Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

donweter1989    180

Było sucho-jest sucho i nawet jak popada będzie sucho ,chyba żeby padało z tydzień ale to co wyschło i tak już nie da się uratować......słyszał ktoś z kuj-pom o komisjach klęskowych - nie chcę dużej zapomogi tylko na jedną kolację u ,,Sowy'' ;)

Podobno coś jest na rzeczy, ale jak narazie brak oficjalnych komunikatów.

Wiadomość z agroFakt.pl

matingus    107

w łódzkim jak nie padało,tak nadal nie pada.klęska urodzaju.

coś zapowiadają,ale czy popada....

damian40000    85

w moim powiecie susza trwa już rok. Całą zimę było sucho cały czas można było orac. Studnia wyschła. Pastwiska wyglądają jak w afryce.

staszek131415    2020

w moim powiecie susza trwa już rok. Całą zimę było sucho cały czas można było orac. Studnia wyschła. Pastwiska wyglądają jak w afryce.

U mnie w stawie gdzie było 3 metry wody trawa w tym roku po kolana cały rok był suchy jesienią nie szło orać a teraz jare wysychają

fireseba    101

Najgorsze jest to że w sąsiedniej gminie pada aż są podtopienia a miejscami cały rok jest sucho

w łódzkim jak nie padało,tak nadal nie pada.klęska urodzaju.

coś zapowiadają,ale czy popada....

Ja też jestem z łódzkiego ale u nas trochę popadało m.in w piątek przyszła burza z gradem ( grad ziemniakom łodygi połamał) myślę ze z 20l/m2 spadło.Dzisiaj od godziny pojedyncze kropki lecą z nieba, może trochę popada i u mnie i u kolegi.  

pawelol111    709

Okolice Siedlec również sucho. Pszenicę skręca, mieszanki zbożowe na cięższej ziemi ładne, na piachach i ozimina i jare bidne. Ziemniaki (niewielkie ilości ale są) w wąskich redlinach zdziczały z suszy, kto ma w szerokich u tego się trzymają. Na niższych łąkach troche potrawu urosło a reszta wypalone. Na dobrą sprawę od zimy popadało mocno 2 razy - po zasiewach jarych oraz z miesiąc temu. 

daremw    128

teraz niby przez około tydzień ma kropić po kilka milimetrów dziennie, obawiam się że co popada to do następnego deszczu zaraz wyschnie. w tej chwili tutaj można śmiało mówić o tragedii. ludzie już mówią że kończą im się pasze i jak tak dalej pójdzie to będzie katastrofa, jestem jednym z nielicznych którzy oszczędzili dużo pasz z ubiegłego roku, słomy do oporu, ziarna zapas gdzieś do nowego roku, sianokiszonki conajmniej do luty-marzec, główny problem z kiszonką bo kukurydza się męczy. synoptycy zapowiadają (wróżą nie wiem z czego) niby gorący i mokry sierpień to dało ty się jeszcze trochę pasz podgonić ale mimo wszystko rolnictwo chyba czeka pogłębiający się kryzys w tym roku bo gorący i mokry sierpień zapewne oznaczał by burze i gradobicia a to nikomu by życia w polu nie ułatwiło

S-Piotr    48

Po sobotniej nawałnicy 50l/m2,zgłosiłem szkodę (gradobicie) do ubezpieczyciela i już mam policzone szkody rzepak na 14% (5,5ha z 10ha),jęczmień (odmiana dwurzędowa) 15% z(2,5ha) ,wielorzędowy 4%z(6ha),  i tylko pszenica jantarka na jednym kawałku 10% z(2ha z 10ha).

S-Piotr    48

Rzeczoznawca zapoznał nas z metodyką obliczania szkody, i to Ja sam liczyłem złamane kłosy jaki i utrącone łuszczyny, wyszło dobrze.

PeterG14    114

WLKP - na interii artykuł o pogodzie pod tytułem " Kiedy przestanie padać" to ja się pytam kiedy zacznie padać  :mellow:. Wczoraj chmury się zbierały a tylko przed południem troszkę mocniej pomżyło. Przynajmniej nie ma upału.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się