Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

kissmy...    57

czy w Waszych gminach powołano już komisje do szacowania strat? czy będą one szacowały straty wyłącznie na kategoriach gleb i w uprawach, które IUNG wytypował jako te, którym zagraża susza czy też zgodnie z rzeczywistymi stratami we wszystkich uprawach?

Szymi40    373

Pytałem  pracownicy  gminy  [ spisywała liczniki wody  ]  czy  w  gminie  coś  słychać  o komisji  klęskowej   - a ona  do mnie   ,,to jest  susza''       paniusia  z  miasta  co chce  tylko  du...o  opalić.......   sam  się  muszę  tam wybrać...   ;[     

Wiadomość z agroFakt.pl

johnyrs    20

Niestety 2 tygodnie suche się zapowiadają po 30 stopni, a wszystko biało żółte się już robi.

PeterG14    114

Wczoraj i przedwczoraj piękna pogoda, dziś już zanosi się na upał. W zeszłym tygodniu sporo padało, na jakiś czas roślinki przetrzymają ale przy takich prognozach na długo nie wystarczy. WLKP

corrado    217

Nic nie pada susza totalna na górkach wypala. Dziś ścięta łąka bo już nie rośnie a schnie na pniu.   

milanreal1    290

czy w Waszych gminach powołano już komisje do szacowania strat? czy będą one szacowały straty wyłącznie na kategoriach gleb i w uprawach, które IUNG wytypował jako te, którym zagraża susza czy też zgodnie z rzeczywistymi stratami we wszystkich uprawach?

U mnie była informacja że taka komisja będzie robić obchód pól, tylko trzeba było podać działki gdzie widać skutki suszy. Zboża ozime u mnie wyglądają ok, ziemniaki i kukurydza jeszcze się trzyma, ale zboża jare i łąki podam. Były lata że na moich łąkach torfowych nie dało się wjechać, a teraz je wypaliło. Takiej sytuacji nie pamiętam.

corrado    217

Zgadzam się z Tobą były takie lata że na torfowe łąki nie dało się wjechać, a teraz kurzy się podczas jazdy. Rowy a właściwie to kanały bo 2m szerokie i 1.5m głębokie są suche można bosą stopą przejść. 

Janinka    0

I jak Janinka -masz mokro ?

:) wlsnie NIE cos tam pokropilo ,ale prawie nic. Deszcz zapomnial o naszych rejonach,pada dookola a u nas sucho dalej  :(

pmichal56    14

U nas w sumie spadło 56l od poczatku czerwca i  na dziś nie jest źle ale zapowiadają upały 2 tyg, także wszystko wyparuje. ostatni deszcz w niedziele 28.6 spadł i było tego 16l.

akaku    69

Ostatni deszcz w niedziele 25l aktualnie upały ale chociaż noce sa ciepłe to kukurydza szybko rośnie jeszcze póki wilgoć ma 

daremw    128

u mnie popadało znowu tylko troszeczke dosłownie 3-4 mm , troszeczkę efekt widać bo przynajmniej nie schnie wszystko ale kukurydze u wszystkich po okolicy lipa a już widziałem jedną zaczynającą się kłosić u sąsiada. także nie szykuje się wysoki plon, trawy minimalnie rosną, ozime jeszcze dobrze się trzymają, jare posiane w marcu... zobaczymy jak ziarno ale słoma będzie ;) siane później trochę gorzej wyglądają.

RafaKdziela    135

W TV trąbią ,że nadchodzą upały minimum tydzień .U mnie zboża po ostatnich deszczach ładnie odskoczyły ,ale teraz ,jak im dowali będzie cienko .

MartineZ    14

Jeśli ten wyż syberyjski siądzie na dłużej, a takie wyże się tym charakteryzują i prognozy to zapowiadają to to co nie uschło, uschnie w najbliższym tygodniu. Mimo obfitych opadów w zeszłym tygodniu, ziemia przemokła niestety tylko na 10 cm. Można zatem rzec, że dalej mamy do czynienia z suszą. To co jest starczy na 3-4 dni, a potem wszystko zrobi się żółte. 

Jeśli ten wyż syberyjski siądzie na dłużej, a takie wyże się tym charakteryzują i prognozy to zapowiadają to to co nie uschło, uschnie w najbliższym tygodniu. Mimo obfitych opadów w zeszłym tygodniu, ziemia przemokła niestety tylko na 10 cm. Można zatem rzec, że dalej mamy do czynienia z suszą. To co jest starczy na 3-4 dni, a potem wszystko zrobi się żółte. 

To nie jest wyż syberyjski tylko ciągnie z południowego  zachodu a dokładnie z Afryki. Kilka dni upałów  i ochłodzenie tzn do ok 20-25 stopni. Tak mówią modele od kilku dni i za bardzo nie zmieniają

fireseba    101

mi już lucerna 5 letnia schnie co ma korzeń na 6 metrów. W jednej studni dzis wypompowałem ostatnie 500l to są skutki braku opadów w tamtym roku, w tym też nie jest wcale lepiej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się