak samo burak opuszcza liście na ziemię roślina też nie chce ginąć

jaco25    262

thug@ kiedy te deszcze zapowiadają i ochłodzenie? o ironio a nie mogłoby być na odwrót teraz deszcze a potem słońce...

Do połowy lipca bez deszczu i z temp w granicach 30 st, to wersja optymistyczna, a jak wyż się rozgości na dobre krążą słuchy na mapach pogodowych że cały lipiec piękny i suchy, ogólnie jaki pierwszy drugi i trzeci taki cały miesiąc leci

PeterG14    114

Upał za oknem 32 stopnie a mi się jeszcze udało przeziębić, jutro zaczynamy żniwa. Od poniedziałku jęczmień co rośnie w dołku dogonił ten spalony na górce ale jeszcze przez weekend będzie musiał postać bo ości twardo się trzymają.

Do połowy lipca bez deszczu i z temp w granicach 30 st, to wersja optymistyczna, a jak wyż się rozgości na dobre krążą słuchy na mapach pogodowych że cały lipiec piękny i suchy, ogólnie jaki pierwszy drugi i trzeci taki cały miesiąc leci

Niekoniecznie. W poniedziałek wchodzi front od zachodu i intensywne burze z gradem ale tylko dla zachodu i północy. Reszta kraju w środę dostanie i to koniec upałów będzie na kilka dni z temp 15-20 stopni. Tak pokazuje większość modeli od kilku dni nie zmieniając za wiele 

Runder    8

Czy można kosic rzepak bez pryskania Roundupem??? Nigdy nie uprawialem dlatego pytam.

nightmare    81

kukurydza poprostu sie tak ratuje  przed upałem mniejsza powirzchnia parowania mniejsza powierzchnia narażona na grzanie  tak samo burak opuszcza liście na ziemię roślina też nie chce ginąć

z jednej strony się ratuje, z drugiej strony odslania glebe, do której dociera więcej slonca i szybciej wysycha.  u mnie zmienia była całkowicie oslonieta lisciami, teraz liscie się zwijają, slonce ma dostep do piasku, piasek rozgrzany ze można się poparzyć. od srody obiecują zmiane pogody, ochłodzenie, bo na deszcz nie ma co liczyc, maja wystapic burze, znając zycie przejdą bokami.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się